Як знайти і вибрати нішу для малого бізнесу

Перший крок, який потрібно зробити, щоб створити свій бізнес – це вибрати нішу. Буде це великий чи дрібний бізнес – не має значення, бо правильний вибір ніші – це 50% успіху. Чим ретельніше буде підхід до вибору, тим більше ймовірності, що ваша справа буде працювати і приносити прибуток. Тому на цьому етапі не варто поспішати, як і не варто було б поспішати, закладаючи фундамент для майбутнього будинку. Багато починаючі бізнесмени не досить відповідально підходятьПерший крок, який потрібно зробити, щоб створити свій бізнес – це вибрати нішу.

Буде це великий чи дрібний бізнес – не має значення, бо правильний вибір ніші – це 50% успіху. Чим ретельніше буде підхід до вибору, тим більше ймовірності, що ваша справа буде працювати і приносити прибуток. Тому на цьому етапі не варто поспішати, як і не варто було б поспішати, закладаючи фундамент для майбутнього будинку. Багато починаючі бізнесмени не досить відповідально підходять до цього етапу. А в подальшому ця самовпевненість обертається збитками і відсутністю радості від справи. Можна, звичайно, виправити це, витративши зусилля і час на вибір іншого, більш прибуткової ніші, але простіше відразу зробити крок у вірному напрямку.

Це спричинить за собою і наступні правильні кроки. Можна покластися на удачу, але чи не краще більш детально вивчити питання, щоб до удачі і везіння додавалися ще й конкретні знання і розуміння питання. Тому потрібно не кваплячись і відповідально підходити до вибору ніші, а в подальшому зробити так, щоб все працювало і приносило дохід. Благо інформація на цю тему є і ніщо не заважає вивчити її. Ніші малого бізнесу: як знайти і вибрати найбільш прибуткову? Отже, ніша. Давайте розберемося яке значення має цей термін? У буквальному сенсі можна сказати, що це якесь «поглиблення в стіні», «гніздо».

Тобто, переводячи на мову економіки, це якийсь вільний, мало освоєний ділянку ринку товарів і послуг. Якесь «вільне гніздо». Перше завдання – знайти цю нішу, досліджувати її. Розібратися які товари або послуги принесуть прибуток і зацікавлять потенційних покупців. Виходячи з цього, можна сказати, що людям має сподобатися те, що ви запропонуєте.

Вони повинні захотіти купити це або скористатися цією послугою. Ну і звичайно вам, як продавцеві теж має бути цікаво, інакше який сенс займатися справою, яка не приносить радості і задоволення. Коротко всю схему можна представити так: затребувана ніша – прибуткова ніша – прибутковий бізнес. Все просто.

Ось цей простий алгоритм і визначить весь подальший успіх вашого бізнесу. Тому потрібно приділити достатньо уваги пошуку, аналізу, збору даних найбільш прибуткових ніш на ринку. Природно все це зробити потрібно до того, як ви почнете відкривати свій бізнес. Якщо вам здається, ніби ви вже знаєте що зацікавить покупців, все одно не поспішайте. Адже люди можуть і не захотіти купувати ваші товари або послуги. Їм це буде не цікаво, хоча на ваш погляд буде здаватися, що обрана ідеальна, прибуткова ніша.

Не поспішайте. Досліджуйте ринок і знайдіть в ньому вільний сегмент. Досліджуйте цільову аудиторію. Вивчіть потреби людей.

Де і як знайти нішу для відкриття бізнесу? Кожна ніша матиме свою цільову аудиторію, тобто людей, зацікавлених даним продуктом. З цього і потрібно виходити. Позначимо поетапний алгоритм пошуку ніші. Сегмент.

Категорія. Будь. Ніша. Podnisa. Сегмент – це велика частина ринку, яка може ділитися на безліч різних категорій.

Якщо взяти, наприклад, як сегмент ринку косметику, то категоріями тут виявляться: декоративна косметика, косметика по догляду за шкірою, парфумерія. У свою чергу декоративна косметика буде ділитися на підкатегорії: косметика для особи, для очей, для губ, для нігтів. З цієї підкатегорії ми візьмемо косметику для особи, яка включає в себе (види або ніші): тональні засоби, пудри, коректори, рум’яна і так далі. Ці засоби догляду за обличчям можна розбити ще на більш дрібні види або подніші. Так наприклад пудра може бути розсипчастою, компактної або кремообразной. Ось так і відбувається вибір головної ніші для бізнесу, вибір основної ідеї, на якій буде будуватися весь бізнес. Який ніші віддати перевагу?

