Як відкрити магазин з продажу автозапчастин з нуля. Кожна людина хоча б раз у житті задавався питанням: а чи не почати мені власний бізнес? Більшість громадян через острах втратити скромний і стабільний дохід, майже відразу ж відмовляються від подібної витівки. Іншим, крім рішучості, не вистачає початкового капіталу. Питання про зовнішній залученні здається нерозв’язним через високі ризики, пов’язані з чиновницьким свавіллям, нестабільністю цін, прогалинами в законодавстві і недосконалістю банківської системи. У Росії, незважаючи на кризу, число автомобілів постійно збільшується. Щодня купуються нові і продовжують експлуатуватися старі машини, які мають солідний вік і пробіг. Однак у всіх автомобілів рано чи пізно починаються проблеми з технічним станом, а значить, зростає потреба в запчастинах.
Тому, незважаючи на перераховані вище складності, організація бізнесу з продажу автозапчастин при правильній постановці питання принесе певну прибуток. В цілому дана ринкова сфера розвинена не повністю. Її прогрес безпосередньо залежить від економічної ситуації в регіоні. Так що знайти своє «місце під сонцем» у бізнесі з продажу автозапчастин ще цілком реально. Кожна людина хоча б раз у житті задавався питанням: а чи не почати мені власний бізнес? Більшість громадян через острах втратити скромний і стабільний дохід, майже відразу ж відмовляються від подібної витівки. Іншим, крім рішучості, не вистачає початкового капіталу.
Питання про зовнішній залученні здається нерозв’язним через високі ризики, пов’язані з чиновницьким свавіллям, нестабільністю цін, прогалинами в законодавстві і недосконалістю банківської системи. У Росії, незважаючи на кризу, число автомобілів постійно збільшується. Щодня купуються нові і продовжують експлуатуватися старі машини, які мають солідний вік і пробіг. Однак у всіх автомобілів рано чи пізно починаються проблеми з технічним станом, а значить, зростає потреба в запчастинах. Тому, незважаючи на перераховані вище складності, організація бізнесу з продажу автозапчастин при правильній постановці питання принесе певну прибуток. В цілому дана ринкова сфера розвинена не повністю.
Її прогрес безпосередньо залежить від економічної ситуації в регіоні. Так що знайти своє «місце під сонцем» у бізнесі з продажу автозапчастин ще цілком реально. Не зайве розвивати торгівлю всілякими витратними матеріалами та супутньою продукцією. При вирішенні питань започаткування власної автомагазину не слід зациклюватися на продажу запчастин тільки для легкових автомобілів. Ймовірно, в регіоні відчувається помітна потреба в запчастинах для вантажівок або автобусів. Якщо ж при цьому укласти договір на поставку запчастин якомусь транспортному підприємству, успіх в даному бізнесі гарантований.
Паралельно з автозапчастинами можна відкрити невеликий відділ реалізації мото та велозапчастин. Перед організацією власного бізнесу з продажу автозапчастин необхідно детально вивчити цю ринкову нішу. Домогтися цього можна декількома способами: 1) влаштується на роботу в автомагазин; 2) проаналізувати автомобільний потік у регіоні, цікавлячись проблемними вузлами самих ходових моделей у автомайстрів; 3) зробити запит у експертів. На основі отриманої інформації можна скласти бізнес-план, необхідний для залучення грошових коштів, а в разі організації бізнесу на особисті заощадження – для самодисципліни. Вивчивши ринок автозапчастин і визначившись з переліком найпопулярніших деталей, потрібно зв’язатися з постачальниками або самостійно знайти оптові точки реалізації запчастин. Бажано, щоб на перших порах запчастини видавалися під реалізацію.
Однак, щоб уникнути дефіциту запчастин, для повноцінної роботи магазину, особливо в міжсезоння, доцільно укладати договори відразу з декількома постачальниками. Потрібно завжди аналізувати розвиток цінової політики конкурентів, вивчаючи пропозиції інших постачальників. Для прогресу в бізнесі необхідно також контролювати ситуацію на регіональному авторинку, відстежуючи появу нових моделейавтомобілей і їх модифікацій. За оцінкою експертів, стартовий капітал для організації бізнесу з продажу автозапчастин повинен становити близько 30 тисяч доларів.
