Як відкрити прибутковий магазин одягу з нуля

Як відкрити прибутковий магазин одягу з нуля. Будь-який, навіть початківець бізнесмен, який володіє спеціальними знаннями чи потрібними зв’язками, може відкрити магазин одягу з нуля. Набагато важче на такому насиченому пропозиціями ринку запропонувати покупцям щось нове і вигідно продати товар. Однак при грамотному підході до справи і це не стане для вас проблемою. Люди завжди будуть купувати одяг, і якщо ви визначитеся з цільовою аудиторією і продумає цінову політику, то неодмінно залишитеся у виграші. Будь-який, навіть початківець бізнесмен, який володіє спеціальними знаннями чи потрібними зв’язками, може відкрити магазин одягу з нуля. Набагато важче на такому насиченому пропозиціями ринку запропонувати покупцям щось нове і вигідно продати товар. Однак при грамотному підході до справи і це не стане для вас проблемою.

Люди завжди будуть купувати одяг, і якщо ви визначитеся з цільовою аудиторією і продумає цінову політику, то неодмінно залишитеся у виграші. Магазин одягу як бізнес. Продаж одягу є, завдяки постійній зміні модних тенденцій, мабуть, однією з небагатьох галузей підприємництва, що надають простір для вибору асортименту і формату магазину. Господар бутіка модного одягу повинен бути в курсі всіх останніх віянь, а власник магазину класичного одягу, яка купується не на один сезон, може заощадити на закупівлях. Вирішальними факторами при виборі орієнтованості і типу магазина одягу є: населений пункт, де буде здійснюватися торгівля, досвід підприємця та його фінансові можливості. Класифікація магазинів одягу. Серед різноманітних видів формату магазинів одягу: бутик і магазин, відкритий по франшизі, моно – і мультибрендовий магазин, сток і секонд-хенд – необхідно знайти свій.

Зупинимося докладніше на кожному. Бутік – невеликий магазин, в якому продаються речі дорогих брендів. Вимоглива публіка диктує свої умови, так і відкрити такий магазин недешево. Магазин, відкритий по франшизі, – це працюючий на вас відомий бренд. Однак найчастіше підприємцю не виявляється необхідної підтримки, а умови закупівлі невигідні. Монобрендовий магазин, як зрозуміло з назви, спеціалізується на товарах одного бренду, тому орієнтований на певне коло клієнтів, з якими доведеться вибудовувати міцні партнерські відносини.

На відміну від нього, мультибрендовий магазин заповнений товарами не одного, а декількох або навіть багатьох виробників. Конкуренція в цій області висока, і створення такого магазину потребуватиме великої підготовки: навчання персоналу, особливого оформлення площі і грамотного розташування товару. Орієнтований на громадян з високим і середнім достатком, мультибрендовий магазин, завдяки солідній (близько двохсот відсотків) накрутке ціни може принести прибуток. Сток – магазин, що торгує нерозпроданими речами з колекцій минулих або нинішніх сезонів, якщо їх виявилося занадто багато. Зрозуміло, націнка на такий товар не перевищує ста відсотків. Нарешті, секонд-хенд – магазин вже вживаного одягу, що прибула з-за кордону. Куплені у населення речі сортуються, і головним при їх продажу є ступінь зношеності товарів.

звичайно, практично нова річ коштує дорожче. Однак в будь-якому випадку на товар такого роду встановлюється націнка не більше двохсот п’ятдесяти відсотків. Відкрити секонд-хенд простіше, ніж будь-який інший магазин одягу, і розмістити його можна на невеликій площі з малою кількістю продавців. Напрямки магазинів одягу. Магазини одягу діляться за трьома напрямками: магазини жіночого, чоловічого та дитячого одягу. Як ви вже здогадалися, більш відвідувані і популярні магазини одягу для прекрасної половини людства, адже пані так люблять міняти образ і робити себе ще красивіше. Безсумнівно, відкриття магазину жіночого одягу вигідніше, ніж створення магазинів одягу для дітей або чоловіків.

Вигідне розташування. Для того, щоб розмістити свій магазин одягу в правильному місці, потрібно дізнатися думку потенційних покупців, наприклад, опитати їх в інтернеті або просто поцікавитися у знайомих, де вони найчастіше купують речі. Швидше за все, найчастішими відповідями будуть: в магазині або торговому центрі. Розташування в торговому центрі має деякі переваги: високу відвідуваність і низьку, в порівнянні з окремим магазином, орендну плату.

