Ви хочете стати підприємцем, але гадки не маєте, з чого почати свій бізнес? Тут ви знайдете відповіді на ключові питання: як починати, де взяти гроші, як зробити свій бізнес рентабельним і на багато інших.
Нижче описано основні кроки, які потрібно пройти на шляху до втілення ваших планів у реальність.
Вибір бізнесу
Найперше і основне — це вибір бізнесу, яким ви займатиметеся. Вибираючи бізнес ідею, потрібно ґрунтуватися на особистих якостях та уподобаннях, наявних навичках та досвіді, матеріальних ресурсах та тенденціях в економіці.
Якщо вибір на користь якогось певного виду діяльності вами вже зроблено, то наступним кроком має стати рішення, якій саме бізнес-моделі ви надаєте перевагу. Це може бути: повна або часткова зайнятість, побудова бізнесу з нуля або покупка вже чинного, розвиток власного бренду або франчайзинг.
Підійдіть до вирішення цього питання не поспішаючи і ґрунтовно. Проаналізуйте, наскільки життєздатні ваші задуми. Це, мабуть, не тільки перший етап, з чого почати свій бізнес, але і найвідповідальніший. Від цього рішення багато в чому залежатиме вся успішність майбутнього підприємства.
- Кращі бізнес-ідеї для малого бізнесу
- Наскільки життєздатна ваша бізнес-ідея?
Аналіз ринку та планування
Перш ніж вкладати гроші в нову справу, потрібно проаналізувати ринок та спланувати роботу майбутнього бізнесу.
Дослідження ринку допоможе вам оцінити життєздатність вашої бізнес ідеї. Дізнайтеся, чи потрібні ринку ваші товари чи послуги, хто ваші потенційні клієнти, яка конкуренція і чи є незайняті ніші.
Потім, складіть якомога детальніший бізнес-план. Це важлива частина відкриття будь-якого бізнесу. Сплануйте необхідні витрати для запуску бізнесу та врахуйте непередбачені витрати. Прорахуйте максимально точно очікуваний прибуток. Оцініть реалістичність ваших очікувань та можливі ризики.
- Для чого вам потрібний бізнес-план?
- Як скласти бізнес-план самостійно
Фінансування
У більшості підприємців-початківців питання фінансування стоїть дуже гостро. Найкращий варіант для запуску першого бізнесу – власні невеликі вкладення. Однак, якщо власних коштів недостатньо, можна звернутися до родичів та друзів, взяти кредит у банку або залучити інвесторів до майбутнього проекту.
- Де взяти гроші на бізнес: 6 джерел фінансування
Клієнти та продажі
Не важливо, скільки грошей ви вклали в бізнес, наскільки хороший ваш продукт і підготовлений персонал, якщо у вас немає клієнтів.
Визначте цільову аудиторію, дізнайтеся про смаки та потреби вашого покупця. Чим краще ви будете знати вашого покупця, тим краще ви зможете зрозуміти його бажання та уподобання. Подумайте про те, як донести ваш продукт чи послугу до споживача. Почніть будувати клієнтську базу з першого дня роботи вашого бізнесу.
- Сайт-візитівка для малого бізнесу
Офіс, торгове приміщення та персонал
Передусім потрібно визначитися, чи потрібен вам взагалі офіс або торгове приміщення. Можливо, на початковому етапі ви можете обмежитися хорошим сайтом і вести всі справи з дому.
Якщо ж ви вважаєте, що приміщення все ж таки необхідне, то поставтеся до його пошуку ґрунтовно. Вибір приміщення – це дуже відповідальний крок, особливо якщо ви відкриваєте точку роздрібної торгівлі. Розташування є вирішальним фактором прибутковості чи збитковості роздрібного бізнесу.
Починаючи новий бізнес, вам доведеться ухвалити рішення, чи потрібні вам люди на постійній основі, чи вам простіше і дешевше запрошувати фрілансерів для виконання конкретних завдань. Розгляньте можливість віддати частину завдань на аутсорсинг.
- Робота з дому: 7 поширених помилок
- Де краще відкрити магазин: торговий центр чи окрему будівлю?
Маркетинг та реклама
Для того, щоб ваші товари або послуги стали затребуваними на ринку, люди повинні насамперед про них дізнатися.
Подбайте про гідну та цікаву рекламу вашого бренду. Неправильно підібрана назва, безглуздий логотип або непрофесійно зроблені візитки можуть негативно вплинути на успішність всього вашого бізнесу.
- Як вибрати ідеальну назву для вашого бізнесу
- Яка має бути візитна картка
- Яким має бути логотип?
Юридичні питання
Для початку зареєструйтесь як індивідуальний підприємець або оформіть юридичну особу. Дізнайтеся, чи не потребує обраний вами вид діяльності ліцензування або інших дозвільних документів. Розберіться у системі оподаткування малого бізнесу. Обов’язково ознайомтесь із нормативними документами з трудового права.
- Єдиний податок на поставлений дохід (ЕНВД)
- Що вибрати УСН чи ОСНО?
- Що краще: ІП чи ТОВ?
- Спрощена система оподаткування (УСН)