Як відкрити магазин зоотоварів для тварин

Як відкрити магазин зоотоварів для тварин. Щодня ви звертаєте увагу на рекламу всіляких кормів для тварин. А все чому? Тому що ви любите своїх домашніх вихованців і вам доводиться витрачати значну частину грошей на них. За результатами досліджень жінки віддають перевагу норовливим кішкам, а чоловіки – вірним і відданим собакам. Також багато тримають в будинку або квартирі різних птахів, хом’яків і навіть екзотичних тварин.

В офісах і різних організація повсюдно поширені акваріуми з рибками і черепахами. Отже, зоотовари затребувані, і рішення про відкриття магазину буде економічно виправдано. Щодня ви звертаєте увагу на рекламу всіляких кормів для тварин. А все чому?

Тому що ви любите своїх домашніх вихованців і вам доводиться витрачати значну частину грошей на них. За результатами досліджень жінки віддають перевагу норовливим кішкам, а чоловіки – вірним і відданим собакам. Також багато тримають в будинку або квартирі різних птахів, хом’яків і навіть екзотичних тварин. В офісах і різних організація повсюдно поширені акваріуми з рибками і черепахами. Отже, зоотовари затребувані, і рішення про відкриття магазину буде економічно виправдано.

Але ніде не обійтися без проблем, тим більше в Росії: існують адміністративні бар’єри, недосконала нормативна база, низькі рівні доходу населення і несформована культура споживання зоотоварів, які гальмують розвиток бізнесу. Конкуренція на цьому ринку велика, з часом ринок зоотоварів розширюється. Проте, якою б не була криза в країні, люди ніколи не залишать своїх улюбленців без догляду, і тим більше без їжі. Класичний асортимент магазину включає наступні позиції: корми для кішок, собак, риб, черепах, птахів, гризунів (50% товарообігу); годівниці, миски, поїлки; книги з інструкціями по догляду; вітаміни, мінеральні добавки, ліки (20% товарообігу); шампуні, гребінці; акваріумні приналежності; намордники, повідці, нашийники; туалети з наповнювачами (30% товарообігу); одяг; будиночки, клітини, переноски та іграшки. Чи згодні ви продавати тварин? Найчастіше люди заходять в зоомагазин просто подивитися на екзотичних тварин. Не виключається і факт того, що вони когось придбають.

Як не дивно покупка тварин відбувається спонтанно. Вам для продажу тварин будуть потрібні дозвільні документи, оформлення яких пов’язане з незначними труднощами. Також не варто забувати, що всім тваринам необхідні щоденний догляд і комфортні умови, адже ризик їх хвороб і смерті досить великий. Відкриття вузькоспеціалізованого напрямку більш прибутково, так як націнка в такому магазині вище, ніж в широкопрофільними, і їх набагато менше.

Припустимо, якщо поруч знаходиться кінний клуб, виберіть напрямок, пов’язаний з конярством і ваш бізнес піде на лад. Саме у вас люди отримають дійсно якісну консультацію і придбають унікальні необхідні товари, за якими їм не доведеться далеко йти! Зоомагазин, асортиментний ряд якого включає засоби по догляду, аксесуари і корми для тварин складе для вас 150000 гривень. Якщо все-таки вирішите відкрити широкопрофільний магазин, то вам знадобиться як мінімум 100000 гривень. Зоомагазин окупиться в середньому через 1-2 роки, тому що рентабельність зообізнеса становить 15-20%. Наприклад, якщо місячний товарообіг становить 180 тис. гривень, то ваш магазин отримає 40 тис. гривень прибутку і більш. Для відкриття хорошого зоомагазину, що складається з декількох тематичних відділів потрібно площу близько 200 кв. м. Якщо немає такої можливості, організуйте міні-магазин, площа якого становитиме 20 кв. м. і більше, так як якщо використовувати меншу за площею приміщення, то покупцям буде незручно оглядати товар, і неминуче з’явиться неприємний запах, який навпаки буде відлякувати клієнтів, ніж залучати.

