Майже у кожній квартирі є штори. Вони необхідні для створення унікального дизайну та надання інтер’єру житлового приміщення закінченого вигляду. Готові вироби часто не задовольняють потреб споживачів.
Такі штори можуть підійти за розміром до стандартного вікна, але не поєднуватись по кольоровій гамі ні з шпалерами, ні з предметами меблів. Ось чому багато людей користуються такою послугою, як пошиття штор на замовлення.
На цьому можна організувати високоприбутковий бізнес, при цьому стартові вкладення на початковому етапі можуть бути мінімальними. Можна розвивати свою комерційну діяльність поступово. Спочатку можна найняти на роботу швачок-надомниць із власним обладнанням.
Якщо у вас немає достатньо коштів для оренди офісу, можна створити власний сайт для прийому замовлень. У цьому випадку матеріальні витрати будуть пов’язані лише із закупівлею матеріалу. Для запуску такого бізнесу потрібно близько 50 тисяч гривень.
Після того, як початкові витрати на організацію бізнесу окупляться, можна орендувати окреме приміщення та створити власний швейний цех. Він повинен розташовуватись у просторому приміщенні з площею не менше 100 квадратних метрів. Для того щоб розпочати пошиття штор, потрібно закупити відповідне обладнання (кілька швейних машин, оверлок та інші механізми). Далі необхідно закупити витратний матеріал (тканину, фурнітуру, нитки). Це бажано довірити спеціалісту, адже від якості придбаних товарів залежатимуть зовнішні характеристики майбутніх виробів.
На сьогоднішній день існує чимало агентств та компаній, які займаються дизайном інтер’єру. Але, якщо у вас є гарний художній смак та задатки декоратора, то ви можете створити абсолютно новий тип бізнесу, з фантастичними можливостями та великим потенціалом – студію декору та драпірування текстилю. Є три можливі варіанти функціонування цього бізнесу:
- Мобільний. У цьому випадку ви можете виїжджати «на дім» до своїх клієнтів, разом із зразками тканин, аксесуарами та іншим приладдям, і, так би мовити, прямо «на місці», виконувати свою роботу.
- Салон-магазин. Можна відкрити невеликий бутік, де ви зможете робити презентації своїх авторських робіт, брати замовлення та/або продавати деякі готові штори, завіси та текстильні композиції.
- Партнерські відносини з агентством дизайну чи конкретним дизайнером інтер’єру. У цьому випадку вас залучатимуть для участі у конкретних проектах.
Ну, і, звичайно ж, можна комбінувати або об’єднати всі три варіанти, аби клієнтам було зручно, а у вас був стабільний дохід.
На початковому етапі його можна облаштувати у звичайній квартирі із площею близько 30 квадратних метрів. Для демонстрації виконаних замовлень ви можете задрапірувати стіни приміщення найкращими зразками штор. Бажано постійно розширювати пропонований асортимент виробів, щоб покупці приходили до вашого салону знову і знову.
При правильному та успішному розвитку цього виду бізнесу, можна буде найняти робітників: швачок та монтажників, а налагодження зв’язків з оптовиками дозволить вам отримувати хороші знижки на тканини, карнизи та фурнітуру.
Можливості для потенційного прибутку у затребуваного декоратора просто фантастичні – всі товари можна продавати зі 100-відсотковою націнкою, а транспортні послуги та монтаж внести клієнту в рахунок окремим пунктом.
Для отримання великого прибутку від подібного бізнесу вам варто найняти на роботу кваліфікованого дизайнера та інсталятора. Це дозволить постійно оновлювати асортимент продукції та оперативно проводити монтаж проданих моделей. Якщо ви приділятимете достатньо часу залученню нових клієнтів, то бізнес з пошиття штор зможе приносити вам стабільний і високий дохід.
Додатковий пункт продажу можна організувати у великому торговому центрі. Там мають бути каталоги та журнали з популярними моделями штор. Працювати в цьому магазині можна самому, проте надалі має сенс найняти досвідченого продавця-консультанта.