Як відкрити свій магазин – покрокова інструкція

Як відкрити свій магазин – покрокова інструкція. Відкрити свій магазин – досить важка справа! Чи не кожен впорається із завданнями, який обіцяє власний бізнес. І все ж Ви вирішили відкрити свій магазин! Як його відкрити, з чого почати, як залучити покупців і на багато інших питань ви знайдете відповіді в цій статті.

Необхідно ще на самому старті підготувати себе до труднощів і відповісти на питання, що цікавлять, для того щоб в процесі відкриття магазину не було неприємних несподіванок. Ми представимо Вам приблизні кроки у відкриття свого магазину. Відкрити свій магазин – досить важка справа! Чи не кожен впорається із завданнями, який обіцяє власний бізнес. І все ж Ви вирішили відкрити свій магазин! Як його відкрити, з чого почати, як залучити покупців і на багато інших питань ви знайдете відповіді в цій статті.

Необхідно ще на самому старті підготувати себе до труднощів і відповісти на питання, що цікавлять, для того щоб в процесі відкриття магазину не було неприємних несподіванок. Ми представимо Вам приблизні кроки у відкриття свого магазину. 1. Вибір продукції, яка буде продаватися в магазині. Перш ніж відкривати магазин необхідно визначитися з товаром, який Ви хочете продавати.

Вирішити це питання досить не просто, так як на сьогоднішній день магазинів з різними товарами безліч. Потрібно відштовхуватися від безлічі факторів, що впливають на продажу. Проаналізуйте ситуацію на ринку послуг в вашому регіоні. Що користується попитом, а що ні. Чого потребує покупець найбільше. Зберіть інформацію про конкурентів.

Знайдіть ту нішу, де Ваш товар буде вигідно відрізнятися від товару конкурентів. Після роботи з товаром слід визначитися з місцем розташування магазину або мережі магазинів, з розмірами приміщення. 2. Пошук потенційних клієнтів. Після того, як Ви визначилися з ідеєю магазину, потрібно зрозуміти хто Ваш потенційний клієнт? Складіть біографію середньостатистичного покупця, що йому потрібно, чому він повинен прийти саме до Вас в магазин? Поряд з цим необхідно зрозуміти, чим залучити покупця!

Можна поспілкуватися з жителями, поцікавитися чого б їм хотілося, чого не вистачає. Проаналізувати чим займається більшість жителів, і який ціновий діапазон краще вибрати. 3. Асортимент магазину. Наступним етапом нашого списку буде асортимент. Яким асортиментом обмежитися? Що користується популярністю, а що ні? Що пропонують конкуренти?

На всі ці питання підприємець рано чи пізно намагається знайти відповіді і рішення. Асортимент магазину завжди відіграє основну роль. Адже, погодьтеся, скільки людей, стільки й думок. Потреби у нас у всіх одні, а бажання різні. Однак, це не говорить про те, що потрібно запастися тридцятьма сортами вина і сиру.

В повніше достатньо вибрати кілька популярних марок і сортів. Під час роботи необхідно вести облік товару, тим самим відбираючи найбільш продавані і не дуже продукти. 4. Фінансові розрахунки. Будь-який бізнес краще почати з бізнес-плану, тому не полінуйтеся його скласти. Він допоможе правильно побудувати свій бізнес. До того ж фахівці радять все витрати, розраховані в бізнес-плані помножити на два і подивитися, чи вистачить Вам грошей для відкриття магазину. Тому що більшу частину витрат становлять непередбачені.

5. Юридичні нюанси. Одна і найбільш трудомістких і неприємних частин організації бізнесу. Оформлення документації власного бізнесу забирає багато часу, сил і грошей. Головне не забудьте про такі важливі речі як: назва магазину, кількість засновників і система оподаткування, ну і т. д. Крім того, необхідно готове юридична особа зареєструвати в медичному фонді, пенсійному фонді, в фонді соціального страхування. А також придбати друк вашої організації і відкрити розрахункові рахунки. Крім цього необхідно отримати дозвіл від Росспоживнагляду і висновок від Державного Пожежного Нагляду.

Ще за необхідне дозволом буде дозвіл для касового апарату. І це ще не все! Для того щоб виготовити і отримати вивіску для свого магазину, потрібно вирішити кілька завдань. Так як вивіска вважається певним рекламним щитом, то і вона зобов’язується отримати відповідний дозвіл. Для цього необхідно подати заявку. Однак, перед цим потрібно підготувати ряд документів: – Реєстраційну картку; – Копії свідоцтва реєстрації фірми, завірені нотаріусом; – Ескіз вивіски; – Кольорові фотографії магазину або місця його розташування.

