Яким бізнесом зайнятися в маленькому місті

Ні для кого не секрет, що економіка нашої країни тримається не лише на мегаполісах.

Яким бізнесом зайнятися в маленькому місті

Вкрай важливу роль відіграють невеликі міста, кожне з яких має свою історію, рівень добробуту населення та зайнятості, а також підприємницький клімат.

У таких містах, як правило, відкриваються невеликі проекти, які тісно пов’язані з потребами населення.

Отже, який же бізнес можна відкрити у маленькому місті? Пропонуємо Вам 10 ідей для початку своєї справи, які не потребують великих капіталовкладень.

  1. Ательє з ремонту та пошиття одягу

Один із класичних варіантів для будь-якого містечка. Спектр таких послуг можна варіювати від простої підрізки штанів і аж до повноцінного сервісу з шиття одягу на індивідуальні замовлення. Серед можливих зон для розміщення краще вибирати або спальний район, або десь у центрі поряд з магазинами одягу. Найбільш важливими показниками для клієнтів буде якість роботи та швидкість її виконання. Обов’язково має бути примірювальна з ширмою, вішалка для одягу та велике дзеркало.

Види послуг, які надаватиме ваше ательє, а також його прибутковість, безпосередньо залежать від того, чи вмієте ви щось робити у цій сфері. Для цього невеликого бізнесу вкрай важливим є особистий внесок власника не тільки на ідейному та фінансовому рівнях, а й у прямому виконанні замовлень. Такий підхід суттєво зменшить витрати, а також дозволить особисто побачити всі нюанси різних ситуацій та оперативно відреагувати. В іншому випадку ваш проект ризикує виявитися нерентабельним.

  1. Ремонт взуття

Як і варіант з ательє, майстерня з ремонту взуття – це невеликий та скромний бізнес, успішність якого залежить від умінь власника. Якщо у вас хороші практичні навички в роботі з різноманітним взуттям, цей проект може стати для вас найбільш підходящим. Така майстерня не потребує великих вкладень. Найвитратнішою частиною, швидше за все, буде оренда приміщення. Для надання цих послуг не потрібно багато місця.

Найкраще розміщувати майстерню у житлових кварталах у дворі, біля супермаркету або на жвавому перехресті. Від місця розташування ательє залежить його режим роботи. У спальному районі бажано відкриватися з раннього ранку, щоб людина, яка йде на роботу, встигла спочатку заскочити до вас. Для ваших клієнтів найважливішою буде якість ремонту та його швидкість. Якщо дозволяє місце, то має сенс розмістити для продажу різноманітні устілки, засоби догляду за взуттям, лопатки, щітки тощо.

  1. Виготовлення ключів

Відкриття такої крамниці не передбачає великих витрат, проте постійний попит вам забезпечений. Напевно, найвитратнішим у цій справі виявиться спеціальний верстат для роботи із заготовками для ключів. На ринку існують різні моделі від 1000 до 5000 у.о. Звичайно, що на такому устаткуванні потрібно ще вміти працювати. Відповідні курси можна знайти у великих містах, їхня вартість не перевищує 5000 грн. Деякі компанії, які продають обладнання для виготовлення ключів, надають навчання безкоштовно за умови купівлі верстатів у них.

Для збільшення доходу можна також продавати шкіряні ключниці, звичайні брелоки і з різними сигналізаторами, а також замки. Особливу увагу варто приділити асортименту заготовок, адже різноманітність замкових систем на сьогоднішній день є дуже широкою. Також рекомендується дуже уважно поставитися до конкуренції. Якщо у вашому містечку вже є ключова лавка, то вам варто подумати, чим ви залучатимете клієнтів. Якщо таких майстерень більше, то варто, швидше за все, задуматися про інший проект.

  1. Зоомагазин

У нашій країні практично в кожній родині є домашні вихованці. Одні господарі регулярно купують різноманітні сухі корми, консерви, наповнювачі для туалету. Інші ж просто хочуть побалувати свого улюбленця смачними вітамінами чи апетитною кісткою. Загалом потреба в товарах для тварин існує постійна. У маленькому місті найкраще відкрити невеликий зоомагазин, площею до 20 кв.м.

Основу асортименту мають становити бюджетні продукти харчування для котів, собак та гризунів. Дорогі корми слід постачати лише на замовлення постійним клієнтам. Проблем із закупівлею товару у вас не повинно виникнути, оскільки по всій країні вже існує широка мережа торгових представників відомих у цій галузі брендів.

Не варто забувати і про аксесуари для тварин. Найбільш популярними та затребуваними будуть нашийники, повідці, лежанки, будиночки, іграшки тощо. Наповнювачі для туалетів та лотків також добре продаються, особливо у вигляді дерев’яних гранул. Торгувати дрібними гризунами чи птахами рекомендується тоді, коли магазин уже вийде на постійну рентабельність.

  1. Хімчистка

Якщо у вашому містечку ще ніхто не надає таких послуг, то це хороший шанс відкрити успішний проект. Порівняно з іншими пропозиціями, що розглядаються в цій статті, цей бізнес вимагає досить суттєвих вкладень та вимогливий до приміщення. Тим не менш, вдало розташована хімчистка забезпечить постійний приплив клієнтів і може окупитись у досить короткий термін.

Говорячи про розміщення, варто згадати про такий нюанс. Необов’язково орендувати робоче приміщення в центрі міста і там же оформляти замовлення. Доцільніше здійснювати хімчистку в будівлі десь на околиці, де недорога оренда. Одяг же приймати через невеликий приймальний пункт, який можна легко орендувати в жвавому місці. Далі можна збільшити кількість таких точок прийому та просто налагодити логістику.

