Як відкрити бутик з нуля – бізнес з продажу дорогого одягу. Одяг від світових виробників і знаменних дизайнерів завжди користується попитом, а значить це прибутковий і постійний бізнес. Експертні оцінки вказують на те, що ринковий обсяг елітного одягу в Росії на сьогодні це близько дванадцяти мільярдів доларів. Вагомий аргумент, для розвитку даного роду бізнесу, враховуючи той момент що націнки в нашій країні на подібні товари завжди перевищує 300%. Звідси прибутковість даного бізнесу близько 30%. За цими даними і без зайвих слів, ясно на скільки може бути привабливо даний напрямок в бізнесі. Одяг від світових виробників і знаменних дизайнерів завжди користується попитом, а значить це прибутковий і постійний бізнес. Експертні оцінки вказують на те, що ринковий обсяг елітного одягу в Росії на сьогодні це близько дванадцяти мільярдів доларів. Вагомий аргумент, для розвитку даного роду бізнесу, враховуючи той момент що націнки в нашій країні на подібні товари завжди перевищує 300%. Звідси прибутковість даного бізнесу близько 30%. За цими даними і без зайвих слів, ясно на скільки може бути привабливо даний напрямок в бізнесі. Звичайно не все так просто і барвисто, для відкриття бутіка з продажу дорогого одягу необхідний не малий стартовий капітал.
Окупність прийде після трьох років роботи, потрібно ще не забувати про великий поріг ризиків в такій справі. Мода – величина не постійна, ніхто не може передбачити на перед віяння нового сезону. Часом трапляється і так, що колекції надійшли, встигнувши перед цим добряче нашуміти, можуть зовсім бути не купуватися. Щоб зберегти свої ресурси, є більш щадний пропозицію для вашого вкладення і ім’я йому франчайзинг.
Франчайзінгпредоставляет можливість ведення вже готового бізнесу, на зручній вам території. Тут не знадобитися розробка бізнес-плану і вибір концепцій, стилістики або витрати на пошук постачальників, навіть форма звітності і та буде визначена. За все це ви будете повинні внести спочатку не вище 10% від суми інвестицій і щомісяця близько 7% від доходу. При цьому ви не вільні ні в комерційному ні в творчому плані. І мало хто з підприємців, що мають стартовий капітал на ведення такого роду бізнесу погодитися себе сковувати такими зобов’язаннями, замість того, щоб мати свободу дій у своїй справі.
Тому завжди є можливість почати бізнес з продажу дорогого одягу з нуля. При самостійному відкритті бутика є два варіанти розвитку подій. Необхідно спочатку визначити чи буде бутик монобрендовим або мультибрендовим. У регіонах частіше прийнято відкривати перший вид такого магазину, дотримуючись продажу одного бренду.
Плюси в тому, що вам не знадобитися довго здійснювати пошуки потрібного асортименту у різних постачальників, але є і вагомий мінус, часто постачальник вимагає придбання всієї колекції. Такий варіант не завжди підходить під запити споживачів. Рідше зустрічаються магазини з мультібрендовм напрямком, щоб в одному місці можна було повністю оновити гардероб, вибираючи з безлічі знаменитих брендів. Не так вже й багато їх і в Москві, між іншим відкривати тут бутики такого плану вигідно і на околицях.
У столиці попит на маячні речі актуальний на будь-якій території. У мене великих містах, варто дотримуватися відкриття таких магазинів виключно в центрі. Конкуренція тут буде, як би дивно це не звучало, йти на користь, тільки приверне більше клієнтів. Вигідніше купувати приміщення, яким способом ви скористаєтеся, не настільки важливо, все одно на оренду підуть набагато більші суми, тому краще магазин мати у власності.
Площа приміщення під бутик повинна бути великою, до 150 кв. метрів. При лізингу, залежно від умов угоди, витрати будуть починатися від 50 і варіроваться до 100 тисяч грн. в місяць. Крім витрат на правовстановлюючі документи, потрібно надати наступні документи: договір або виписка з держ. реєстру про створення юридичної особи і його статут; дозвіл від місцевих органів про ведення діяльності; санітарно-епідеміологічний висновок, а так само від пожежної служби та інші подібні дозволи. В початкові витрати потрібно внести, ті що підуть на ремонт приміщення. Економія в такого роду виду бізнесі не вітається.
Адже ви будете пропонувати продукцію знаменитих по сему світу брендів. Від дизайну вашого бутика буде залежати попит заможних клієнтів. При самих мінімальних розрахунках, упорядкувати обладнанням магазин вийде порядком ста тисяч. Це самий необхідний набір для магазину одягу, з вішалками і манекенами, стійками вітринами, шафами, електронний захист на товар і касове обладнання. Не менш важлива організація примірочних, зона продавця і відпочинку, для супроводжуючих ваших клієнтів. Потрібно розуміти, що меблі повинні бути під стать продаваним маркам як і елітності, від цього витрати зростуть ще в кілька разів. Персонал.
Важливим етапом стане підбір персоналу, максимум 6 чоловік, які працюють позмінно. Три з яких повинні перебувати в залі щодня. Крім продавців, знадобиться касир і адміністратор. Залежно від того, яке ви будете брати участь у веденні справ магазину, будуть потрібні бухгалтер і директор. Набирати персонал необхідно високої кваліфікації, зі знанням модних тенденцій і обізнаних в напрямках моди і колекціях брендів, до того ж повинні бути всебічно освічені, ввічливі і мати приємний зовнішній вигляд. Без того зрозуміло, що людина яка виглядає погано і неохайно не впоратися з продажем елітного одягу. Оплата такого роду персоналу складе від двадцяти до п’ятдесяти тис. гривень щомісячно, залежно від посади і спектра обов’язків.
Тут може бути як фіксована ставка, так і відсоток від продажів, що більш мотівірующе впливає на роботу продавця. У підсумку витрати на послуги продавців на місяць зажадають близько двохсот тисяч. Асортимент. Кількість проданих одиниць товару має бути наближена до числа 300 позицій. Дотримуючись його повного оновлення раз на рік. Вибір самого асортименту вам необхідно виробляти спираючись на потреби клієнтів конкретно вашого міста. В основному власники елітних бутіків відвідують різного роду покази, що виставляються нові колекції не тільки в нашій країні, але і загрніжному. Можете самостійно здобувати і замовляти необхідні моделі, але не рідко цим займаються спеціальні працівники.
Витрати такого плану необхідно розраховувати на мільйон, і більше якщо це в магазин займається продажем кількох і більше брендів. Щоб трохи зменшити суми цих витрат можна укласти угоду на співпрацю з представництвами необхідних європейських марок в Росії. Говорячи про політичну рекламу в такій області розміщеної в ЗМІ або вивіски самого магазину, не зіграють основній своїй ролі, як в інших торгових бізнесах. Головним аспектом за яким відбувається залучення покупців, це за рекомендацією їх знайомих. Отже вам необхідно постаратися якомога ретельніше обслуговувати клієнтів. Тут будуть доречні покази і участь в різного роду міських заходах, акціях, можливо навіть бути спонсорами та інше. Є підприємці які витрачають на імідж свого магазину на початкових етапах щомісяця, суми близько 300 тисяч.
Підсумком, без перебільшень, для відкриття і ведення бізнесу з продажу дорогої і елітної одягу, знаменитих марок і виробників, з маркуванням всесвітньо відомих дизайнерів, ставати сума в три мільйони гривень. Але головне це ваша здатність в правильному виборі товару, обізнаність потреб клієнтів і навик їх передбачення.