Бізнес з прокату велосипедів набирає популярності з величезною швидкістю. З кожним роком кількість велосипедистів зростає, але з тих чи інших причин не всі можуть купити двоколісного друга. Хтось не може дозволити собі таку покупку через дорожнечу, комусь ніде зберігати велосипед чи просто небажання викидати гроші, оскільки користуються транспортним засобом максимум 2-3 рази за сезон. Альтернативою може бути оренда велосипеда на кілька годин або днів. Особливо популярним є прокатний бізнес у курортних містах. За допомогою велосипедної прогулянки туристи можуть швидко та недорого оглянути всі визначні місця.
Що потрібно для відкриття прокату?
1. Купівля велосипедів. При виборі автомобіля важливо знайти золоту середину між ціною і якістю. Занадто дорогі велосипеди довго окупаються, а дешеві швидко зносяться і часто ламаються. Середня ціна за хороший екземпляр на сьогоднішній день складає 250-300 $. На перший час можна обмежитися невеликою кількістю транспортних засобів (до 10 штук), які повинні включати кілька дорослих, підліткових і дитячих велосипедів. Закуповувати інвентар найкраще взимку, у період знижок та розпродажів. При оптовій покупці (партія 5-10 штук) ви отримаєте відмінну знижку від виробників. В оренду також можна здавати різні аксесуари: шоломи, рукавички, велоодяг.
2. Вибір місця. Розташування місця прокату відіграє основну роль у цій справі. Якщо у вашому місті є парки, заповідники, туристичні пам’ятки, набережна – тоді вибір стає очевидним. Чим більша прохідність прокатного пункту, тим більше потенційних клієнтів ви отримуєте. Говорячи про саме приміщення, то можна скористатися кількома варіантами організації: оренда будівлі (складно знайти підходяще приміщення в парковій зоні) установка невеликого намету, навісу, вагончика (у такому випадку вам доведеться кожен день привозити спорядження на прокатний пункт)
3. Підбір персоналу. Для роботи достатньо найняти одну людину, яка видаватиме велосипеди в прокат, а й займатиметься ремонтом. Таким чином, додатковим доходом вашого бізнесу може стати веломайстерня для всіх бажаючих.
4. Умови прокату Найбільший ризик цього бізнесу – крадіжка. Щоб запобігти подібним випадкам, більшість прокатних пунктів беруть у заставу документи чи гроші. Альтернативою може стати складання договору, який також буде оформлений на основі паспортних даних.
Єдиний мінус велосипедного прокату – його сезонність. Велопрогулянки матимуть попит з квітня-травня до вересня-жовтня. Якщо ваш бізнес буде успішно просуватися, в зимову пору року можна здавати в оренду, лижі, санки, ковзани.
Капіталовкладення та можливий заробіток. велосипедів у кількості 10 штук.
Витрати: покупка велосипедів (2500 $), оренда ділянки (100 $ на місяць), зарплата майстру (200 $). За 5 місяців роботи отримуємо приблизно 5000$.
Прибуток: оренда одного транспортного засобу коштує приблизно 2-3 $ / год. Із завантаженістю 50% у восьмигодинний робочий день можна отримати прибуток у 100 $. Тобто, вже за два-три місяці роботи ви зможете повністю окупити витрати за весь сезон, враховуючи покупку інвентарю.
Безперечно, прокат велосипедів – вигідний бізнес із гарним прибутком.