Як відкрити магазин спортивного харчування. особливості бізнесу Кожна людина в глибині душі мріє знайти фінансову незалежність, що цілком природно. Нікому не по нутру до кінця життя горбатитися на свого начальника, жити на одну зарплату і вмираючи, залишити близьких ні з чим. Саме тому всі без винятку хоча б один раз замислюються над організацією власного бізнесу. Деякі всупереч здоровому глузду намагаються «винайти велосипед».У одних це несподівано виходить, дії інших приречені на невдачу, а хтось зупиняється вже на стадії обмірковування життєвої ситуації. Кожна людина в глибині душі мріє знайти фінансову незалежність, що цілком природно. Нікому не по нутру до кінця життя горбатитися на свого начальника, жити на одну зарплату і вмираючи, залишити близьких ні з чим. Саме тому всі без винятку хоча б один раз замислюються над організацією власного бізнесу.
Деякі всупереч здоровому глузду намагаються «винайти велосипед».У одних це несподівано виходить, дії інших приречені на невдачу, а хтось зупиняється вже на стадії обмірковування життєвої ситуації. Отже, якщо ви не знаєте, з чого почати, то вам просто необхідно прочитати цю статтю до кінця. У ній йтиметься про те, як відкрити власний магазин спортивного харчування. На сьогоднішній день пауерліфтинг в Росії став набагато популярнішим, ніж в роки перестройкі. Всё більше молодих людей намагаються підтримувати м’язи в тонусі, а дівчата прагнуть виглядетьболее привабливими для протилежної статі.
Саме це забезпечить ваш дохід-адже без спортивного харчування не обходиться жоден професійний пауерлифтер, а пересічні громадяни використовують його для підкачки м’язів або для набуття стрункості. Торгівля спортивним харчуванням хороша для початківців бізнесменів і тим, що серйозних труднощів з нею зазвичай не виникає. Конкуренція в сфері продажу спортивного пітаніяна даний момент незначна, що істотно спрощує процес, позитивно впливаючи на дохід. З вибором приміщення і персоналу також все зрозуміло.
Витрати на бізнес з продажу спортивного харчування не дуже великі, в порівнянні з іншими галузями. Однак, незважаючи на все це, рентабельність даного підприємства залежить від безлічі факторів і коливається в межах від 25 до 35%. Для тих, хто не сильний в цьому питанні, окупаемость25-35% цілком достатня. Бізнес з продажу спортивного харчування потрібно планувати. Основа успіху будь-якого приватного бізнесу-чіткий бізнес-план, складений або експертами, або самим підприємцем. Другий варіант набагато ефективніше, так як видолжни чітко розуміти бізнес-план, інакше від нього буде мало толку. Крім того, вам знадобиться фінансовий план, якщо ви не хочете «ставити все на карту», і план з розвитку власного бізнесу.
Звичайно, хтось може порахувати всі ці документи простою формальністю. І це-великий предрассудок. Любой заможний бізнесмен на запитання: «Чи потрібно планувати свій бізнес?» Відповість приблизно так: «Діяти по поганому плану краще, ніж діяти зовсім без нього». Переходимо до фінансовий бік питання. Як і для будь-якої іншої підприємницької діяльності, необхідно зареєструвати ВП. Вартість реєстрації ВП у Росії зараз становить 800 гривень (якщо робити все самостійно). Надалі ж буде необхідно узгодити помещеніе.
Етот процес обійдеться вам приблизно в 50 тис. гривень. Також не забувайте про оренду площі. Вартість квадратного метрасейчас коливається від 700 до 1000 гривень (підвальні приміщення). Після всього цього потрібно закупити торгове обладнання (вітрини, стенди і т. П.). Ціна обладнання безпосередньо залежить від його якості та зовнішнього вигляду. Демократичний варіант обійдеться вам в 100 тис. гривень. Товар пріобретайтенепременно оптом (від 20 тис. гривень). Останется виділити гроші на зарплату продавця-консультанта – 10-15 тис. На місяць і прибиральниці – 7-10 тис. На місяць (все залежить від того, в якому місті ви збираєтеся відкривати магазин ).
Врахуйте, що необходімотакжезапастісьденежнимі засобами на піврічну зарплату персоналу і оренду приміщення. В кінцевому рахунку для відкриття магазину зі спортивним харчуванням знадобиться не менше півмільйона гривень. Настала черга юридичної сторони питання. По-перше, в обов’язковому порядку не відкладайте реєстрацію свого підприємства.
