Багетні майстерні перетворилися на вигідний бізнес з гарною рентабельністю та швидкою оборотністю вкладених коштів. Основних причин дві: поголовне захоплення фотографією та мода на оформлення інтер’єрів різноманітними арт-об’єктами.
При цьому як вид діяльності виготовлення рам з багету відноситься до художньо-оформлювальних робіт і жодного додаткового ліцензування не вимагає.
У великих містах або населених пунктах, де відсутня конкуренція, оборот багетної майстерні становить у середньому 5-10 тис. доларів на місяць при рентабельності стандартних замовлень 40 відсотків. Отже, щомісячний прибуток 2-4 тис. доларів. Рентабельність індивідуальних замовлень з використанням дорогих матеріалів у 5-6 разів вища.
У більшості багетних майстерень існує черга, оскільки попит перевищує пропозицію.
Приміщення
На стартапі майстерню доцільно поєднати з пунктом прийому-видачі замовлень. Усього потрібно не більше 60 метрів, де 45 метрів цех та склад, а 15 метрів – зона прийому клієнтів.
Місце краще вибрати ближче до центру з гарною прохідністю. Вивіска має бути помітною. Для художніх майстерень це чудовий елемент пасивної реклами, чим довше вивіска залишається за однією адресою, тим краще для бізнесу.
У центрі міста оренда коштує дорого, тож приміщення доведеться пошукати. Його стан не має значення – ремонту вимагатиме лише зона прийому покупців. Розміщувати бізнес у спальному районі недоцільно, незважаючи на дешеву оренду: кількість клієнтів там звичайно, і вони швидко пройдуть через майстерню.
З розвитком бізнесу виробництво доведеться перенести на околицю до найдешевшого з можливих приміщень, а в центрі залишити лише точки прийому замовлень, так звані шоу-руми.
Устаткування для багетної майстерні
Витрати становитимуть близько 6 тис. доларів. На ці гроші ви купите:
- гільйотину для різання багету (можна кіровську, але краще датську MORSO F);
- ручну поворотну пилку (краще американський Logan) для нарізування фігурних та ліпних профілів;
- ручний верстат для скріплення кутів рами (теж Logan);
- різак для прямокутних паспарту (пізніше можна купити різак для круглих);
- пелюстковий пістолет для закріплення паспарту або картини (американський Fletcher);
- пару-трійку будівельних степлерів, інструменти та інші дрібниці.
Матеріали
Ще близько 1,5 тис. доларів доведеться вкласти у купівлю безпосередньо багета, картону та розхідників (пелюстків, стрілок, дужок, клею). Асортимент краще підглянути (сфотографувати стенд) у конкурентів або придбати у постачальника все, що можна зі знижкою, додавши два десятки ходових позицій. Дорогі багети відразу брати немає сенсу, вони мають дешеві, але не менш ефектні полістирольні аналоги.
Персонал
На початку бізнесу з майстерні впораються троє людей: майстер (краще з професією червонодеревника або хоча б тесляра), помічник майстра (без освіти, але «з руками») та приймальник замовлень (з освітою художника-оформлювача). Функція закупівлі сировини лягає на власника підприємства, а бухгалтерію краще віддати на аутсорсинг.
Клієнти
Для клієнтів потрібно мати візитки, зразки багету (підуть обрізки) та готовність спільно робити виставкові зразки.
Клієнти багетної майстерні це:
- Художники, фотографи, вишивальниці, художні салони та арт-галереї (просто сповістити та залишити візитки);
- Продавці дзеркал, які мають власні шоу-руми (дзеркала в багетних рамах надпопулярні, треба спробувати розмістити кілька виставкових зразків);
- Типографії швидкого друку, куди приходять замовляти фотографії та постери (самі вони з багетом не пораються, але дуже люблять знижки);
- Фірми з дизайну інтер’єрів та окремі дизайнери (також люблять знижки та чужі візитки);
- Рекламні агенції (туди можна зі знижкою «спихнути» всі неліквіди).
Секрети роботи багетної майстерні
Місце для прийому замовлень – це маленька арт-галерея: нехай оформлення виконає приймальниця з профільною освітою.
Зразки багету на виставковій стіні потрібно обов’язково розміщувати на сірому фоні – він є найбільш виграшним. Відтінок не є важливим.
Перш ніж розмістити зразки багету, його потрібно розсортувати за кольорами та товщиною.
Металевий (або імітуючий) багет оформляють на окремому стенді, він візуально «конфліктує» з багетом «під дерево».
Оптимальний асортимент для майстерні – не більше 50 видів багету, інакше у клієнта «розбігуться» очі.
При прийманні замовлень необхідно ставити маркером на зразку непомітну позначку – наприкінці місяця будуть чітко видно найпопулярніші.
Середній час виготовлення рами 40 хвилин. Про це потрібно сказати клієнту та запропонувати випити чаю, погортавши журнали. Висока швидкість виконання замовлень буде перевагою перед іншими майстернями.