Як відкрити перукарню з нуля

Незважаючи на високу конкуренцію, надання перукарських послуг залишається високоприбутковим та привабливим бізнесом. Рентабельність у цій індустрії може досягати 80% за умови правильної організації справи.

У цій статті ми розглянемо всі основні етапи і розповімо як відкрити перукарню з нуля покроково і скільки на це потрібно грошей.

Вибір концепції

На початку необхідно визначитися з концепцією майбутнього підприємства.

Усі перукарні можна умовно поділити на три класи: економ, бізнес та VIP.

Виходячи з того, якого класу буде майбутній заклад, потрібно буде шукати місце розташування, наймати персонал, закуповувати обладнання та планувати всі фінансові витрати.

Економ-клас Бізнес-клас VIP-клас
Розташування Спальні райони в місцях масового потоку людей, таких як станції метро, торгові центри, ринки тощо Центральні або спальні райони поблизу бізнес-центрів, фітнес-клубів та ресторанів Престижні дорогі райони
Паркування Не потрібно Можливість припаркуватися на громадському паркуванні або біля тротуару Власне паркування
Фасад Мінімальні вимоги Охайний і акуратний зовнішній вигляд Якісне оформлення та дороге оздоблення
Інтер’єр Чисто і акуратно, ніяких зайвих витрат Якісний ремонт, але не виходить за рамки необхідного Дорогий ремонт, що підкреслює високий статус клієнтів
Персонал Професійні перукарі та майстри манікюру Висококласні фахівці Відомі майстри екстра-класу
Сервіс Мінімально необхідний рівень Стандартний рівень: запис по телефону, зустріч клієнта, пропозиція чаю чи кави тощо. Високий рівень сервісу, індивідуальний підхід до кожного клієнта
Завантаженість підприємства 50-70% 30-50% 10-30%

Аналіз конкурентного середовища

Проведіть аналіз конкурентів у районі, що вас цікавить. Насамперед, потрібно переконатися в тому, що ніша ще не повністю зайнята. Оцінюючи конкуренції можна виходити із усередненої статистики, що у кожну 1 000 населення потрібно 1 перукарня.

Дізнайтеся слабкі та сильні сторони ваших прямих конкурентів:

  • рівень сервісу;
  • якість послуг;
  • ціни;
  • використовувані бренди.

З огляду на зібрану інформацію, подумайте, чим ви зможете якісно відрізнятися від інших подібних закладів. Чому клієнти повинні вибрати вас, а не конкурентів.

Реєстрація та оподаткування

Передусім потрібно визначитися з формою ведення підприємницької діяльності. Ви можете вибрати або ІП (індивідуальний підприємець), або ТОВ (товариство з обмеженою відповідальністю).

  • ІП може вільно розпоряджатися готівкою, що дуже зручно. Однак ІП відповідає всім своїм майном і може бути зареєстрованим лише на одну людину.
  • ТОВ зобов’язане всі готівку здавати в банк. Засновниками можуть бути необмежену кількість людей. ТОВ відповідає перед кредиторами лише у рамках статутного капіталу.

Під час реєстрації потрібно буде вказати коди КВЕД:

  • код 93.02 — “Надання послуг перукарнями та салонами краси” (Цей код дає можливість надавати такі послуги як стрижка, фарбування, укладання, завивка, манікюр, педикюр, макіяж тощо);
  • код 52.33 – “Роздрібна торгівля косметичними та парфумерними товарами” та код 52.13 – “Інша роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах” (Ці коди потрібно буде вказати в тому випадку, якщо ви плануєте продавати різноманітні косметичні засоби та товари для догляду).< /li>

З 1 січня 2013 року індивідуальні підприємці, які надають перукарські послуги, можу обирати одну із трьох схем оподаткування:

  • УСН (Спрощена система оподаткування);
  • ЕНВД (єдиний податок на поставлений дохід);
  • ПСП (патентна система оподаткування).

У більшості випадків найбільш вигідним варіантом для невеликих перукарень є сплата ЕНВД.

Санітарні вимоги

Основним юридичним документом, який регулює роботу перукарні щодо санітарних норм, є СанПіН 2.1.2.1199-03 «Перукарські. Санітарно-епідеміологічні вимоги до влаштування, обладнання та утримання».

Ключові санітарні вимоги:

  1. Перукарня може розташовуватися як в окремій будівлі, так і в громадській або житловій будівлі.
  2. Забороняється розміщувати перукарні у підвальних, а також цокольних приміщеннях, якщо рівень підлоги нижче тротуару на 0,5 метрів і висота стелі менше 2,7 метра.
  3. Висота стель має становити не менше 3 метрів. Допускається висота 2,7 метра у випадку, якщо в приміщенні знаходиться не більше трьох робочих місць.
  4. Робочий зал повинен мати природне джерело освітлення.
  5. Всі оздоблювальні матеріали повинні легко піддаватися чищенню та дезінфекції.
  6. Використовувати ковролінове покриття можна тільки в коридорі, холі або залі очікування.
  7. Система вентиляції має бути автономною та ізольованою.
  8. Площа зали очікування та гардеробу має бути не менше 6 кв. метрів. Якщо перукарня має від трьох до десяти робочих місць, площа повинна становити 1,5 метра на кожне місце.
  9. Мінімальний розмір перукарської зали 15 кв. метрів. Якщо робочих місць у залі більше одного, то площа має становити 6-8 кв. метрів на кожне місце.
  10. Сфера послуг манікюру мають надаватися в окремому кабінеті площею не менше 6 кв. метрів. Якщо робочих місць у залі не більше трьох, допускається розміщення одного фахівця з манікюру у тому самому приміщенні за умови наявності додаткових 6 кв. метрів.
  11. Працівники повинні проходити періодичні медичні огляди.
  12. Вологе прибирання має проводитися не менше двох разів на день.