Щоб вибрати прибуткову нішу, потрібно щоб 3 головні критерії перебували в оптимальному співвідношенні. 1. Цільова аудиторія. Хто буде купувати ваш продукт? Хто ці люди, які у них смаки, вподобання? А що станеться якщо смаки вашої цільової аудиторії зміняться? Чи зможете ви швидко відреагувати на це? Ось головні питання, на які потрібно відповісти в цьому пункті.

2. Наявність незадоволеного попиту. На ваш продукт повинен бути попит. Повинен бути якийсь відсоток людей, яким необхідний ваш товар. І не важливо – чи немає цього товару взагалі на ринку або є, але в дуже обмеженій кількості. Головне, щоб була затребуваність. Це також може бути і супутній товар до вже наявних у продажу.

Наприклад, гірські лижі. Крім самих лиж, людям потрібні також гірськолижні костюми, окуляри, шоломи, рукавички. 3. Наявність великої кількості потенційних покупців. Тут головне створити таку пропозицію, яке буде вигідним і прибутковим, навіть не дивлячись на велику конкуренцію. Потрібно бути готовим до того, що не тільки ви захочете продавати даний продукт.

Цільова аудиторія: її розмір і інтереси. Який буває цільова аудиторія. Які її розміри і інтереси? Виділяють наступні види цільових аудиторій: B2B – бізнес орієнтований на інші компанії. B2C – бізнес орієнтований на споживачів.

Розглянемо нашу класифікацію на конкретному прикладі. Візьмемо завод з виробництва мінеральних добрив. Якщо товар потрапляє відразу в магазин, де вони продаються, то це другий варіант (B2C). Але буває так, що товар потрапляє до так званим посередникам, наприклад оптовим організаціям. Тоді це перший варіант (B2B). У цьому випадку споживач отримує від вас товар не безпосередньо, а через якісь «другі руки». Якщо взяти приклад з тієї ж самої косметикою, то тут цільовою аудиторією будуть жінки. Жінки різного віку. Грубо кажучи, від 0 до 12 років, з 12 до 17 років і так далі.

І у кожного віку будуть свої потреби, які потрібно враховувати і вміти чуйно реагувати на них. Пропонувати саме те, що відповідає потребам даної вікової категорії. Перелік найперспективніших ніш. Пропонуємо вашій увазі перспективні ніші для бізнесу. Це допоможе більш чітко і конкретно зорієнтуватися в якому напрямку взагалі рухатися і що запропонувати потенційним покупцям. Як бачите, напрямків велика кількість.

Потрібно тільки вибрати те, що вам припаде до душі. Ветеринарні послуги. Дерев’яні меблі на замовлення. Продаж сейфів. Уроки вокалу.

Школа танців. Інтернет-магазин подарунків. Дизайн інтер’єрів. Штучні ялинки. Курси англійської мови.

Бугалтерські послуги. Організація весіль за кордоном. Печиво з передбаченнями. Пластикові вікна.

Продаж автомобілів з пробігом. Продаж товарів для спорту. Ексклюзивні сноуборди. Спортивні тренажери. Ювелірні вироби. Подушки для вагітних. Продаж годинників.

Підводячи підсумки, можна сказати, що правильно обрана ніша – 50% успіху вашого бізнесу. Буде попит на товар – буде і прибуток. І якщо ви вже вибрали конкретний напрям і хочете в ньому рухатися, то останнім кроком на даному етапі буде тестування ніші. Потрібно показати, продемонструвати ваш продукт цільової аудиторії.

Подивитися реакцію людей на вашу пропозицію. Якщо реакція позитивна, значить є сенс продовжувати рухатися в цьому напрямку. В іншому випадку потрібно шукати щось інше. Або спробувати підкоригувати вашу пропозицію, піднести його з іншого боку.

Тут немає готового рецепту, вам все одно доведеться експериментувати, пробувати, шукати. Тільки таким досвідченим, практичним шляхом можна буде знайти прибуткову справу.

Залишити відповідь