Цей процес досить обтяжливий, проте без нього ніяк не обійтися. Інформації про те, як зареєструвати ІП зараз маса, так що не полінуйтеся докладно дізнатися про всі підводні камені і можливі труднощі. По-друге, в приміщенні вашого магазину обов’язково повинні бути дотримані всі санітарні норми. Ручка на них можна також в ЗМІ. По-третє, необхідно також розмістити в торговій точці вогнегасник і план евакуації при пожежі, навіть якщо розмір магазину складає 25-40 квадратних метрів. Дотримання перерахованих вище норм оподаткування, санінспекції і пожежної інспекції допоможуть уникнути можливих проблем. Тому приводу найкраще проконсультуватися з досвідченим юристом, щоб уникнути складних питань і непорозумінь. Саме приміщення для вашого магазину не має принципового значення.
Набагато важливіше його розташування. Оптимально займатися продажем спортивного харчування поблизу тренажерних залів, фітнес-клубів і спортивних шкіл. Саме там зосереджена цільова аудиторія. Будівля для початку підійде практично любое. Самий вигідний варіант підвальна майданчик. Потурбуйтеся про комфортній температурі у вас в магазині. Нові покупці можуть досить довго перебувати в ньому, вибираючи товар.
Подбайте і про привітному зовнішньому вигляді торгової точкі. Необязательно для цього робити євроремонт, але і обикновеннойчістотой нехтувати не слід. Вашим базовим товаром будуть різноманітні біодобавки. Закуповувати товар на продаж треба буде оптом у надійних постачальників. Для їх поіскаізучайте інформацію в сетіІнтернет, газетах і на телебаченні.
Розгляньте пару-трійку варіантів і виберіть прийнятний для себе. Все залежить від того, які продуктиспортівного харчування ви бажаєте продавати. Для грамотного составленіяассортімента проконсультуйтеся з професійними тренерами. Не забувайте і про те, що продавати можна тільки сертифіковані товари: мало хто захоче купувати «кота в мішку», а податкової інспекції чи сподобається нелегальна торгівля.
Для реалізації спортивного харчування вам знадобиться відповідне торгове обладнання: шафки, стенди і вітріни – адже весь товар треба десь зберігати. Також знадобляться ваги, оскільки деякі види спортивного харчування продаються на вагу. Благо продукт цей не настільки вимогливий до свого зберігання і термін його придатності просто величезний (зрозуміло, до відкриття упаковки). Що стосується персоналу, то спочатку потрібно один продавець-консультант і прибиральниця. Звичайно, можна домовитися з продавцем, щоб він займався збиранням приміщення за доплату, але краще все ж найняти прибиральницю. Все інше ви зможете робити особисто, якщо хочете заощадити гроші.
Надалі ж, для автоматизації процесу стануть потрібними бухгалтер, менеджер і маркетолог. З бухгалтером все зрозуміло, менеджер буде займатися оптовими закупівлями і поставками товару на прилавки, а маркетолог – думати над рекламою магазину. Ваша прибуток буде прямо залежати від кваліфікації ваших працівників, а також від їх особистісних якостей (зовнішній вигляд, характер, манери і т. Д.). На підтвердження наведемо одну філософську цитату: «Бізнес повинен приносити гроші без вашої участі, а якщо ви берете участь у видобутку грошей-це вже робота». Залучати клієнтів треба за допомогою засобів масової інформації. Спочатку розміщуйте безкоштовні оголошення в Інтернеті.
З появою першого доходу необхідно замовити платні оголошення в періодичних виданнях, що розглядають питання здорового способу життя. Також прийнятно замовити рекламу на радіо і телебаченні, але це-на жаль! – дороге задоволення. Не забувайте про рекламні буклети і вивіски.
Надалі доведеться найняти пару промоутерів, щоб вони роздавали в людних місцях або ж розкидали по поштових скриньках вашу рекламу. Пам’ятайте і про те, що всім повинні займатися професіонали. Реклама не виняток. Ніколи не треба шкодувати грошей на рекламу – звичайно, тільки в тому випадку, якщо вони є. Магазин спортивного харчування може відкрити і людина із середнім доходом. У нього є три шляхи: взяти кредит в банку (есліесть надійна робота і немає потреби цілком перемикатися на бізнес), оформити кредит в приватній фірмі (з цим мати справу небажано) або знайти потенційного інвестора. Останній варіант – самий кращий, так як з інвестором можна детально обговорити всі питання, домовитися про умови, а потім зайнятися, нарешті, своєю справою.
Однак перший бізнес краще все ж відкривати власні кошти. На цьому бізнес-ідея відкриття свого магазину спортивного харчування закінчується. На закінчення всім потенційним підприємцям хотілося б дати напуття рада: «Не бійтеся робити щось нове для себе, тому що в дальнейшемето принесе вам тільки хороше: досвід, можливість навчання та просто хороші враження від виконаної роботи».