Як правильно вибрати приміщення?

Одним із ключових факторів успішності будь-якої перукарні є її розташування. Якщо повз вас за день проходить великий потік людей, і вони бачать красивий фасад та вітринні вікна, це само по собі є чудовою рекламою.

При пошуку потрібного приміщення необхідно враховувати наступне:

  • найкраще, якщо приміщення буде на першій лінії будинків;
  • розташування на першому поверсі;
  • висота стель має бути від 3 метрів;
  • наявність окремого входу та запасного виходу;
  • бажано мінімальна наявність несучих стін;
  • наявність великих вітринних вікон;
  • можливість підведення води з кількох точок;
  • наявність паркування недалеко від входу;
  • відповідні бізнес-сусіди.

Якщо ви знайшли приміщення, яке може вам підійти, перед остаточним укладенням угоди слід провести його ретельну перевірку.

  1. Запросіть інженера, щоб він перевірив усі комунікації, потужність електромережі (має бути не менше 25 кВт), труби, тиск води та рівні зливу.
  2. Проведіть екологічні дослідження води, проб повітря та зіскрібків зі стін.
  3. Переконайтеся, що за пропонованим приміщенням немає комунальних заборгованостей, а також боргів перед третіми особами.
  4. Вивчіть план забудови району та переконайтеся, що поряд з вами не планується будівництво.
  5. Проведіть невелике розслідування, кому раніше належало приміщення, і який бізнес тут знаходився.
  6. Запросіть спеціаліста з БТІ, щоб надати платну консультацію щодо можливостей перепланування.

Тільки після того, як ви переконалися в тому, що вам все підходить і ніякі неприємні сюрпризи на вас не чекають, можете підписувати документи. Найкраще, звичайно, якщо ви зможете купити приміщення та оформити його у власність. Але якщо ваші стартові вкладення не дозволяють цього зробити, то цілком можна обмежитися орендою або суборендою.

Оформлення дозвільних документів

Після того, як ви зареєстрували свою підприємницьку діяльність та визначилися з приміщенням, можна приступати до оформлення дозвільної документації.

Для того, щоб надавати побутові послуги населенню не потрібне оформлення обов’язкових ліцензій. Однак деякі формальності все-таки потрібно дотриматися. Отже, що потрібно, щоб відкрити перукарню:

  • отримання акту Укрспоживнагляду;
  • отримання акта Укрпожнагляду;
  • реєстрація касового апарату (за потреби).

Щоб уникнути можливих проблем з отриманням актів, ви можете заздалегідь до початку ремонту замовити платну експертизу проекту у Росспоживнагляді та Роспожнагляді. Тоді ви зможете врахувати всі принципові зауваження ще на стадії планування, а не тоді, коли ремонт буде вже закінчено, а їхнє усунення коштуватиме великі гроші.

Як створити команду?

Для невеликої перукарні знадобиться:

  • 2-4 майстри;
  • 1 адміністратор;
  • 1 бухгалтер (за сумісництвом або аутсорсингом);
  • 1 прибиральниця.

Однією з основних проблем закладів краси віком до одного року є велика плинність кадрів. А оскільки специфіка перукарського бізнесу така, що клієнти здебільшого хочуть обслуговуватися у конкретного майстра, це може призвести до істотної втрати прибутку. Тому дуже важливо поставитися до підбору кадрів з усією серйозністю.

Найкращий варіант, коли провідним майстром є власник бізнесу. Це дасть змогу сформувати стабільну базу клієнтів.

За чинним законодавством із кожним співробітником слід укласти трудовий договір. Також усі співробітники перукарні повинні мати медичні книжки та регулярно проходити медогляди.

На сьогоднішній день найчастіше використовують дві схеми нарахування зарплати майстрам:

  • відсоткова винагорода від результатів праці (зазвичай 20-40%);
  • комбінована схема: оклад плюс премія.

Як правило, адміністратор та бухгалтер отримують фіксований оклад.

Обладнання

Вибір обладнання та косметичних брендів залежатиме від концепції вашого підприємства та того, на яке коло клієнтів воно орієнтоване.

Мінімальний перелік необхідного обладнання:

  • перукарські крісла;
  • мийка для волосся з кріслом;
  • сушуар;
  • дзеркала;
  • інструменти: ножиці, машинки для стрижки, бритви, гребінці тощо;
  • плетенці, накидки;
  • професійні косметичні засоби;
  • меблі: стіл, тумбочки, вішалка, стільці;
  • комп’ютер.

Купувати обладнання та всі витратні матеріали найкраще офіційних дистриб’юторів, які можуть повністю укомплектувати перукарський салон. Купуючи у них, ви зможете розраховувати на знижки та гарантії якості.

Реклама

  1. Перед відкриттям слід заздалегідь підготувати прейскуранти, візитки, рекламні буклети та бейджі для співробітників.
  2. За один місяць до запланованого відкриття слід провести хоча б мінімальну рекламну компанію у ЗМІ або за допомогою зовнішньої реклами з анонсом вашого салону.
  3. Підготуйте красиву та помітну вивіску.
  4. Після усунення всіх недоробок проведіть презентацію салону та день відкритих дверей.

Всі ці рекламні заходи дозволять вам залучити перших клієнтів та зробити перші кроки на шляху до успішного бізнесу.

Залишити відповідь