При середньомісячному обороті деталей приблизно 10 тисяч доларів і торговельну націнку в розмірі 20% рентабельність продажів приблизно 20-25%. Якщо врахувати всі особливості і тонкощі автобізнесу, то магазин повністю окупиться приблизно за рік. Процедура реєстрації індивідуального підприємства та відкриття магазину не має суттєвих особливостей. Для її проходження необхідно стати на облік в ІМНС, отримати код Держкомстату (КВЕД), зареєструватися у фонді соціального страхування, а також у пенсійному та медичному фондах, отримати свідоцтва про реєстрацію, взяття на облік і присвоєння ІПН, вибрати систему оподаткування, відкрити розрахунковий рахунок та виготовити печатку. Паралельно необхідно вирішити питання місцезнаходження магазину-від цього буде повністю залежати бізнес. Бажано розташовувати магазин в людних місцях, поблизу гаражів, магістральних автодоріг і станцій техобслуговування. Для підприємців, які починають автобізнес з нуля, на перших порах можна обійтися невеликим приміщенням, реалізовуючи ходові деталі або замовляючи запчастини через Інтернет.
Будь-автомагазин повинен мати благозвучне назва і добре читається вивеску. Немаловажное значення має майданчик перед входом в торгову точку, а також інтер’єр і екстер’єр будівлі. У магазині потрібно встановити стабільне освітлення, щоб весь асортимент був добре видно. Бажано, щоб поблизу магазину була автостоянка або хоча б не стояло знаків, що забороняють парковку. Розпорядок роботи магазину повинен дозволяти клієнтам купувати запчастини після закінчення робочого дня і у вихідні дні, так як більшість автолюбителів займаються ремонтом самостійно, але дізнаються про необхідність заміни конкретної деталі тільки під час своєї «роботи».
Магазин необхідно оснастити стійками, вітринами і наочними стелажами, а також касовим апаратом, телефоном і комп’ютером, підключеним до Інтернету. На ЕОМ повинно бути встановлено сучасне програмне забезпечення, що дозволяє визначати і підбирати запчастини по VIN-коду та візуального відображення. Дана опція актуальна при замовленні запчастин для сучасних іномарок. Істотно допомогти роботі автомагазину може демонстраційний легковий автомобіль з великим багажним відділенням. При розміщенні товарів у магазині не варто нехтувати одним з маркетингових принципів: на рівні очей повинні лежати запчастини, які необхідно продати в першу чергу і ходова дрібниця. При реєстрації автомагазину часто виникають непередбачені проблеми з пожежним наглядом, санепідемслужбою і т. п. Треба бути готовим, що рішення даних питань може затягнутися.
За підтримкою можна звернутися в спеціалізовані фірми. При наявності досвіду роботи з запчастинами або знань в даній галузі торгівлю в автомагазині на перших порах може вести сам підприємець. Однак з розвитком бізнесу або відсутністю необхідного запасу знань краще все ж залучити досвідчених продавців-консультантів. Послугами бухгалтера в обох випадках допустимо користуватися за наймом. Інший раз непогано залучати «незалежного» майстра, щоб уникнути сумнівів з приводу якості тієї чи іншої деталі, її сумісності і причини виходу з ладу, а також у разі дрібного ремонту або заміни невеликої деталі на місці. Найважливіший момент в бізнесі з продажу запчастин – залучення покупців. Цього можна досягти не тільки зразковим обслуговуванням.
Для залучення клієнтів корисно завести взаємовигідні відносини з механіками станцій техобслуговування і слюсарями, що займаються ремонтом автомобілів в гаражах. Перший час потрібно буде відпускати їм деталі за зниженими цінами або нараховувати відсотки від запчастин, реалізованих з їх допомогою. Не варто забувати про традиційні методи реклами – через газети, журнали, радіо, телевіденіе. Не зайвим буде і рекламний щит, розміщений у автомагістралі. Однак найголовнішим мотивом для покупця все одно залишається якість реалізованої продукції. В даний час одні і ті ж автозапчастини, вироблені різними фірмами, розрізняються по цінового діапазону і якості.
Кожному автолюбителю потрібно приділяти максимум уваги, щоб він отримав достовірну інформацію про, що здобувається товар. Розглянувши основні принципи і вимоги для організації автобізнесу, треба бути готовим до неможливості обліку всіх тонкощів даної роботи. Обов’язково з’являться підводні камені, які доведеться долати самостійно. Але боятися цього не варто. При безповоротне рішення не слід зупинятися на півдорозі. Тільки тоді бізнес почне процвітати і приносити стабільний прибуток.