Як відкрити автомийку з нуля

Не кожен новий бізнес має бути інноваційним, щоб бути успішним. Для підприємця-початківця краще вибрати перевірену бізнес ідею, яка вже довела на практиці свою життєздатність і комерційну вигідність. Такою ідеєю може бути відкриття автомийки.

Як відкрити автомийку з нуля

Незважаючи на те, що кількість автомийок збільшується з кожним роком, ринок, як і раніше, не досяг точки насичення. Так що у вас є всі шанси зайняти своє місце у цьому бізнесі.

Типи автомийок

Всі автомобільні мийки можна розділити за такими ознаками:

  • Контактна або безконтактна
  • Ручна або автоматична
Ручне миття
Ручна контактна Це традиційний вид миття машин, який виконується вручну за допомогою шланга з водою, автошампуню, губок та ганчірок.

Пропускна здатність 1-2 машини на годину.

Плюси: найкращий спосіб відмити сильні та глибокі забруднення, не потребує спеціального обладнання.

Мінус: ризик пошкодити лакофарбове покриття, низька швидкість обслуговування, висока вартість.

Ручна безконтактна Цей вид миття також виконується людьми з використанням апарату високого тиску (АВД) та спеціального миючого розчину. Спочатку з машини змивається основний бруд струменем води під напором, потім наносяться активні миючі компоненти, які розчиняють бруд, що залишився, і ретельно змиваються. Після цього кузов автомобіля піддається сушінню. Під час цього процесу немає ніякого механічного тертя кузова автомобіля і тому він називається безконтактним. Це найпопулярніший вид мийок на сьогоднішній день.

Пропускна здатність 3-4 автомобілів на годину.

Плюси: при використанні якісної хімії завдається найменша шкода ЛКП, висока швидкість роботи, низька вартість.

Мінус: дешеві агресивні миючі засоби можуть завдати шкоди ЛПК і призвести до потьмарення хромованих деталей.

Екомийка (парова) Екомийка також відноситься до безконтактного способу відчищення, але використовує замість води пару під високим тиском.

Пропускна здатність 1-2 авто на годину.

Плюси: мінімальний ризик появи подряпин та мікротріщин, економія на хімії та витраті води може розміщуватися практично в будь-якому місці, мобільність, відносно невисока вартість обладнання.

Мінус: низька швидкість обслуговування, складно мити високі автомобілі, не можна використовувати при температурі нижче +5 градусів, складно відчистити сильні забруднення.

Автоматична мийка
Конвеєрна (тунельна) Автомобіль закріплюється на спеціальній платформі і провозиться тунелем, де поступово проходить всі стадії відчистки. Одночасно конвеєром може проходити кілька машин, що прискорює процес. Тут може використовуватися як контактне миття (різноманітні щітки та валики), так і безконтактне (відчищення під високим тиском).

Для розміщення обладнання потрібно від 200 кв. метрів. Середня пропускна здатність 25-40 автомобілів за годину.

Плюси: найвища швидкість роботи, велика продуктивність.

Мінус: Висока вартість обладнання, велика витрата електроенергії, потрібна велика площа, можливі складнощі з ремонтом.

Портальна При такому миття машина стоїть на місці, а мийна арка рухається щодо неї. Тут також можна використовувати як контактну, так і безконтактну технологію відчистки автомобіля.

Вимагає 60-70 кв. метрів для розміщення. Пропускна здатність від 5 до 18 машин на годину.

Плюси: середня вартість обладнання нижча, ніж у конвеєрної системи, невеликі витрати на електроенергію та воду, може обслуговуватися однією людиною, компактність.

Минуси: може приймати меншу кількість машин порівняно з конвеєрною, можливі складнощі з ремонтом.

Дослідження ринку

Перед тим, як відкривати автомийку, потрібно провести аналіз конкурентів. Витрачати гроші на професійні дослідження не потрібно, оскільки це дуже легко зробити самостійно.

Для початку потрібно написати список усіх автомийок, які є у вашому місті чи районі, якщо йдеться про мегаполіс. Дізнайтеся, які послуги вони надають, їх вартість та рівень сервісу. Проаналізуйте, чи вистачає ручних чи автоматичних мийок, чи всі види послуг виявляються, чи вистачає мийок для вантажних автомобілів тощо. Так ви зможете визначитися з тим, яка ніша ще не зайнята, і вкласти гроші у прибутковий проект.

Скільки це буде коштувати?

Обсяг вкладень залежить від великої кількості факторів: вартості ділянки, віддаленості комунікацій, ціни будівельних робіт, зарплат у регіоні тощо. У підсумку, остаточні інвестиції для запуску двох абсолютно однакових автомийок у різних містах можуть відрізнятися в 1,5-2 рази.

Найдорожчим варіантом для початку цього бізнесу є екомийка. Обладнання парової автомийки коштуватиме 10 000 дол.

Вартість відкриття ручного безконтактного миття на два місця становить мінімум 35 000 дол.

Організація автоматичних мийок обійдеться ще дорожче: портального типу – від 120 000 дол., конвеєрного типу – від 500 000 дол.

Скільки можна заробити?

Прибуток залежить від потоку клієнтів. Якщо у вас в окрузі не буде сильної конкуренції, ви зможете обслуговувати в середньому 50-80 автомобілів на добу. За такого обсягу клієнтів щоденний дохід може становити 150-400 дол. на день. Сума приваблива, але це ще не чистий прибуток. З цих грошей треба вирахувати витрати на воду, електроенергію, хімію, зарплати, податки та інші додаткові витрати. У середньому невелике автомиття може приносити щомісяця близько 5 000-7000 дол.

Оформлення бізнесу

Цей вид підприємницької діяльності вимагатиме від вас не лише реєстрацію ІП чи ТОВ, а й отримання низки дозвільних документів. Приміщення миття має відповідати санітарним, екологічним та пожежним нормам, інакше контролюючі органи просто не дадуть вам розпочати роботу.

Насамперед, вам потрібно буде оформити договір на оренду земельної ділянки. Потім необхідно замовити розробку проекту приміщення автомийки. Вартість такого проекту може коштувати 20-30 дол. за кв. метр. Оформляти всі документи самостійно процес досить непростий та простіше замовити цю послугу в юридичній компанії.

Залишити відповідь