Як відкрити автосервіс

Відкриття автосервісу – це завжди вигідний бізнес, тому що кількість автомобілів на дорогах постійно збільшується. Всім їм іноді потрібний ремонт, діагностика або просто заміна зимових шин на літні.

Як відкрити автосервіс

Отже, як відкрити автосервіс? Насамперед потрібно скласти план витрат. До разових витрат відносяться:

  • Будівництво автосервісу чи переробка орендованого приміщення під свої потреби. Стандартне питання, яке виникає при розрахунку цієї витрати: як дізнатися, яка будівля потрібна? Тут все просто – приміщення розраховується після того, як ви визначили, які ділянки у вас будуть і яке обладнання на них буде встановлено. На кожну посаду є середні значення площі для нормальної роботи. (Піст – це одне робоче місце, наприклад на ділянці слюсарних робіт може бути один або кілька постів.) Плюс сюди потрібно додати площу офісних приміщень, склад, клієнтську зону, побутові приміщення. Бажано наявність біля сервісу місця для стоянки автомобілів, прийнятих на ремонт – зазвичай достатньо числа місць, що дорівнює половині кількості постів. Крім стоянкових місць, бажано обладнати місця для паркування клієнтів.
  • Оплата послуг ріелтора за пошук приміщення чи ділянки землі. Зазвичай ріелтори беруть 50-100% від вартості першого місяця оренди.
  • Оплата оренди за перший та останній місяці. Як гарантійний внесок орендодавці зазвичай беруть оплату за 2 місяці.
  • Обладнання та інструмент. Потреба в обладнанні залежить від того, що і як ви лагодитимете.
  • Склад із запчастинами та аксесуарами. В автосервісі обов’язково потрібен склад із запчастинами чи місця, де їх можна дуже швидко дістати. Існують сервіси, які спочатку будуються поблизу великого торговця запчастинами, і тому мають можливість швидко отримати все необхідне.
  • Реклама для розкручування. Як і оренда, вона буде разова спочатку і потім постійна у міру ведення бізнесу.
  • Витрати на пошук персоналу.
  • Телефонія та інтернет.
  • Меблі невиробничі. Для офісу купуйте однотипні комплекти. Можна купити меблі, що були у вжитку.
  • Оргтехніка та канцтовари: комп’ютери, телефони, факси, ксерокси, принтери. Якщо хочете заощадити, то можна купити б/в, але варто мати на увазі, що така техніка довго не прослужить. Сюди віднесемо касовий апарат, а також ліцензійне програмне забезпечення.
  • Реєстрація юридичної особи.
  • Витрати на погодження та дозвільні документи.
  • Непередбачені витрати. Ніколи не можна заздалегідь все передбачити, тож обов’язково закладайте цей пункт. Він повинен становити щонайменше 10% від усієї суми разових витрат.

Постійні витрати:

  • Оренда.
  • Зарплата. Свою зарплату також обов’язково включаємо. Для виконання офісної роботи найкраще взяти окрему людину, призначивши їй невисоку зарплату.
  • Комунальні платежі (якщо не входять у вартість оренди).
  • Обслуговування обладнання.
  • Зв’язок та інтернет.
  • Реклама та залучення клієнтів.
  • Відрахування держструктурам.
  • Бухгалтерське обслуговування.
  • Витрати для ремонтних робіт.
  • Непередбачені витрати становлять 10 %.

Наступний крок — вважаємо прибуткову частину. Скільки потрібно обслужити клієнтів, щоб вийти «у нуль» за постійних витрат? Тут варто провести аналіз конкурентів у радіусі 2-3 км. Дивимося їх ціни – це раз. Дивимося, які послуги вони надають, це два. Моніторимо кількість автомобілів, які лагодяться у кожного конкурента за день. Звідси виводимо зразкові цифри стандартного завантаження сервісу у вашому районі.

Норма прибутку по галузі 20-30%. При цьому маржа має бути не менше 50%. Зазначена норма прибутку — показник звичайних незалежних автосервісів. Цю цифру легко можна довести до 50%, використовуючи певні методи та стратегії. Завантаження ремзони, коли автосервіс починає приносити прибуток, зазвичай становить від 50 до 70%. Мається на увазі завантаження за часом. У різних регіонах по-різному плюс це залежить від послуг, які ви надаєте.

Відкриття автосервісу: вибір ніші

Який стандартний погляд на послуги автосервісу? Якщо у вас є автосервіс, найпоширенішою є те, що для того, щоб мати багато клієнтів і заробляти багато грошей, вам необхідно поставити його на жвавій трасі, де проїжджає багато машин. Найпоширеніші типи автосервісів зараз — це ті, що займаються ремонтом всього, що їздить на чотирьох колесах.

По-перше, якщо ви хочете заробляти багато грошей, вам потрібно орієнтуватися на тих клієнтів, які готові платити. Клієнти, які готові платити гроші за вирішення своїх проблем, їздять новенькими іномарками. Точніше, це не завжди так, але це набагато ймовірніше, ніж те, що вони їздять на старих розбитих радянських копійках.

Оскільки конструкція автомобіля та його «начинки» постійно ускладнюється, то ви просто не зможете якісно ремонтувати автомобілі всіх марок та моделей. Вже зараз, щоб надавати якісні послуги та щоб клієнти були задоволені ремонтом, вам потрібно знати «болячки» та проблеми, якщо не кожної конкретної моделі, то хоча б марки машин. Одночасно з цим, спеціалізуючись на певній марці машини, ви отримуєте більше інформації щодо конкретної моделі. Саме тому такий важливий вибір ніші. Які плюси тут є?

Практично для будь-якої марки машин є спецінструмент, яким, наприклад, користуються офіційні дилери. Ви не можете однаково добре ремонтувати усі марки машин. Для більшого успіху необхідно сконцентруватися на одній точці. Плюс до цього вирішується проблема із пошуком запчастин. Вам не потрібно шукати запчастини на 10 марок, вам не треба обдзвонювати по 50 постачальників, дізнаючись, де вони мають і коли їх зможуть привезти. Вам достатньо працювати з 2-4 постачальниками і мати про запас парочку, щоб постійно і гарантовано мати на складі запчастини або знати точні терміни їх доставки.

З приводу кваліфікації кадрів. В автосервісі, який лагодить все підряд, більше користі може принести універсальний висококваліфікований спеціаліст. Проблема в тому, що таких людей дуже мало, і шукати їх немає особливого сенсу, оскільки це дуже ресурсно і забирає багато часу. Простіше знайти людину, яка не є суперпрофесіоналом, і за дуже короткий час дати їй інструкцію щодо конкретної марки чи моделі. Тобто ремонтувати конкретний вузол конкретної машини він навчиться швидше, ніж цей вузол на різних марках, тому що скрізь є свої нюанси і характерні особливості. Це грає вам на руку – буде простіше шукати людей. Не потрібно, щоб кожен слюсар, який приходить до вас на роботу, був суперспеціалістом, вам треба, щоб він умів дотримуватися чітких інструкцій.

Окрім цього, вам набагато простіше буде залучати клієнтів. Можна зосередити зусилля щодо залучення клієнтів у вужчій ніші. Вам не потрібно охоплювати тепер своєю рекламою всіх, хто має автомобілі. Ви можете орієнтуватися безпосередньо на вашу цільову аудиторію, використовуючи свій рекламний бюджет ефективніше. Якщо ви рекламуєте свій автосервіс як вузькоспеціалізований, відгук з реклами буде набагато вищим, ніж якщо ви позиціонуєте його як сервіс, який ремонтує все поспіль.

Залишити відповідь