Однак і тут не все просто. Найчастіше вигідні для розміщення магазину місця в торгових центрах розібрані. За статистикою, найкраще йде торгівля на перших поверхах ТЦ, а до верхніх покупці вже не добираються. Крім того, існує необхідність підкорятися вимогам адміністрації. Відкриття окремого магазину має сенс за умови, що він буде розташовуватися в поле зору цільової аудиторії, в прохідному місці.

Суттєва перевага – ваш магазин буде повністю в вашому володінні. Якщо розглянути кожен вид окремо, то можна зробити наступні висновки. Бутік варто розташовувати в окремому приміщенні, приділяючи особливу увагу його інтер’єру. Секонд-хенд зручніше розмістити в окремому магазині не дуже великої площі. При відкритті магазину по франшизі вирішальним стане думка франчайзера, що керується аналізом ринкової ситуації. Сток буде прибутковим в окремих магазинах, розміщених в місцях з хорошою прохідністю. Мультибрендові магазини займають більшу частину площі сучасних торгових центрів. Монобрендові магазини можна відкривати як в окремому приміщенні, так і в ТЦ. Вибір постачальників.

Вибір постачальників в сучасних умовах – завдання не з легких. Визначившись з цільовою аудиторією, ви можете зупинитися як на загрніжному, так і на російському продавця, що поставляє ваші товари. На перших порах краще обмежитися маленькою партією і звертатися до постачальника з хорошою репутацією. Якщо він виправдає ваші очікування, взаємовигідне співробітництво обов’язково продовжиться.

Устаткування і облаштування магазину. Отже, приміщення вибрано. Тепер необхідно продумати його обладнання відповідно до напрямку діяльності вашого магазину. Секонд-хенд або стік не потребують такому дорогому оформленні, як, припустимо, бутик. Вам знадобляться примірочні кабіни, вітрини, дзеркала, прилавки, манекени, полки для товару. Слід встановити касові апарати, термінали для розрахунків по карті, протипожежні системи.

Крім того, вигідне враження про ваш магазин створить м’які меблі, де покупці зможуть відпочити. Під модним зараз словом «мерчандайзинг» розуміється продумане оформлення торгового залу і викладення товару, який варто розділити за стилем, колекціям або розмірним рядах. Ненав’язливе музичний супровід, рослини, м’яке освітлення, картини на стінах створять позитивний настрій і бажання відвідати ваш магазин ще раз. Персонал: навчання та мотивація. Саме від персоналу залежить процвітання вашого магазину. За статистикою, вісімдесят відсотків прибутку – заслуга продавця. Для пошуку працівників можна вдатися до допомоги агентств з підбору персоналу, а також розмістити оголошення про вакансії в пресі та інтернеті. Знаючий асортимент, охайний, ввічливий продавець з грамотною мовою і бажанням допомогти кожному клієнту напевно викличе прихильність до себе покупця.

Крім найму консультантів, варто задуматися про підбір керуючого, співробітників по прибиранню приміщень і забезпечення безпеки, бухгалтера, мерчендайзера. Співробітників необхідно мотивувати, при цьому не забуваючи і про контроль, наприклад, регулярної атестації. При відкритті магазину одягу по франшизі з персоналом працює франчайзер. У разі самостійної організації бізнесу будьте готові до витрат на підготовку співробітників.

Стабільні продажу і великий потік клієнтів. Реклама – кращий спосіб заявити про себе і виділитися серед конкурентів, особливо в період становлення бізнесу. Як відомо, старий друг краще нових двох. Тому напрацьована клієнтська база принесе стабільний прибуток. А напрацювати її можна використовуючи акції, знижки, розпродажі, вводячи накопичувальні системи.

Особливо ефективний такий метод в разі знаходження магазину в місці з високою прохідністю. У міру розвитку бізнесу варто задуматися і про розширення мережі. Магазин одягу цілком може стати успішним бізнесом, однак попередньо варто проаналізувати ситуацію на ринку, визначити цільову аудиторію і, звичайно, виходити зі своїх можливостей. При обмеженості коштів краще організувати стік або секонд-хенд, оскільки відкриття бутіка вимагає солідних вкладень. І не забувайте про важливість правильного підбору співробітників.

Саме від них залежить процвітання вашого підприємства.

Залишити відповідь