Як відкрити автомийку з нуля

Як відкрити автомийку з нуля В даний час деякі автолюбителі воліють мити автомашину самостійно. Однак за даними експертів, більшість людей вдаються до послуг автомийок. Найчастіше автолюбителів вабить якісне обслуговування за цілком прийнятну ціну. Лише одиниці довірять свого залізного коня добровольцям з відрами і ганчірками. Будь-яка сучасна автомийка надає клієнтам такі послуги: МиттяВ даний час деякі автолюбителі воліють мити автомашину самостійно.

Однак за даними експертів, більшість людей вдаються до послуг автомийок. Найчастіше автолюбителів вабить якісне обслуговування за цілком прийнятну ціну. Лише одиниці довірять свого залізного коня добровольцям з відрами і ганчірками. Будь-яка сучасна автомийка надає клієнтам такі послуги: Миття двигуна. Полірування кузова.

Хімчистка сидінь. Миття автомобіля. Суха і вологе прибирання салону автомобіля. Професіонали впевнені, що даний бізнес приносить власникам цілком стабільний прибуток і повністю окупається приблизно за 11-16 місяців. Для портального варіанту цей термін збільшиться до двох років. Середня рентабельність автомийок становить приблизно 35-45%. Відкриття автомийки обійдеться в середньому в 30-40 тисяч доларів.

Портальний варіант зажадає серйозних витрат від 50000 євро. Першим етапом відкриття даного бізнесу є складання бізнес-плану, де необхідно чітко прорахувати потенційні витрати, доходи і рентабельність підприємства і термін окупності інвестицій. По можливості варто проаналізувати можливі перспективи розвитку автомийки. У бізнес-плані повинні бути присутніми такі обов`язкові пункти: ринок автомийок, специфіка маркетингу, стратегія, бізнес.

На фінансово-розрахункову частину проекту прямо впливає і розташування автомийки. Потенційному підприємцю треба врахувати ряд моментів: оформлення робочої документації, витрати на оренду або купівлю землі під будівництво, а також матеріальні, технічні, експлуатаційні та ремонтні витрати. Все перераховане вище необхідно ретельно і детально перевірити. Термін окупності та рентабельність автомийки залежать від багатьох чинників: кваліфікації персоналу, якості обладнання, а також сезонності і розташування самого підприємства. Автомийку доцільно відкривати в престижному міському районі або великому населеному пункті, оскільки саме там живуть респектабельні громадяни, які мають у власності комфортабельні автомобілі. Бажано також, щоб автомийка розташовувалася безпосередньо біля проїжджої частини і мала зручні і безпечні під`їзні шляхи. Необхідно врахувати, що певну площу приміщення доведеться відвести під водоочисні споруди, залишивши місце для зберігання витратних матеріалів.

Дозволи та погодження. Перед тим як відкрити автомийку, потрібно в обов`язковому порядку відвідати адміністрацію потенційного населеного пункту і поцікавитися: чи не заперечує муніципалітет проти організації даного бізнесу на місці, обраному власником. На даному етапі відбувається отримання пакету дозвільних документів. Насамперед потрібно облямувати в місцеву адміністрацію рекомендований лист з проханням виділити земельну ділянку під будівництво будинку автомийки. Потрібно заздалегідь продумати ескіз проекту, погодити його з пожежною інспекцією, санітарно-епідеміологічною службою та муніципальними архітекторами. Потім потрібно адресувати лист меру потенційного населеного пункту, приклавши до нього повний пакет зібраних документів.

У разі позитивної відповіді потенційний власник автомийки отримує дозвіл на проектування самого будинку. Розроблений проект в обов`язковому порядку перевіряється муніципальними архітекторами, санітарно-епідеміологічними органами, службами охорони праці і природи, пожежною інспекцією. Крім того, у цій справі проводиться державна експертиза. Після дозволу паперової тяганини складається акт на володіння конкретним земельною ділянкою і видається дозвіл на зведення необхідних будинків. Залагодження паперової тяганини і отримання офіційних дозволів важкий етап відкриття автомийки. Однак навіть цю тривалу процедуру можна спростити, розташовуючи пристойною грошовою сумою, завдяки чому реально заощадити цілий рік робочого часу і навіть більше.