У вас є вибір: орендувати приміщення або оформити його у власність. Враховуйте той факт, що орендна плата періодично зростає, і якщо є можливість, то краще викупити приміщення. Величезну роль грає місце розташування майбутнього зоомагазину. Слід надавати перевагу центральні багатолюдні райони, до яких легко дістатися абсолютно будь-якими видами транспорту. Оскільки в кожній третій родині живе кішка, а в кожному п’ятому будинку або квартирі мешкає собака, то спальний район – також хороший варіант, ви орієнтовані на його жителів і швидше за все у вас не буде конкурентів.

Буде чудово, якщо ви відкриєте зоомагазин неподалік від ветеринарної клініки. Успішна ідея – заснувати віртуальне відділення вашого магазину, де потенційні покупці можуть ознайомитися з запропонованим вами товарами і послугами, перебуваючи вдома. Інтернет-каталог буде корисний тим, хто вважає за краще оформляти доставку на будинок, або працює і проживає далеко від вас. Як і в будь-якому торговому бізнесі, вам необхідно отримати дозвіл на торгівлю і зареєструватися в якості ТОВ або ПБОЮЛ. Якщо вам цікава виїзна торгівля або консультаційне справу, то при заповненні графи сфера діяльності не забудьте вказати крім роздрібної торгівлі, надання послуг населенню. Найчастіше люди вважають за краще вибирати фірми з доставкою додому та безоплатну допомогу в установці придбаного товару.

Продаж окремих видів товарів підлягає ліцензуванню. До таких товарів відносяться вакцини, ліки, вітаміни і корми для тварин та ін. Ліцензія не потрібна, якщо ви торгуєте аксесуарами, засобами для догляду та акваріумними приладдям. Все що продаються тварини повинні бути з документами, або як мінімум з довідками, інакше вам не уникнути штрафів. Створіть стильний дизайн приміщення зоомагазину.

Саме комфортна і затишна атмосфера, доброзичлива обстановка і привертають увагу вітрини змусять покупців повернутися до вас не раз! Основне обладнання для магазину – це стелажі, вітрини для товару, холодильник і касовий апарат. Оформіть тематичні секції та куточки для різних видів тварин, покупцям буде легше орієнтуватися в товарах. Робіть ставку на професіоналізм продавців-консультантів. Саме в цьому виді торгівлі покупцеві необхідна і важлива кваліфікована консультація продавця, щоб не помилитися у виборі. Для отримання ліцензії в штат вашого персоналу повинен входити ветеринар.

Він підвищить довіру покупців до вашого зоомагазину, і може надавати консультаційні послуги. Крім ветеринара і продавця-консультанта магазину необхідні адміністратор, бухгалтер, і кур’єр для доставки товарів додому. Можливо, буде потрібна допомога маркетолога для аналізування переваг і побажань клієнтів. Також не забувайте влаштовувати різні рекламні акції для залучення покупців.

Працюйте тільки з відомими, перевіреними і надійними марками, і обдумано вибирайте постачальників. Обговоріть правила повернення товару, перевіряйте терміни придатності. Налагодьте зв’язку з декількома постачальниками, і потім виберіть з ким вам краще співпрацювати. Через місяць або два вам стане зрозуміло, чим краще торгувати. При вдалому і плідній співпраці постачальники можуть надати вам ряд привілеїв, в тому числі розстрочку або відстрочку платежу, що буде для вас величезним плюсом при недостатньому стартовому капіталі.

Коли ваш зоомагазин стане відомим і популярним, постачальники самі пропонуватимуть вам свої послуги. Якщо ви поставитеся уважно і продумано до організації даного виду бізнесу, виберіть вдале місце розташування зоомагазину, забезпечите наявність різноманітного і відмінного асортименту, запросіть для роботи спеціалізованих і дипломованих співробітників то ваш бізнес буде мати колосальний успіх!

Залишити відповідь