Як відкрити книгарню – з чого почати. Процвітаючий книжковий магазин здатний принести своєму власникові десятки тисяч доларів за один рік. Але така справа важливо ще й правильно організувати. І неважливо, відкриваєте ви невеликий бутік або цілий супермаркет – ваш магазинчик повинен бути приємним у всіх відносинах для покупця. У нього має бути «своє обличчя». Створити затишну обстановку можна за допомогою грамотного оформлення вітрин та професійного обслуговування. Продавці повинні бути професіоналами своєї справи, які вміють правильно спілкуватися, посміхатися і знайти підхід до кожного покупця.
Тоді, повірте мені, потік постійних покупців вам забезпечений. Головне, потрібно розуміти, що бізнес – справа, яка розвивається поступово, і тут потрібно деякий терпіння для його успішного стабільного розвитку. Процвітаючий книжковий магазин здатний принести своєму власникові десятки тисяч доларів за один рік. Але така справа важливо ще й правильно організувати. І неважливо, відкриваєте ви невеликий бутік або цілий супермаркет – ваш магазинчик повинен бути приємним у всіх відносинах для покупця. У нього має бути «своє обличчя».
Створити затишну обстановку можна за допомогою грамотного оформлення вітрин та професійного обслуговування. Продавці повинні бути професіоналами своєї справи, які вміють правильно спілкуватися, посміхатися і знайти підхід до кожного покупця. Тоді, повірте мені, потік постійних покупців вам забезпечений. Головне, потрібно розуміти, що бізнес – справа, яка розвивається поступово, і тут потрібно деякий терпіння для його успішного стабільного розвитку. Бізнесмени з досвідом стверджують що для такої діяльності, як роздрібна торгівля книг, неодмінно потрібно амбітність. Потрібно враховувати ще, що в цьому бізнесі провідну роль відіграє постійне оновлення асортименту. Якщо ви хочете відкрити книгарню, вам варто заздалегідь вивчити купівельний попит.
У великому місті доречно відкриття магазину зі спеціалізованою та художньою літературою. Як відкрити книгарню з нуля? Для початку слід оцінити зовнішній вигляд книжкових магазинів міста, а також якість їх обслуговування. Ставлення продавців до клієнта, що є важливим критерієм обслуговування. На книжковому ринку можна поспостерігати яка література користується попитом.
Швидше за все, ви виявите, що на книжковому ринку немає якісної наукової літератури. Можна поспілкуватися з продавцями, щоб дізнатися, яка література краще купується. Також відвідування бібліотек можливо частково дасть вам орієнтацію на літературу, яка користується популярністю. Назва, логотип і образ магазину. Придумайте красиву назву для початку вашого магазину. Розробіть запам’ятовується логотип. Буде незайвим звернутися до фахівців для створення реклами та її просування.
Добре було б замовити соціологічне дослідження. Це можна зробити, звернувшись як до фахівців, так і до старшокурсників-соціологам. Другий варіант обійдеться на порядок дешевше, але і якість буде також на іншому рівні. Це потрібно розуміти, коли ви робите вибір. Обсяги мають значення. Якість – теж. Рентабельність у такого книжкового бізнесу невелика, так як книги не є товарами першої необхідності. І націнка на них теж невелика.
Але заробляти можна також, якщо ви відкриєте послугу прокат книг. Можливість для клієнтів зробити замовлення літератури зі складу також буде вашим перевагою. Разом, стає зрозумілим, що велика прибуток в цьому бізнесі досягається великим оборотом. Фахівці рекомендують асортимент від 15 тисяч книг для рентабельного бізнесу. Книги повинні бути різноманітні за своєю тематикою. Також у даного товару є така перевага, що він не має терміну придатності.
Тому, якщо дбайливо ставитись до книжок, вони не втратять актуальність і через кілька років. Хороший безпрограшний варіант – укласти договір з видавництвом на реалізацію. Так ви нічим не ризикуєте. Простіше кажучи, берете книги на договірній основі, а розраховуєтесь за них після того, як вони продаються. Є варіант ще з відстрочкою платежу.
З чого почати? Для відкриття книгарні потрібно близько півтора – два мільйони гривень. Спочатку реєструємося як індивідуальний підприємець. Вартість такої реєстрації близько трьох – чотирьох тисяч гривень. Ще вам знадобиться дозвіл пожежної інспекції та СЕС, що обійдеться вам десь в 200-400 доларів. Далі можна подумати про приміщення.
Якщо ви плануєте відкрити магазинчик в центрі, він повинен бути площею більше, ніж 150 кв. м. Якщо ви хочете відкритися на околиці, рекомендована площа від 100 кв. м. Потім беремося за інтер’єр. Можливо, вам буде потрібно ремонт. Також, потрібно буде закупити необхідні меблі: стелажі для книг, диванчики для відвідувачів. Це буде коштувати близько десяти тисяч доларів. Також врахуйте наступні витрати: сигналізація, оформлення вивіски і реклама вашого магазину. Якщо ви плануєте відкривати склад, його краще організувати на околиці, щоб заощадити на оренді. Знайте, що знайти тямущих продавців – завдання не з легких.
Адже зарплата у продавців книг невисока. Ось так виглядає статистика зарплат працівників книгарні. Продавці отримують в районі 12 тисяч гривень. Решта персоналу: бухгалтер, товарознавець і менеджер із закупівель отримують в районі 15 тисяч гривень. Придбання книжкової продукції обійдеться приблизно в мільйон гривень.
Націнку робіть 50%. Ну і, звичайно, постійно стежте за оновленням асортименту, щоб не відставати від конкурентів. Добре буде, якщо ви створите сайт вашого магазину. До відкриття можна провести якісь рекламні акції. Зробіть хорошу знижку в день відкриття, завчасно повідомивши про це за допомогою реклами якомога більшій кількості людей.