Як відкрити рекрутингове агентство

Як відкрити рекрутингове агентство. Рекрутинг – це фактично кадрове агентство, яке надає допомогу в підборі персоналу для різних компаній. Основна відмінність даних організацій полягає в тому, що кадрові агентства підбирають роботу для конкретного працівника, а агентства з рекрутингу за заявками підприємств-роботодавців знаходять потрібних співробітників. Тобто, особливої??різниці в методах роботи цих агентств не спостерігається. Рекрутинг – це фактично кадрове агентство, яке надає допомогу в підборі персоналу для різних компаній.

Основна відмінність даних організацій полягає в тому, що кадрові агентства підбирають роботу для конкретного працівника, а агентства з рекрутингу за заявками підприємств-роботодавців знаходять потрібних співробітників. Тобто, особливої??різниці в методах роботи цих агентств не спостерігається. Однак оплата послуг таких компаній істотно відрізняється, таким чином, послуги кадрових агентств оплачуються здобувачами роботи, а послуги рекрутингових агентств в основному оплачуються компанією-замовником, тобто роботодавцем. Якщо ви задумалися про створення саме такого виду бізнесу, то вам необхідно знати деякі особливості.

Бізнес, який заснований на підборі персоналу за заявками різних комерційних організацій, помилково вважається невигідною справою. Крім того вважається, що в невеликих містах клієнтів знайти практично неможливо, хоча це не так. Навіть в більш-менш великому місті на сьогоднішній день працює близько десяти кадрових агентств, а в великих містах-мегаполісах цей бізнес в даний момент з легкістю процвітає. Перспективи, природно, є і у рекрутингових, і у кадрових агентств, цьому сприяє те, що можна пропонувати роботу не тільки в рідному місті, а й в будь-якій точці Україні. Міграція робочих рук постійно спостерігалася і спостерігається досі в нашій країні, один з яскравих прикладів – робота в північних регіонах вахтовим методом.

Основні моменти успішності рекрутингового бізнесу. В першу чергу успішність такого бізнесу полягає в підборі для компаній-замовників необхідного персоналу. Ще один фактор успішності – це створення власної бази даних кандидатів, яка постійно доповнюється новими людьми, які шукають роботу. І, нарешті, просування себе серед комерційних організацією (залучення клієнтів) також сприяє успішності такого агентства. Комерційні організації та є клієнтами, вони оформляють замовлення в кадровому агентстві на пошук певного фахівця, ці комерційні організації і оплачують цю послугу кадровому агентству, так і виходить прибуток. Як відкрити рекрутингове агентство: організація з нуля.

• Реєстрація ПБОЮЛ або ТОВ. • Оренда відповідного приміщення, де повинен бути проведений телефон. • Вивчення ринку праці в місті, з метою виявлення найбільш затребуваних фахівців, після чого розміщення «підроблених» оголошень в засобах масової інформації (включаючи інтернет) про прийом на роботу різних фахівців. Основна ваша задача на цьому етапі – залучити потрібних фахівців в ваше агентство і занести їх в вашу базу даних. • Розробка анкет на майбутні вакансії для кандидатів-претендентів. • Складання листів вашим потенційним клієнтам-замовникам з описом вашого агентства і послуги, яке він справляє. • Збір бази даних ваших клієнтів, куди повинні увійти основні відомості: назва компанії, адреса, телефон, факс і ім’я керівника. • Розміщення ваших «підроблених» оголошень про пошук фахівців різних областей.

На те, що дана інформація не зовсім правдива, не варто звертати особливої??уваги, тому що не за горами той час, коли ви насправді зможете не тільки запропонувати роботу претендентам, але і запропонувати їм взяти участь в конкурсі на різні вакансії. • Після того, як були розміщені ваші оголошення, відразу ж виникне потік людей необхідних вам спеціальностей і не тільки. Необхідно внести їх дані в вашу базу, запропонувати їм заповнити анкети і провести співбесіди з кандидатами.

З цією інформацією цілком можливо скласти резюме цих кандидатів для того, щоб передати їх компаніям-замовникам, які зможуть вибирати тих кандидатів, з якими вони будуть призначати зустрічі. Безсумнівно компанії-замовники можуть зажадати рекомендації попередніх роботодавців потенційних співробітників, а також, можливо, і врахують думку вашого агентства про кандидатів. • Більшість претендентів не буде відповідати вимогам компаній-замовників, однак, це привід для засмучення. Резюме людей, що володіють дійсно професійними якостями, ви можете сміливо відправляти вашим потенційним клієнтам. Бажано не просто робити розсилку таких листів, а скористатися послугами спеціальних служб доставки (кур’єрськими агентствами). Це потрібно для того, щоб у вас були звіти про виконану роботу, де будуть вказані прізвища людей, які отримали ваш лист.

Ці відомості в майбутньому вам можуть дуже допомогти. Бажано дублювати відправлені вами листи в ті ж компанії, але в інший спосіб (наприклад, факсом), це буде сприяти більшій впізнаваності вашого агентства. Занадто великий лист від невідомого поки агентства може надати вам погану послугу, тому текст листа не повинен займати більше трьох аркушів. В таких листах необхідно розмістити ваше звернення до керівника компанії, а також анкету, яка є формою зворотного зв’язку. Така анкета для керівника компанії, якщо вона надійде по факсу в ваше агентство, може послужити приводом безпосередньо звернутися в дану компанію і оформити ваш 1-й замовлення на підбір кандидата – потенційного співробітника даної компанії.

З цього моменту почнеться ваша справжня робота. Особливу увагу потрібно приділити таким документам, як анкета кандидата, договір на підбір персоналу, резюме кандидата, картка замовника, і, нарешті, акт виконаних робіт. Все це становить документознавство вашого агентства. За даними статистики, в нашій країні в середньому на розвиток бізнесу з організації рекрутингового агентства знадобляться наступні витрати.

По-перше, вартість офісу обійдеться вам приблизно в двісті доларів на місяць. По-друге, витрати на телефон складуть десять доларів на місяць. По-третє, різні оголошення в засобах масової інформації будуть коштувати близько півтори тисячі гривень на місяць. Доходи ж вашого агентства складаються зазвичай з гонорарів, які можуть становити від однієї до двох (і більше) оплат праці фахівця в місяць, того фахівця, якого ви змогли влаштувати на роботу.

Зазвичай гонорар агентству виплачується протягом першого робочого тижня людини, який вийшов на роботу. Таким чином, наприклад, менеджер оптової компанії, влаштований вами на роботу, може принести вам гонорар від 15 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У той час, коли ваше агентство стане більш впізнаваним, клієнти почнуть дзвонити вам самостійно (без вашої участі), при цьому за внесення їх в вашу базу даних ви цілком можете брати певні суми грошей. Багато хто з ваших клієнтів, безсумнівно, стануть постійними.

Конкуренція, як правило, не загрожує рекрутинговим агентствам, так як роботи вистачає всім. Від вас вимагається лише бажання, удача і наполегливість. Це пов’язано з тим, що здобувач для того, щоб знайти підходящу роботу, звертається в максимальну кількість кадрових агентств. А компанії-замовники також можуть укласти договори з великою кількістю агентств, так як виплатять гонорар вони саме за залученого працівника тільки одному агентству.

Залишити відповідь