6. Назва магазину. Назва вашого магазину – це його візитна картка! Воно повинно бути звучним, легко запам’ятовуватися і бути на слуху. 7. Місцезнаходження магазину. Як ми говорили раніше, місце розташування магазину повинно бути людним, з хорошою прохідністю і хорошою видимістю.

Найчастіше це житлові квартали, спальні і житлові райони, різні зупинки або станції метро. 8. Стилістика магазину. Дизайн магазину повинен прораховувати кожен метр приміщення. Продумайте поєднання вітрин, вивіски і всього дизайну в цілому.

Все повинно розташовуватися зручно для покупця і не відволікати уваги від самої продукції. Продумайте освітлення, можна ще додати музичний супровід. Дизайном Ви можете зайнятися як самостійно, так і найняти дизайнера. 9. Приміщення під магазин. Приміщення належить придбати, або взяти в оренду. Все залежить від бюджету яким Ви маєте в своєму розпорядженні. Приміщення повинно мати окреме приміщення під склад.

Чимало важливо місце і навколо самого магазину. Воно повинно бути доглянутим, може бути з окремою стоянкою. Так само непогано мати службовий вхід, через який будуть проносити товар і спеціальний з’їзд для інвалідів або дитячих колясок. 10. Обладнання для магазину. Проблем з придбанням спеціального торгового обладнання проблем не виникне. На сьогоднішній день на ринку його представлена величезна безліч, аж ніяк непоганої якості і досить прийнятну ціну. Головним критерієм у виборі обладнання встане ідея і дизайн магазина.

11. Поставщики. Вибір постачальника – це дуже важливо. Тут потрібно враховувати якість товару, ім’я та надійність самого постачальника, його переваги серед інших. Чи є у нього привілеї та спеціальні пропозиції для партнерів. 12. Логістика і система обліку товарів.

Після того як Ви визначилися з постачальником, потрібно з ним обговорити графік роботи. До речі, якщо продукція буде привозити з дольнего відстані і тривалий час, то її можна застрахувати. Необхідно постійно вести облік товару і своєчасно поповнювати запаси всім необхідним. 13. Мерчандайзинг. Мерчандайзинг – досить новий напрямок в торгівлі. У ньому необхідно дуже добре орієнтуватися, тому не нехтуйте спеціальними семінарами або тренінгами з цієї теми. Самий розрекламований і найбільш популярний товар викладайте вперед.

До речі, знання цієї науки не зашкодить і вашому персоналу. 14. Персонал. До підбору своїх працівників підходите дуже обережно. Продавці повинні добре орієнтуватися в асортименті, вміти працювати з касою, бути привітними, чуйними активними. Тому, бажано підбирати продавців з досвідом роботи. Також, в даний час, підприємцю на допомогу, існує така послуга – таємний покупець, яка дозволяє перевірити вашого працівника.

15. Навчання персоналу. Проводити навчання просто необхідно! Від того який у вас персонал залежить атмосфера всього робочого дня. До того ж, працівники повинні бути одним дружним колективом, тоді і проблем буде менше. 16. Реклама магазина. Ми вже говорили, що для того щоб зрозуміти чого хоче клієнт необхідно провести аналіз ринку і конкурентів.

Після чого, ви вже будете знати які шляхи використовувати. Чи доречна взагалі в вашому магазині будь-яка акція або розпродаж. Чимало важливий також бюджет, який ви плануєте виділяти на неї. Дорого не означає якісно! 17. Здача в оренду вільних площ. Будь-який зайвий метр вашої площі може приносити вам дохід. Наприклад, термінал.

Ви можете здати в оренду невелику ділянку площі під термінал платіжної системи. Природно, все повинно відповідати специфіці магазину, наприклад, дуже дивно буде виглядати тютюнова вітрина в магазині суперечка – товарів. 18. Безпека. Щоб уникнути загрози магазину доцільно забезпечити його необхідними заходами безпеки – протипожежна система, сигналізація, пульт охорони, відеоспостереження і т. д. Відкрити свою справу мріє кожен. Але ось відкрити – це тільки пів справи! Потрібно вміти утримуватися на плаву і розвиватися.

Тому вперед до успіху і самостійності. У вас все вийде! Успіхів!

Залишити відповідь