Як відкрити салон краси з нуля

Індустрія краса – це вишуканий бізнес, який ґрунтується на високому сервісі та довірчих стосунках з людьми. Якщо вам вдасться завоювати постійних лояльних клієнтів, успіх у цій справі гарантовано.

Якщо ви хочете дізнатися, скільки коштує відкрити салон краси з нуля, то перш за все потрібно добре уявляти, яким він має бути. Від цього залежатиме обсяг необхідних інвестицій.

Для організації маленького салону середнього класу на три робочі місця знадобиться сума від 15 000 доларів.

Всі підприємства індустрії краси класифікуються за трьома складовими:

  • типи (салон краси, косметичний центр, студія зачіски, центр комплексної корекції фігури, студія нейл-дизайну, СПА тощо);
  • класи (рівні бізнесу, що характеризують нішу, що займається на ринку: економ, бізнес та VIP-клас).
  • види (ступінь відкритості та доступності для клієнтів: доступний для всіх бажаючих або закритий клуб);

Салон краси – основний тип естетичних підприємств. Частка ринку салонів краси серед усіх підприємств цієї промисловості становить 80-82%.

Плюси:

  • мінімальний інвестиційний пакет (прийнятний салон краси можна відкрити, маючи від 15 000 доларів);
  • стійке зростання попиту на послуги — у середньому на 17-24% на рік;
  • мінімальна площа приміщень (дослідження ринку дозволили виявити кілька десятків салонів, причому успішних, площею 30-36 кв. м);
  • невеликий штат: дійсно, за інших рівних умов керувати малим колективом простіше.

Мінус:

  • жорстока конкуренція серед цих підприємств;
  • вузький спектр послуг: салони за визначенням виконують лише естетичні послуги, а все нові високоприбуткові послуги, особливо в косметології, виконуються виключно лікарями;
  • погана керованість персоналу: всі досвідчені керуючі в один голос скажуть вам, що керувати салоном краси дуже складно;
  • нестійкість на ринку послуг — по суті це підсумовування всіх мінусів, на жаль, саме ці підприємства сильно залежать від будь-яких змін у бізнесі та житті взагалі.

Основні етапи: з чого почати?

Отже, з чого розпочати роботу з відкриття салону краси? Пропонуємо покрокову інструкцію:

  1. Аналіз конкурентного середовища. Проведіть дослідження ринку на наявність прямих конкурентів. Врахуйте, що статистична норма – 1 салон краси на 1000 мешканців. Проаналізуйте якість послуг, сервіс та ціни конкурентів.
  2. Реєстрація юридичної особи. Для відкриття салону краси необхідно зареєструвати ІП чи ТОВ. ІП зручніше працювати з готівкою, але неможливо отримати медичну ліцензію, і приватний підприємець відповідає на претензії всім своїм майном. ТОВ — усі готівкові гроші необхідно здавати в банк і ведення бухгалтерії складніше. Реєструвати підприємство краще не самому, а через спеціалізовані юридичні фірми. Потім потрібно стати на податковий облік та відкрити рахунок у банку.
  3. Пошук приміщення. Підбирати приміщення потрібно виходячи з типу, виду та класу майбутнього салону краси. Ідеальне місце для салону має відповідати наступним вимогам: перша лінія будинків, перший поверх, окремий вхід, запасний вихід, вітринні вікна, висота стель від 3 м, мінімум несучих стін, кілька точок підведення води, внизу сухий підвал, поруч магазини або інші підприємства сфери послуг, можливість паркування.
  4. Інженерна експертиза приміщення. Після того, як ви знайшли, підходяще приміщення, потрібно переконатися, що всі комунікації справні і підходять для роботи салону. Запросіть спеціаліста, щоб він перевірив переріз труб, тиск води, рівні зливу, запас потужності електромережі (бажано не менше 25 кВт).
  5. Проведення за боргами. Отримання письмових підтверджень про відсутність за цим приміщенням боргів з енергопостачання та водопостачання, а також перед третіми особами.
  6. Екологічна експертиза приміщень. Зробіть проби повітря, зіскрібки зі стін, аналіз на виявлення солей важких металів, експертизу води та виміри радіації. Краще, якщо ці проблеми виявите ви, ніж органи контролю.
  7. Оцінка можливості перепланування. Запросіть експерта БТІ платного спеціаліста, щоб обговорити можливість перепланування приміщення.
  8. Оцінка ризиків довкілля. Знайдіть інформацію про план глобальної забудови району. Якщо прямо перед вами збудують будинок і ви опинитеся на другій лінії, привабливість салону впаде вдвічі.
  9. Оцінка можливості встановлення зовнішнього рекламоносія. Подумайте, де розміщуватиметься вивіска салону та знайдіть потенційну фірму-виконавця замовлення на зовнішню рекламу.
  10. Оформлення правоволодіння приміщенням. Краще, звичайно, купувати приміщення для салону у власність, але за нестачі коштів на таке дороге придбання можна в оренду або суборенду.
  11. Документація. Оформлення дозвільної документації від органів контролю.
  12. Касовий апарат. Придбання та реєстрація за потреби касового апарату.
  13. Сигналізація. Установка пожежно-охоронної сигналізації необхідна у будь-якому салоні. Не варто нехтувати безпекою та залишати всю справу нагоди.
  14. Ремонт. Ремонтні роботи та одночасно пошук та оформлення персоналу. Якщо ви замовляєте дизайнерське оформлення приміщення, забезпечте авторський нагляд дизайнера за роботами.
  15. Устаткування. Пошук, придбання та монтаж обладнання для салону краси. Оформляйте все придбане обладнання за договорами поставки. Також укласти договори сервісного та гарантійного обслуговування. Обов’язково перевірте наявність сертифікатів на обладнання. Врахуйте: можливий термін постачання – до 90 днів. Запросіть фахівців для монтажу обладнання.
  16. Ліцензування та сертифікація. Обов’язкового ліцензування побутових послуг немає. Обов’язкове ліцензування передбачене лише для медичної діяльності.
  17. Поліграфія.Друк первинної поліграфічної продукції. Замовте прейскуранти, візитки, буклети, бейджі для співробітників.
  18. Придбаєте витратні матеріали. Укладіть договори з постачальниками та замовте необхідні витратні матеріали для салону.
  19. Прийом об’єкта у будівельників. Рідко трапляється так, що всі роботи будуть виконані якісно та в повному обсязі.
  20. Первинна рекламна кампанія. Повідомте своїх майбутніх клієнтів через ЗМІ про те, що відкривається новий салон. Для залучення перших клієнтів можна роздавати в купони знижок на певні послуги або стати спонсором якогось міського заходу, де в якості призів будуть вручати сертифікати на послуги у вашому салоні.

Залишити відповідь