Як відкрити ковбасний цех – інструкція. Ковбаса привертала увагу покупців в усі часи. М’ясна, ситна і шалено смачна ковбаска, завжди є на прилавках, і їй навіть не доводиться чекати покупців. Виробництво ковбасних виробів є досить прибутковий бізнес. Приватний ковбасний цех – досить таки рентабельне виробництво, його прибутковість становить близько 30%. Всі вкладення окупаються через 2-3 місяці. У вас є можливість скласти конкуренцію ковбасним «гігантам», якщо якість продуктів, що випускаються буде відмінним. Як і будь-яке виробництво, відкриття ковбасного цеху пов’язане з деякими труднощами. Основна складність ховається в пошуку приміщення, оскільки виробничі цехи повинні бути розташовані таким чином, щоб з непереробленим сировиною готова продукція не стикалася.
Крім цього необхідно обов’язкове дотримання санітарних норм і правил для м’ясопереробних підприємств. Для відкриття «ковбасного» бізнесу знадобиться стартовий капітал в розмірі 15-20 тисяч доларів, на закупівлю обладнання, сировини, приміщення і на виплату заробітної плати співробітникам. Приміщення. Найперше і головне – це приміщення.
Його потрібно або купити, або зняти в оренду, його площа повинна бути не менше 50 кв. м. Ветеринарна інспекція пред’являє наступні вимоги приміщенню для ковбасного цеху: забороняється використовувати колишні лазні, дитячі садки, житлові приміщення, будинки відпочинку. Приміщення обов’язково повинно бути непридатним для проживання. Краще запросити фахівця м’ясного виробництва, щоб узгодити план цеху, виділити місце для виробництва, обвалки м’яса і установки холодильних камер. Також згідно з санітарними правилами в цеху повинно бути: Низькотемпературні камери для зберігання сировини; Відділення дефростации сировини; Холодильні камери: для дозрівання фаршу і для зберігання продукції; Виробничий цех; Склад для підготовки і зберігання спецій; Комора для інвентаря та різних матеріалів; Мийна оборотної тари; Склад для зберігання нітрату натрію; Термічне відділення; Побутові приміщення (душові, роздягальня, кухня і т. д.); Сировинний цех; Експедиція. Також можна обійтися без приміщення. Існують моноблоки, що представляють собою міні-цех, розташований в контейнері, заздалегідь змонтований за всіма вимогами СЕС. Для установки моноблока не потрібно приміщення, необхідний лише орендовану ділянку землі, і підведення до контейнера комунікацій. Обладнання та сировина.
Щоб почати виробництво ковбасних виробів необхідно придбати: Обвалочный стол; Спеціальні ножі, якими обробляють туші, відокремлюють м’ясо від кісток, подрібнюють шпик; фаршемішалку; Холодильні камери (досить двох); Електричну м’ясорубку (дзига); Куттер, використовуваний для приготування фаршу; Спеціальний шприц (за допомогою нього ковбасну оболонку набивають фаршем); Піч з димогенератором. Від якості печі залежить продуктивність ковбасного цеху, тому при її покупці не варто економити. Найкраще придбати універсальну піч для обсушування, варіння, смаження і копчення. За якістю вітчизняна техніка не поступається закордонним фірмам. Однак вартість закордонної техніки в кілька разів вище, ніж вітчизняної. Відмінності техніки є ще в дизайні, процесі автоматизації, виробничих матеріалах, і сервісних можливостях.
Сировина аналогічно можна закуповувати, як і у вітчизняних постачальників, на сільсько-фермерських господарствах, так і за кордоном. Для ввезення сировини з-за кордону необхідний спеціальний дозвіл на ввезення. Для отримання дозволу зверніться до ветеринарної служби із заявою, в якому вказані характеристики вантажу, місця зберігання, переробки, карантирования і цілі імпорту. Весь купується товар (м’ясо, оболонки, нитки для перев’язки) повинен мати сертифікати.
Оцінку достовірності документації та якість сировини визначає лікар-товарознавець, або санітарний лікар. Документація. По-перше, необхідно зареєструватися як підприємець, звернувшись в ДПІ. По-друге, потрібна реєстрація в пенсійному фонді та фонді соціального страхування. По-третє, отримаєте дозвіл СЕС, РОСТЕСТ, ветнаглядом, і Пожежної частини. Після проходження всіх перерахованих інстанцій можна спокійно починати працювати.
Робочий персонал. Для організації виробництва ковбаси потрібні співробітники. Необхідно найняти: технолога, контролюючого якість продукції та складання рецептів ковбасних виробів; двох м’ясників, які здійснюють обвалку м’яса і оброблення туш; експедитора; механіка; двох робочих; бухгалтера. В автоматизованому цеху, одна людина може виконувати відразу дві посади.
Просування продукції. Крім виробництва продукції важливу роль відіграє питання її просування в цілях розвитку підприємства. Ретельно продумайте назву ковбасних виробів і їх упаковку, подбайте про рекламу. Відмінну рекламну компанію вам допоможуть розробити професійні маркетологи за окрему плату.
Якщо якість продукції буде відмінним, то в рекламу доведеться вкладати гроші тільки на початковому етапі. Реалізація продукції. Реалізацію готової продукції можна організувати за допомогою укладення контрактів з продуктовими магазинами, супермаркетами, різними закладами громадського харчування. Ціна запитання.
Фінансові вкладення для відкриття власного ковбасного цеху будуть потрібні на: оформлення та реєстрацію (приблизно 600 доларів, в залежності від регіону); покупку устаткування (близько семи тисяч доларів, в залежності від виробника); закупівлю сировини (для початку можна закупити на 1500 доларів); орендну плату за приміщення. Щомісячні витрати будуть на закупівлю сировини, комунальні платежі і виплату заробітної плати співробітникам, і на оренду приміщення. При бажанні можна добитися успіху в будь-якій сфері, навіть на м’ясопереробної промисловості, яка є однією з найприбутковіших і найперспективніших видів підприємництва, в умовах високої конкуренції. Важливо! Величезна увага слід приділяти якості продукції, що випускається.
Саме від нього залежить розкручування підприємства і, природно, його рентабельність. Також з часом необхідно розширювати асортимент ковбасних виробів. Як говоритися, йти в ногу з часом. Це допоможе не тільки успішно розвиватися виробництву, а й конкурувати з іншими підприємствами. Ідіть в ногу з часом, дивуйте своїх покупців, розвивайте виробництво і розширюйте асортимент продукції.