Роздрібна торгівля біжутерією – це непростий, але перспективний та високоприбутковий бізнес.
Отже, якщо ви вирішили зайнятися продажем біжутерії та аксесуарів, то у вас є кілька варіантів:
- оффлайн магазин;
- інтернет-магазин;
- прямий продаж.
У кожного з цих варіантів є свої плюси та мінуси. Відкриття офллайн магазину вимагатиме від вас найбільших вкладень, але й перші продажі у вас будуть практично відразу після відкриття. Ви можете почати з однієї торгової точки, а потім збільшувати їх число.
Інтернет торгівля зазвичай вимагає меншого стартового капіталу, але поки ваш магазин не розкручений, високих продажів чекати не варто. Крім того, вам потрібно оволодіти деякими технічними знаннями в управлінні сайтом, а також розібратися в специфіці онлайн-торгівлі.
Прямий продаж або, інакше кажучи «торгівля з рук», вимагають мінімальних вкладень, але й великого прибутку тут чекати не варто.
Отже, покроково розглянемо, як відкрити магазин біжутерії.
Концепція магазину
Передусім, ви повинні собі добре уявляти, якого формату буде ваш магазин. Чим ви хочете торгувати: недорогими прикрасами, середнього або елітного класу.
На дешевій біжутерії зазвичай націнка досягає 100%, у той час як на прикрасах середнього та дорогого сегмента – до 300%.
Виходячи з цього, ви зможете зрозуміти, хто ваші потенційні покупці, правильно сформувати асортимент та вибрати відповідне місце.
Так, якщо ви вирішили продавати дорогі прикраси у спеціалізованому бутику, то вам необхідно буде відповідне оформлення магазину, обладнання високого класу та престижне місце розташування.
Вибір місця для торгівлі
У роздрібній торгівлі одним із ключових факторів успіху є правильне розташування. Для продажу біжутерії можна вибрати:
- магазин, що окремо стоїть;
- приміщення або прилавок у торговому центрі;
- скляну вітрину в супермаркеті;
- оренду вітрини у магазині одягу, аксесуарів тощо;
- павільйон на ринку.
При виборі розташування торгової точки потрібно виходити з ваших фінансових можливостей та концепції магазину.
У тому випадку, якщо ви плануєте продавати недорогу біжутерію, то розміщувати торгову точку найкраще на території метро, універмагу, супермаркету чи ринку. Якщо ж у вас товар середньої цінової категорії або дорогий, то вам підійдуть торгові центри або окремі приміщення в престижній частині міста.
Високий рівень продажів очікується, якщо поряд з вами будуть розташовуватися магазини одягу, косметики, парфумерії або подарунків.
Постачальники
Коли ви визначилися з форматом вашого магазину, можна розпочинати пошук відповідних постачальників. Це не таке просте завдання, як здається на перший погляд.
Більшість оптових продавців пропонують товар не найвищої якості, і який є у більшості ваших конкурентів. Тому найкраще шукати іноземних постачальників, які можуть запропонувати справді унікальний та якісний товар.
Ексклюзивність дає вам можливість зробити максимальну націнку на прикраси, оскільки у жодного з ваших конкурентів не буде такої ж пропозиції.
Бізнес-план
Багато підприємців-початківців нехтують складанням бізнес-плану. Але саме на цьому етапі ви зможете побачити всю картину вашого майбутнього бізнесу та скоригувати роботу магазину так, щоб він став прибутковим.
Якщо ви пишіть бізнес-план виключно для себе, а не для кредиторів, то основну увагу у ньому слід приділити фінансовій частині. Ви повинні чітко розуміти суму одноразових та щомісячних витрат та передбачуваний дохід. Оцініть, який має бути рівень продажів, щоб магазин вийшов на самоокупність і став приносити прибуток. Порахуйте три сценарії: низькі продажі, середні та високі. Ви повинні бути готові до того, що реальна виручка може виявитися нижче за ту, на яку ви розраховували.
Реєстрація та податки
Найпростіше для такого бізнесу зареєструватися як індивідуальний підприємець (ІП). Не забудьте також відкрити рахунок у банку для безготівкових розрахунків.
Для роздрібної торгівлі біжутерією вам потрібно зареєструвати наступні КВЕДи:
- 52.1 Роздрібна торгівля у неспеціалізованих магазинах;
- 52.12 Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах;
- 52.4 Інша роздрібна торгівля у спеціалізованих магазинах;
- 52.41.2 Роздрібна торгівля галантерейними виробами;
- 52.48.3 Спеціалізована роздрібна торгівля непродовольчими товарами, не включеними до інших угруповань;
- 52.48.34 Роздрібна торгівля сувенірами, виробами народних художніх промислів, предметами культового та релігійного призначення, похоронним приладдям;
- 52.48.39 Спеціалізована роздрібна торгівля іншими непродовольчими товарами, не включеними до інших угруповань.
Якщо ви плануєте відкрити інтернет-магазин, то вам додатково потрібно буде вказати ще два КВЕД:
- 52.61.2 Роздрібна торгівля через телемагазини та комп’ютерні мережі (електронна торгівля, включаючи Інтернет)
- 52.61.1 Роздрібна поштова (посилочна) торгівля.
Оформлення ліцензій або сертифікатів вам не потрібно. Однак бажано отримати відмовний лист із органу сертифікації продукції, щоб надалі не виникало жодних питань.
Як правило, для роздрібної торгівлі біжутерією найвигідніше обирати єдиний податок на поставлений дохід (ЕНВД) або спрощену систему оподаткування (УСН) зі ставкою 6%. Ставки щодо ЕНВД у кожному місті різні, тому вам слід прорахувати, який із цих двох варіантів оподаткування вигідніший саме вам.
У тому випадку, якщо у вас окремий магазин, вам знадобиться також отримати всі дозволи від пожежників та СЕС.
На перший погляд може здатися, що цей процес є дуже складним і тривалим. Але, пройшовши всі ці етапи, ви зможете прийти до своєї мети та відкрити власний магазин біжутерії!