Перед відкриттям деревообробного цеху необхідний цілий комплекс маркетингових досліджень щодо насиченості подібною продукцією. Також необхідний ретельний бізнес-план. Може виявитися важливою будь-яка дрібниця. Деревообробна продукція може бути будь-якою. Є компанії, які займаються тільки заготівлею. Є компанії, що займаються складанням меблів. Рентабельність бізнесу залежить від технологій. При правильному бізнес-плані і надалі управлінні бізнес залишається рентабельним з протягом довгого терміну.
Перед відкриттям деревообробного цеху необхідний цілий комплекс маркетингових досліджень щодо насиченості подібною продукцією. Також необхідний ретельний бізнес-план. Може виявитися важливою будь-яка дрібниця. Деревообробна продукція може бути будь-якою. Є компанії, які займаються тільки заготівлею. Є компанії, що займаються складанням меблів.
Рентабельність бізнесу залежить від технологій. При правильному бізнес-плані і надалі управлінні бізнес залишається рентабельним з протягом довгого терміну. Для відкриття деревообробного підприємства в першу чергу необхідно фінансування! Уся сировина, обладнання, приміщення можна отримати в кредит або за власні кошти. В середньому, доведеться витратити 200-350 тисяч USD. В принципі, існують моделі страхування. Річний тариф для переробки деревини становить до 0,6% від страхової суми.
При правильному бізнес-плані і вмілому управлінні бізнес окупить витрати і почне приносити прибуток вже найближчим часом. Що потрібно для реєстрації деревообробного підприємства? Деревообробне підприємство може мати найрізноманітнішу організаційну форму. Але в будь-якому випадку в податкову інспекцію слід відвести цілий пакет документів. Найкраще це зробити за допомогою юридичних фірм. Будуть потрібні документи для реєстрації юридичної особи, отримання кодів Держкомстату, документи для постановки на податковий облік, документи для пенсійних фондів, фондів мед. страхування. Тільки після отримання цих паперів можливо повне оформлення юридичної особи з відкриттям рахунків.
Але, крім документів, варто звернути увагу і на самій організації та пристрої підприємства. У відповідності зі стандартами, в межах визначених зон повинні знаходитися виробничий цех, склад продукції, ремонтний цех, офіс ІТП, кімната відпочинку, туалет, гардеробна і душова. І площа всіх цих приміщень повинна становити близько 750 квадратних метрів. Тому доцільно розташувати підприємство недалеко від місць складування готової продукції.
Сировиною для деревообробних підприємств є колоди, дошки і т. п. Вид сировини залежить від виробленої продукції. Наприклад, для погонажних виробів краще піде суха дошка з осики або хвойних порід. Для її обробки існують особливі технології переробки, що дозволяють максимально скоротити число операцій (тобто персоналу, площ, обладнання, вкладень). Для будь-яких технологічних схем і продукції основним обладнанням буде чотиристоронній верстат. Якщо таких установок кілька, потрібно вирівняти їх продуктивність. Рекомендують установку прохідних буферних або тупикових магазинів між суміжними обладнанням, щоб уникнути повної відмови процесу в разі збою однієї з систем. Підбираємо персонал.
Кращий персонал (керівний та інженерний рівень) – це випускники Московського Держуніверситету Ліси, Санкт-Петербурзька, Воронежская лісотехнічний академії і т. д. Також необхідні робочі наступних спеціальностей: • Водії автонавантажувачів (III класу) • Станочники по деревообробці • Слюсарі по деревообробного обладнання • Сторожа та інші робочі без кваліфікації. Тут не включені керівні посади, оскільки їх функції індивідуальні і можуть бути відсутніми в потреби компанії. В цілому штат компанії повинен наближатися до рівня 70 осіб. Ринок збуту продукції. Місць для збуту продукції багато. Можливо збувати лісопродукти на малі підприємства, тобто обмежитися внутрішніми поставками.
Але ж також можна вийти на міжнародний рівень. Більшість великих країн цікавляться російським лісом. При цьому лідирує Фінляндія, що закуповує ліс для перепродажу на європейські ринки, або для внутрішніх потреб. При цьому найбільш ходовим лісоматеріалом є сосна, що підтверджується всіма маркетинговими дослідженнями.
Після фінів, на ринку російським лісом цікавляться німці. Але за останні роки стало помітно, що Німеччина намагається перекуповувати цей же ліс у Фінляндії і Швеції, або ж у сусідніх з Росією країн Прибалтики. Що стосується внутрішнього ринку Росії, лісозаготівлі та пиломатеріали тут йдуть по хорошей цене, а в, першу чергу, завжди необхідні. Тому проблем з ринком збуту бути не повинно. Деревообробні підприємства Росії – статистика. В даний момент, налічується близько 25 тисяч підприємств по лісопереробки, на яких працюють близько 1 100 000 чоловік. Загальні обсяги виробництва лісоматеріалів в порівнянні з минулими роками складають 113,7%. Але навіть незважаючи на це, йде спад виробництва і внутрішніх ринках ціни на будівельні матеріали збільшуються.
За прогнозами Міністерства економіки, в кінці року ці показники збільшаться ще на 35%. В цілому від переробних ліс підприємств за минулий рік до бюджету країни було отримано 620 млн. Рублів, що на 460 мільйонів більше, ніж за позаминулий рік. Звичайно, цифри з кожним днем ??змінюються, але в цілому, лісова промисловість, як раніше, залишається прибутковою галуззю економіки.