Як відкрити клінінгову компанію

Відкриття клінінгової компанії досить популярний бізнес серед підприємців-початківців через мінімальні стартові вкладення. Теоретично все, що вам потрібно, це губка, пляшка миючого засобу і бажання працювати в поті чола. На практиці все набагато складніше.

Як відкрити клінінгову компанію

Клінінгові компанії можуть складатися всього з одного-двох осіб з пилососом та парою насадок до нього, щоб підтримувати чистоту в приміщенні раз на тиждень, а можуть бути і гігантськими корпораціями з багатьма постійними співробітниками.

Є прибиральники житлових приміщень, офісів, лікарень, шкіл… Але давайте не забуватимемо про такі ніші, як чищення килимів, машин, вікон тощо.

Зауважимо, що подібний бізнес – для перфекціоністів. І якщо ви не готові до того, щоб все виглядало бездоганно, можливо, вам не сюди. Якщо ж ви прагнете бездоганності, направляйте і ваших співробітників цим шляхом.

Передусім вам слід пам’ятати, що ви повинні вселяти довіру своїм клієнтам. Адже вони довіряють ключі від свого майна. Тому довіра клієнтів до вас набагато більший фактор, ніж уміння тримати ганчірку в руках.

Якщо ви не дуже впевнені у власних силах на початку незалежної діяльності, можливо, вам підійде франшиза. Прибирання промислових підприємств – популярний напрямок фрачайзингу і ви зможете підібрати щось на свій смак.

Якщо ж франчайзинг не зовсім те, що ви шукаєте – дійте самостійно. Тільки спочатку зважте всі за та проти.

Що потрібно?

Найпростіше прибирання приміщень самостійно або з одним двома співробітниками не буде витратним на самому початку. Тим більше, якщо у роботі ви використовуватимете побутове обладнання своїх клієнтів. Основні витрати у разі будуть на рекламу. Звичайно, своїх перших клієнтів ви зможете залучити, просто розповівши знайомим про ваш бізнес. Але навряд чи вам вдасться придбати велику кількість замовників без рекламних листівок і оголошень. Реклама у місцевих газетах та на радіо, банери на сайтах можуть бути ефективними. Але можна і просто обходити вдома, пропонуючи свої послуги та залишаючи прайс-листи у поштових скриньках.

Прибирання комерційних приміщень вимагатиме великих стартових витрат. Вам знадобиться власне обладнання, більший штат співробітників та транспорт для доставки всього цього до об’єкту. А найголовніше у вас буде набагато більше рекламних витрат. Не варто забувати і про страхування, не лише персоналу, а й обладнання. Адже ви знаєте, як воно любить ламатися в самий невідповідний момент і з непередбачуваними наслідками. Страховка у цих випадках зможе покрити ваші непередбачені витрати.

З обладнання вам доведеться закупити наступне: спеціальні візки для дрібного обладнання та хімікатів, пилосос, мийну машину та фургон.

Перш ніж розпочати цей бізнес, слід провести дослідження ринку: який рівень достатку у мешканців у вашому регіоні і чи готові вони платити комусь за ту роботу, яку можуть робити у себе вдома і самі. Чи працює в цьому регіоні ще клінінгова компанія і скільки коштують її послуги? Те саме стосується й прибирання комерційних підприємств.

Працюючи самостійно спочатку ви зможете більш чітко собі уявляти скільки часу і ресурсів вам знадобиться для прибирання того чи іншого приміщення. Тому зможете більш ефективно розраховувати свої витрати та планувати прийом замовлень.

Якщо ви остаточно та безповоротно вирішили зайнятися клінінговим бізнесом, вам слід подбати про свою репутацію. Вступ до якогось професійного об’єднання вам дуже допоможе. Як і позитивні відгуки ваших попередніх клієнтів. Не забувайте згадувати про це у своїх рекламних матеріалах.

Так само ваш бренд має бути впізнаваним, співробітники повинні носити уніформу з вашим логотипом, на автомобілі має бути логотип. Не соромтеся розмішати ваш логотип на іншому транспорті з дозволу власників.

Стартувати найкраще у невеликому населеному пункті. І співробітники менше витрачатимуть часу на дорогу, і впізнавати вас будуть краще. Це дуже важливий момент для старту.

Залишити відповідь