Абсолютно всі люди люблять свята: люблять робити та отримувати подарунки та квіти, а ще – абсолютно всі люблять печиво. І якщо ви талановитий кондитер, знаєте та використовуєте безліч рецептів, і не можете пройти повз глянсовий журнал, з фотографією гарної випічки на обкладинці, щоб не купити його – то цей вид бізнесу ідеально вам підійде!
Варіантів подарункової випічки у світі існує безліч: від симпатичних пряникових фігурок до цілих букетів зі їстівних квітів або стильних бізнес подарунків. Ви можете створювати свої ласощі, використовуючи різні види горіхів та різні сорти шоколаду, родзинки, курагу, джеми та мармелад – загалом найширший простір для творчості та фантазії. Подарункові букети з солодких квітів можуть бути креативно стилізовані під якусь конкретну урочисту подію: день народження дитини чи дорослої, весілля чи ювілей, заручини або навіть розлучення.
Величезний плюс цього бізнесу полягає в тому, що займатися цією справою самому творцю подарункового печива весело і приємно, як то кажуть – насолоду. І, як ми вже говорили, дуже важко знайти таку людину, яка не любила б печива.
Отже, давайте детально розглянемо, як відкрити свою кондитерську. Для того, щоб професійно займатися виготовленням та продажем подарункової випічки, ви повинні мати диплом кондитера або найняти на роботу людину з відповідною освітою. Адже, крім того, що все має бути зроблено апетитно та смачно, оформлено акуратно та естетично, ще необхідні й спеціальні знання. Це санітарно-гігієнічні норми, правила безпечного зберігання харчових продуктів та багато інших нюансів.
Ринок збуту
Вашим клієнтом може стати абсолютно будь-яка людина, незалежно від віку чи соціального стану, але для цього люди повинні побачити вашу продукцію, причому у «найвигіднішому світлі». Для демонстрації та продажу своїх шедеврів можна відкрити власний бутік, а можна налагодити співпрацю з місцевими кафе, ресторанами та магазинами подарунків та сувенірів. Готелі та приватні готелі, яхт-клуби та туристичні компанії також мають потрапити у поле вашої уваги. Будь-який приватний бізнес, власник якого зацікавлений у тому, щоб здивувати та «побалувати» своїх нових або постійних клієнтів, може стати для вас чудовим ринком збуту.
Не забудьте також про те, щоб разом із вашим виробом люди отримали рекламну брошуру або буклет з вашими пропозиціями та координатами.
Наприклад, ви можете запропонувати власнику приватного бутіка, щоб він як подарунок від фірми за велику покупку, презентував своїм покупцям красиву їстівну троянду на довгому стеблі, виготовлену вами (до неї можна прив’язати вашу візитну картку, як торговий знак) . Власники готелів можуть поставити невеликий букет у номері постояльців або подати солодку квітку як бонус до сніданку. Такі «приємні дрібниці» незмінно викликають у клієнтів позитивні емоції та бажання звернутися до цього закладу ще раз.
Розміщуйте оголошення в місцевих газетах, бажано з яскравими барвистими фотографіями. Пожертвуйте кілька букетів із печива для благодійного аукціону чи іншої подібної акції. Вам зовсім не завадить, щоб про ваш бізнес та ваш внесок на добру справу, захоплено розповіли місцеві ЗМІ.
Необхідне обладнання
Обов’язково дізнайтесь у місцевих органах влади, які саме дозвільні документи потрібні для цього бізнесу. У більшості країн не дозволяється в домашніх умовах обробляти продукти харчування з метою їхнього комерційного використання. Тобто, доведеться орендувати комерційну кухню, кондитерський цех або інше приміщення, яке відповідає санітарним нормам.