Як відкрити магазин господарських товарів – покроковий план. У наш час господарські магазини поширені не так сильно як раніше. Причина криється в тому, що цей вид бізнесу розділився на більш дрібні сфери. З’явилися магазини, які стали торгувати тільки побутовою хімією або тільки електроінструментами. Все стало більш вузькоспеціалізованим. Проте поява комплексного, великого господарського магазину економічно вигідно і виправдано.
Конкуренція в цій сфері дуже велика, тому потрібно враховувати, щоб в тому районі, де ви будете відкривати свій бізнес, не було занадто багато подібних магазинів. Інакше відкрити справу стає безглуздим, так як прибуток буде дуже маленькою. Потрібно також продумати, ніж ваш магазин буде виділятися на тлі інших. Якийсь джерело додаткових благ для покупців.
Прорахуйте рентабельність майбутнього бізнесу. Які основні витрати слід враховувати? Це перш за все орендна плата за приміщення і обраний спосіб закупівлі товарів. Щоб грамотно обчислити рентабельність, потрібно визначити який прибуток принесе кожна зароблена грошова одиниця. Щоб відкрити магазин, необхідно буде отримати дозвіл з боку СЕС і пожежної служби. Плюс вам потрібно буде пройти всі етапи реєстрації ІП або ТОВ і отримати всі необхідні документи. Фінансове планування.
Яка кількість грошей вам треба буде вкласти у відкриття бізнесу, залежить від того, яка площа буде орендована. Крім того частина коштів піде на закупівлю товарів. Ви можете частина суми (наприклад, 30 тис. Доларів) викласти зі своїх коштів, або залучити спонсорів, а для закупівлі товарів взяти кредит в банку. Ця схема найбільш оптимальна, так як ви зможете підстрахувати себе в разі виникнення боргів перед банком, віддаючи їх при «невдалий старт» купленим товаром. На придбання товару будуть потрібні 100-150 тисяч доларів (це при дуже великій торговій площі). Якщо площа магазина становитиме 50 кв. метрів або менше, то сума вкладень буде значно нижче, ніж в разі «великого бізнесу».
Вам буде потрібно 30-50 тисяч доларів для закупівлі товару, причому в цю суму може входити необхідні меблі та торгівельне обладнання. Рівень окупності такого магазина складе півроку – рік, тобто через цей час ви вже зможете отримувати «чисту» прибуток. Виплата по кредиту як правило відбувається з відстрочкою, приблизно через 1-1,5 року з моменту відкриття бізнесу. Документальна база. Залежно від того, де буде розташована будівля магазину, яке майнове право буде у вас на приміщення або який тип оренди, кількість документів буде сильно відрізнятися.
Організаційна форма вашого бізнесу – ІП або ТОВ зажадає в кожному випадку також своєю документальної бази. Слід зазначити, що товариство з обмеженою відповідальністю потребують в штаті наявність бухгалтера. Тоді як у випадку з індивідуальним підприємцем, ведення бухгалтерії набагато простіше, тому приватному підприємцю, яка не є власником мереж магазинів, можна порекомендувати відкривати ІП. Перед початком торгівлі, потрібно привести приміщення в порядок. Встановити пожежну сигналізацію, навести порядок і чистоту. Це потрібно для того, щоб отримати відповідні дозволи від санітарно-епідеміологічної станції та від пожежної служби.
Без цих документів, ви не будете мати права торгувати господарськими товарами. СЕС може нагрянути в будь-який час і якщо знайдуться якісь порушення, то ваш магазин буде закритий, навіть якщо спочатку ви отримали дозвіл від цієї інстанції на право вести діяльність. Так що підтримуйте порядок постійно. Якщо в асортименті вашого магазину будуть присутні вогненебезпечні товари (різні барвники, лаки для волосся та інша подібна продукція) або побутова хімія, вам буде потрібно ряд сертифікатів. Якщо ви успішно пройдете перевірку СЕС і пожежною службою, то отримати ці сертифікати не складе особливих труднощів. Приміщення та обладнання. Приміщення, в якому буде розташовуватися ваш магазин, має перебувати в місці, де буде регулярний «потік» людей.
Невеликі магазинчики найкраще розташовувати в спальних районах міста. Бажано при цьому щоб конкуренти розташовувалися якомога далі від вас. Для відкриття добре підійдуть звичайні житлові квартири на першому поверсі. Головне щоб вікна виходили на жваву, прохідну частину вулиці, а не всередину двору. Добре якщо ваш магазин буде розташовуватися на увазі, щоб можна було легко пояснити будь-якій людині, де ви знаходитесь. Зручний під’їзну колію теж буде великим плюсом. При оформленні приміщення постарайтеся зберегти якомога більше корисної площі, не варто зловживати сучасними елементами дизайну, тому як вони крадуть багато простору. Розраховувати клієнтів можна за допомогою стаціонарного комп’ютера (або навіть ноутбука), до якого буде підключений невеликий касовий апарат.
Цього обладнання досить, щоб оперативно списувати кожну одиницю товару і друкувати чеки на куплену продукцію. За бажанням можна встановити невелику конвеєрну лінію для прискорення процесу обслуговування великих потоків людей. Також можна купити виставкові стенди і встановити систему «антизлодій». Товар для вашого магазину найкраще купувати на великих оптових складах. Щоб «отримати» вигіднішу ціну, сміливо торгуйтеся, продавлювати для себе найбільш прийнятні умови. Для новачків зазвичай люблять штучно завищувати вартість продукції. Щоб показати себе з кращого боку і викликати довіру менеджерів на складі, розкажіть, що у вас є чіткий, продуманий план по розкрутці свого бізнесу і закупівлі ви будете виробляти регулярно.
Що стосується цін, за якими ви будете продавати свій товар, не варто робити їх занадто високими. Пройдіться по сусідніх магазинах, дізнайтеся яку цінову політику ведуть ваші конкуренти. Враховуйте, що багато покупців зазвичай шукають господарські магазини з найнижчими цінами. Слід приділити окрему увагу підбору персоналу. Наймати на роботу потрібно досвідчених, які знають свою справу людей. Ви повинні бути впевнені, що ваші працівники знають товар і вміють його продавати.
Некомпетентність продавців відлякає покупців і не дозволить розвинутися бізнесу. Для невеликого господарського магазинчика цілком достатньо чотирьох осіб. Серед них: директор і 3 менеджера, яку продаватимуть товар і консультувати клієнтів, а також працювати на касі. Залучення клієнтів та реклама. У цьому питанні є кілька способів привернути клієнтів. Придумайте якусь акцію, по якій купивши один товар, людина буде отримувати до своєї покупки подарунок (щось недороге, але потрібне в господарстві).
Введіть в оборот дисконтні карти, за якими можна буде отримувати знижку на покупки (наприклад, 1-3%). Це вас не розорить, а ось клієнт напевно прийде ще раз. Зробіть асортимент товарів різноманітним і багатим, цього буде достатньо щоб забезпечити постійний, хороший приплив покупців. Зовнішня реклама в цьому виді бізнесу, як правило, не дуже важлива, однак без яскравої, помітної вивіски вам все одно не обійтися. Підводячи підсумки, відзначимо, що відкриття магазину господарських товарів досить нескладна справа. Головне – налагодити відносини з постачальниками і залучити покупців.