Складання бізнес-плані є завершальним етапом відкриття автомийки, так як треба буде ще розробити проект самого підприємства. Насамперед складається ескіз, без якого отримати дозвіл на зведення автомийки просто нереально. Ескіз містить план будівель і території, схему розміщення обладнання, опис технічних показників, перелік енергетичних потужностей, у яких потребує автомийка і т. д. Зрозуміло, ескіз проекту може скласти і сам підприємець, проте існує один нюанс, що полегшує відкриття автомийки. Проект зазвичай володіє власним описом і розроблений в типажі підприємств, що постачають миючий обладнання. На переговорах з можливими посередниками неважко з`ясувати, хто з них зможе надати потенційному підприємцю готовий типовий проект. Після отримання офіційних документів починається фінальне погодження. На ньому можливо заощадити багато часу, скориставшись послугами спеціалізованої проектної організації, що може провести всі необхідні роботи.

Сучасні автомийки, незалежно від проектної структури, підрозділяються на три типи: Портальна автомийка повністю автоматизована система. Автолюбителям вона влітає в копієчку, та й для власників підприємства не настільки вигідна, оскільки закордонне обладнання зношується швидше вітчизняного. Відкрита автомийка відкритого типу з системою самообслуговування оснащена щіткою і розпилювачем, безпосередньо пов`язаними з центральним компресором. Клієнт вибирає необхідну послугу, а електронний датчик строго стежить за часом її виконання.

Якщо автолюбітелячто-небудь не влаштувало, він може повторно замовити операцію. Тунельна автомийка вельми поширена в нашій країні. Транспортний засіб при підтримці оператора заїжджає в спеціалізований тунель, стає там на конвеєр і повільно провозиться через механічне відра. Устаткування. Для миття будь-якого транспортного засобу зазвичай використовується обладнання високого і низького тиску. Спочатку мийка автомобіля проводиться розпилюється холодної пом`якшеній водою і особливим миючим засобом під високим тиском. Далі мийка триває вже гарячою водою і з миючим засобом за допомогою щіток.

Потім відбувається ретельне змивання реактивів за допомогою звичайного ополіскування водою зі шланга високого тиску. Придбати шампуні для миття автомобілів не складе проблем на сучасному ринку представлений широкий спектр найменувань. На заключному етапі проводиться миття автомобільного скла і дзеркал деминерализованной водою під низьким тиском. У стандартний комплект обладнання автомийки входять наступні агрегати: апарат високого тиску (зазвичай з підігрівом води), апарат для рециркуляції та очищення води, пороховсмоктувач і автомобільний миючий пилосос. Устаткування найчастіше підбирають різної потужності все залежить від потоку автомобілів, що приймаються на добу. Для очищення стічних вод власнику автомийки, звичайно, доведеться обзавестися спеціальним обладнанням. Однак можна обійтися без цього, якщо укласти відповідний договір з міськводоканалом.

В такому випадку послуги автомийки не підлягають обов`язковій сертифікації, а до персоналу не знадобиться пред`являти ніяких високих вимог. Персонал. Може скластися враження, що підбір персоналу дуже просте завдання. Насправді співробітники автомийки повинні мати конкретні знання про сучасних автомобілях. Серед особистісних якостей автомийник слід виділити привітність, чесність, акуратність, ввічливість, точність, пунктуальність, відповідальність, працьовитість. Більшість сучасних автомийок працюють цілодобово, тому власнику даного підприємства необхідно найняти 6-7 робочих і бригадира, який контролює процес роботи. Імідж компанії помітно підвищать фірмові комбінезони або напівкомбінезони для працівників.

Розкрутка бізнесу. Для розкрутки автомийного бізнесу необхідна різноманітна реклама: оголошення в ЗМІ, кольорові банери і буклети, поширення лістовок. Для посетітелейцелесообразно організувати зону відпочинку з рідкокристалічним телевізором, глянцевими журналами і прохолодними напоями, а також запропонувати ряд розваг, наприклад гру в «дартс». Таким чином, клієнт не сумуватиме, поки його залізний кінь упорядковується. Чим більше автолюбителів дізнаються про тільки що відкрилася автомийці, тим ефективніше вона буде функціонувати і тим раніше почне приносити прибуток своєму безпосередньому власникові.

Залишити відповідь