Всі хочуть виглядати красиво та стильно. І це не дивно, адже зовнішній вигляд людини формується про неї перше враження поряд з іншими факторами. Отже, модна галузь процвітає і її обороти тільки збільшуються.
У цій статті ми розглянемо, як відкрити свій магазин одягу з нуля і що для цього потрібно.
Вибір товару та цільова аудиторія
Якщо ви плануєте відкрити модний бутік, то в першу чергу варто задуматися над тим, яку продукцію ви хочете продавати в ньому.
Головне зрозуміти, який одяг слабо представлений на ринку і матиме попит. Наприклад, інтернет-магазин Karmaloop зміг розвинутися за кілька років з офісу в підвалі до мультибрендової мережі, що охоплює весь світ.
Просто тому, що дав клієнтам те, що їх позбавляла популярна мода – можливості носити нетрадиційний одяг. Організатори сконцентрувалися на відборі речей у «вуличному стилі», розраховуючи на інтерес публіки від 14 – 25 років, і не помилилися!
Другим успішним прикладом такої політики є історія бренду Zara. Все починалося з маленького магазинчика, який пропонує іспанкам недорогий, але модний одяг. А завершилося – штатом із 200 професійних дизайнерів, які випускають нові колекції кожні два тижні! Творець торгової марки розсудив просто – люди хочуть отримувати гарні речі «тут і зараз», не чекаючи півроку виходу нової колекції, як це роблять імениті будинки моди. Тому новинки стали видавати невеликими тиражами, але часто. І якщо продукція не мала популярності, то компанія не зазнавала великих збитків і швидко знімала її з виробництва, змінюючи на інші моделі.
Асортимент та цільова аудиторія – ключове питання під час відкриття будь-якого магазину одягу з нуля. У цьому полягає головна особливість організації цього бізнесу. Головне – визначитися з цільовою аудиторією, зрозуміти, кому ви хочете продавати одяг. Одна справа – примхливі та невпевнені у собі підлітки, які хочуть виділятися із загальної маси. Інша справа – молоді жінки, які прагнуть одягатися стильно та за останніми тенденціями моди. Тільки після того, як ви визначитеся з тим, яких клієнтів хочете бачити у себе в магазині, варто починати шукати місце під магазин та продумувати його дизайн.
Потрапити до точки, у виборі асортименту для магазину можна просто розпитавши своїх знайомих про те, які проблеми вони мають при придбанні одягу. Наприклад, жінки 45 – 55 років часто страждають від того, що не можуть знайти собі гідне вбрання за віком, тому що більшість сучасних магазинів орієнтуються на молодь. Або ж багато хто переживає через свою вагу – знайти свій розмір буває складно і худеньким дівчатам, і пампушкам.
Постачальники для магазину одягу
Після вирішення питання із спрямованістю та концепцією магазину, варто визначитися з постачальниками. Багато власників магазинів самостійно їздять до Європи на покази мод та відбирають ті моделі, які можуть сподобатися покупцям. Однак, дизайнерські речі коштують дорого, що зменшує кількість покупців, які зможуть дозволити собі таку розкіш.
Другий спосіб – купувати товари через інтернет-магазини чи оптові бази. Це забере у вас менше часу, а також дозволить скористатися знижками для оптових покупців. Крім того, можна стати представником кількох вітчизняних фабрик з виробництва одягу, пропонуючи покупцям доступні ціни та міцні матеріали.
Подання товару в магазині
Чим якісніший та цікавіший товар – тим краще. З цим не посперечаєшся. Проте не менш важливим є і його грамотне розташування в магазині, продумане планування та зонування торгового залу, а також викладення одягу. Адже одяг на вішалках має властивість втрачати частину своєї привабливості. Манекени, оригінальні стелажі, грамотне освітлення, просторі примірювальні, а також вишколений персонал, який знає асортимент магазину вздовж і поперек, допоможуть вчасно акцентувати увагу покупця на відповідних йому речах.
Вибір місця для магазину одягу
Коли ви визначилися зі своєю цільовою аудиторією та асортиментом, буде простіше знайти потрібне місце для магазину. Необхідно вивчити ринок і дізнатися, в яких місцях зазвичай роблять покупки ваші цільові покупці. Магазин одягу найкраще відкривати там, де вже є інші подібні магазини. Декілька магазинів одягу зможуть разом залучити більше покупців, ніж окремо. Людей завжди приваблює можливість вибору та широкий асортимент.
Юридичне оформлення
Відкриваючи магазин одягу, як будь-який інший бізнес, необхідно оформити підприємницьку діяльність. Як правило, вибір лежить між відкриттям ТОВ або ІП. Кожна з цих організаційно-правових форм має свої переваги. Слід серйозно поставитися до вибору форми оформлення вашої підприємницької діяльності, оскільки від цього залежатиме також вибір податкового режиму.