Більше недорогий варіант відкриття хімчистки – це франчайзинг. В цьому випадку вам не потрібно закуповувати самостійно обладнання. Ви зможете передавати виконання замовлень на підприємство франчайзера, а самі займатись лише обслуговуванням клієнтів.

  1. Продуктовий магазин

Також один із найпоширеніших варіантів для першого бізнесу в будь-якому населеному пункті. Продукти харчування матимуть постійний попит, тому переживатимуть за динаміку ринку тощо. вам не варто. Найкращим форматом, на наш погляд, буде так званий магазин біля будинку. Це невелика продуктова лавка, яка розміщується на першому поверсі багатоповерхівки та продає найпоширеніші товари.

Основу асортименту мають становити соціальні продукти харчування: хлібобулочні та макаронні вироби, бакалію та молочні продукти, консервація тощо. Продаж свіжого м’яса можна здійснювати не самостійно, а через суборенду. На таку пропозицію може радо відгукнутися місцевий м’ясокомбінат або ферма. У такому випадку ви несете мінімум ризиків і витрат, пов’язаних із зберіганням та торгівлею м’ясними продуктами. Для того, щоб мати можливість торгувати алкоголем та тютюновими виробами, вам знадобиться відповідна ліцензія.

  1. Стоковий магазин одягу

Щоб там не говорили, а такі магазини не втрачають своєї популярності. Більше того, на сьогоднішній день можна знайти величезну кількість постачальників та сформувати практично будь-який асортимент одягу. Головною особливістю та перевагою таких магазинів перед іншими – це оптимальне співвідношення ціни та якості. Для маленьких міст невластиво витрачати великі суми на одяг та взуття. У зв’язку з цим недорогі моделі відомих брендів можуть бути дуже доречними.

Розміщувати такий магазин найкраще у центрі, де вже є інші лавки. На вивісці чи стенді обов’язково варто вказати перелік брендів, продукцію яких можна купити. Особливий акцент потрібно зробити на спеціальних цінових пропозиціях, розпродажах та анонсі нових надходжень. Швидше за все, вам знадобиться досить велике приміщення з шоу-румом, примірочними та зоною аксесуарів. Ще однією перевагою такого проекту є те, що покупці не ганятимуться за модністю та актуальністю такого одягу. Це позитивно впливає як на критерії вибору одягу при закупівлі, так і при термінах зберігання наявного стоку.

  1. Перукарня

В даний час все більш популярним стає такий формат як експрес-перукарня. Особливістю такого формату є не лише швидкість стрижки, а й дешевизна цих послуг. Можливо, що такий підхід буде найбільш прийнятним для вашого населеного пункту, особливо якщо такого формату у вас у місті ще немає. Як би там не було, такий салон має розташовуватись у спальному районі. Хорошим місцем буде перший поверх багатоповерхового будинку з окремим входом та місцем для вивіски.

Щодо персоналу, то бажано, щоб ви брали безпосередню участь у наданні послуг. Це значно зменшить витратну частину бізнесу та допоможе з’ясувати всі аспекти вашої справи. Вкрай рекомендується забезпечити приміщення хорошим штучним освітленням, великими дзеркалами, а також якісним бойлером. Постійна та безперебійна наявність гарячої води є просто життєво необхідним фактором для будь-якої перукарні.

  1. Автосервіс

Технічне обслуговування автомобілів та інших транспортних засобів буде затребуваним завжди, поки вони активно нами використовуються. На відміну від інших раніше описаних проектів, цей має найширший спектр можливостей як для старту, так і для розвитку. Ви можете обмежитись, наприклад, відкриттям невеликого шиномонтажу. Якщо цього мало, можна розширити його до повноцінного СТО, в якому можна обслуговувати не тільки легкові автомобілі, а й, наприклад, вантажівки.

Слід розуміти, що одну з ключових ролей успішності будь-якого автосервісу грає його розміщення. Найкращим варіантом буде перехрестя або затишне місце біля з’їзду з траси федерального значення, якщо вона проходить через ваше містечко. Для збільшення виручки СТО можна продавати автозапчастини та будь-яку хімію для обслуговування машини.

  1. Квітковий магазин

Цей проект можна реалізувати у найрізноманітніших форматах. Ви можете орендувати навіть невелику засклену скриньку, щоб успішно торгувати квітами. Головним у цій справі є асортимент та свіжість кольорів. Прийшовши до вас, клієнт не повинен мати відчуття, що букети троянд, що стоять на вітрині, стоять там уже третій місяць. Якщо у вас практичні знання з флористики та догляду за рослинами – це стане величезним плюсом у роботі квіткового магазину.

У цього бізнесу є яскраво виражена так звана точкова сезонність. У календарному році є ціла низка свят, в які прийнято дарувати квіти. Це, як ви знаєте, насамперед Міжнародний жіночий день, що відзначається 8 березня. До таких свят варто готуватися заздалегідь, забезпечити необхідний стік продукції та найширший асортимент.

Висновок

Як видно з наведеного вище матеріалу, різноманітність можливих варіантів для відкриття своєї справи в невеликому місті дуже широко. Завжди попит мають всілякі послуги для населення, а також товари першої необхідності — продукти харчування та одяг. Також чітко простежується важливість особистих умінь підприємця, адже часом весь проект триматиметься у всіх сенсах саме на ньому. Сподіваємося, що запропоновані у статті поради допоможуть знайти Вам найкращу нішу та створити прибутковий проект.

Залишити відповідь