Якщо ви любите тварин, то цілком можете поєднати свою пристрасть до «брати наших менших» з веденням успішного бізнесу, відкривши свій власний зоомагазин, магазин товарів для тварин або створивши фірму для догляду за домашніми улюбленцями.
Це справді прибуткова справа: лише 2004 року американці витратили 34,5 мільярда доларів на своїх кішок, собак, птахів, риб, коней та інших свійських тварин. У 2005 році ця цифра збільшилася ще на $1,4 млрд. і з кожним роком продовжує зростати, не звертаючи уваги на всі світові фінансові кризи.
Для багатьох людей кішка чи собака стає практично членом сім’ї. Наші чотирилапі друзі люблять нас беззастережно, приносять нам радість, допомагають заповнити порожнечу, коли дорослі діти покинули батьківську хату або помер хтось із подружжя, вони дарують нам відчуття добробуту і навіть знижують кров’яний тиск. Тому, природно, про них піклуються, оплачуючи значні рахунки за продукти, іграшки, лікування тощо. А деякі люди дбають про своїх пет-улюбленців набагато більше, ніж про родичів!
Багато успішних підприємців розпочинали свій бізнес у цій сфері саме для того, щоб допомогти своїм волохатим улюбленцям та навчити інших людей правильному поводженню з тваринами. Наприклад, Джон Замбеллі, власник NaturesPet.com – онлайн-бізнесу з продажу кормів для домашніх тварин у Elmwood Park, Нью-Джерсі, каже, що почав свою справу для того, щоб дати тваринам шанс на довге та здорове життя. Його фірма процвітає, продаючи якісний і тільки натуральний корм для тварин.
Ну, це все лірика. А якщо подивитися з практичної точки зору, то найбільшим попитом у цій сфері на сьогоднішній день користуються такі напрямки:
- вигул собак/готель для тварин;
- дресирування;
- догляд за домашніми тваринами/грумінг;
- продаж кормів, одягу та інших продуктів для тварин;
- продаж елітних, висококласних товарів для тварин.
Кожне з цих підприємств може бути запущене як Homebased, тобто домашній бізнес, з невеликими початковими вкладеннями і без залучення найманих працівників, принаймні до того благословенного часу, коли ви вирішите, що час розширюватися. Розглянемо докладніше кожен із цих п’яти напрямків
Вигул собак та готель для тварин
Власне кажучи, догляд за домашніми тваринами та вигул собак перебувають у нас ще в зародковому стані – немає навіть назви таких професій, але майже 3% населення користуються або готові скористатися цими послугами, на жаль, більш точної статистики. просто ні.
Собак можна вигулювати індивідуально або в невеликих групах, але ці два напрями ми навмисно об’єднали в один пункт, оскільки вигулом собак майже ніхто не займається. Зазвичай ця послуга «обростає» додатковими завданнями: погодувати, почистити, можливо, дати ліки або зробити укол, «притулити» тварину на час відрядження господаря тощо. Тому краще відразу продумати які саме послуги ви можете запропонувати для зручності ваших чотирилапих клієнтів та їхніх господарів.
Ви можете доглядати тварин протягом дня, поки господарі на роботі або брати на себе турботу про них на більш тривалий період. Як бачите, цілком можна приємно проводити час, граючи з кошеням чи цуценям і при цьому непогано заробляти.
Дресирування
Професійне заняття дресируванням тварин, звичайно ж, потребує спеціальних знань та навичок. Більше того, будь-який кінолог вам скаже, що вам необхідне ще й знання психології, тому що вам доведеться не лише дресирувати собаку, а й навчати тих людей, які живуть разом із нею. А люди, як і тварини, зустрічаються різні, і ви повинні бути готові до того, що говорити з ними доведеться терпляче, практично ласкаво, але досить наполегливо та переконливо.
Точних статистичних даних про кількість кінологів у нашій країні, на жаль, немає, оскільки для цієї професії не потрібна ліцензія. Але виходячи з того, що в асоціацію кінологів входить приблизно 5000 осіб, а собак в Україні більш ніж 50 мільйонів, є простір для діяльності!
Догляд за домашніми тваринами та грумінг
Тут у слові «догляд» мається на увазі не вигул чи годування тварин, а свого роду «салон краси», в якому надають різні послуги для чотирилапих клієнтів: від купання та чищення вух до модельної стрижки. Грумер – це набагато більше, ніж просто перукар. Він повинен не просто змінити зовнішній вигляд кудлатого клієнта, але й змусити його відчути себе краще фізично та психологічно, наприклад, вміти дотиком заспокоїти налякану тварину. Крім цього, часто саме грумер першим помічає стан шкіри тварини, наявність вушних кліщів або інших медичних проблем, з якими потрібно звертатися до ветеринара.
Для успіху на цій ниві потрібно не тільки вміти поводитися з ножицями, гребінцем та щітками, а й, абсолютно необхідні такі якості, як терпіння, стресостійкість та доброзичливість.
Попит на хороших грумерів незмінно великий вже кілька десятиліть, а «верхня планка» доходу – практично безмежна.
Продаж кормів, одягу та інших продуктів для тварин
Цю ідею можна втілити по-різному: це може бути звичайний кіоск, монументальний кам’яний магазин чи віртуальний інтернет-бізнес. Багато власників домашніх тварин сьогодні готові витрачати великі гроші, щоб купити все найкраще для своїх улюбленців, у тому числі продукти харчування, ласощі, іграшки, меблі тощо. Магазинів для тварин сьогодні відкрито чимало і ваше завдання полягає в тому, щоб знайти свою «нішу» у цьому бізнесі, тобто зробити так, щоб ви у своєму місті чи районі стали провідним продавцем спеціалізованих товарів.
Наприклад, це можуть бути спеціальні продукти для хворих тварин (діабет та ниркові проблеми – досить поширені захворювання у чотирилапих) або ви можете робити особливі ласощі, можна спеціалізуватися тільки на повідках та нашийниках або на теплому одязі. А може, ви хочете продавати корм для екзотичних тварин, таких як змії? Варіантів безліч і вибір – за вами, все залежить від особливостей вашого регіону, від наявності та розміру стартового капіталу та від приміщення, яке ви підберете для магазину.
Продаж елітних, висококласних товарів для тварин
Всі люди намагаються балувати своїх улюбленців по можливості, але відколи голлівудські зірки стали носити улюблених собачок у дизайнерських сумочках, виникла ціла індустрія з виготовлення та продажу елітних товарів для тварин.
Це і шовкові ковдри, і зроблені на замовлення ліжка, кашемірові пальта, перлинні комірці та діадеми з гірського кришталю, розкішні коляски та дизайнерський одяг.
Такий магазин можна зробити як роздрібним, так і віртуальним. Роздрібна торгівля має сенс відкривати в престижному районі міста, в ексклюзивному торговому центрі або на дорогому популярному курорті, в іншому випадку вам просто не вдасться залучити багатих клієнтів у свій бутік. Інтернет магазин можна, звичайно, відкрити у будь-якому населеному пункті. Але перша і єдина умова, яку ви повинні дотримуватися в обох випадках – якість ваших товарів має бути висококласною, інакше успіху не бачити.