Більшість людей вважає, що для того, щоб організувати гарну вечірку або провести незабутній урочистий вечір, достатньо визначитися з місцем проведення, музикою та меню.
Організація урочистостей – бізнес зараз досить поширений і це не дивно.
Щойно уявиш собі, скільки всього треба зробити для організації «правильної» урочистості, яка запам’ятається і господарям і гостям, то відразу ж хочеться все перепоручити професіоналам.
Для того, щоб свято вдалося на славу, необхідно провести серйозну підготовчу роботу. Як мінімум: розіслати запрошення, орендувати та оформити приміщення, скласти список запрошених, замовити виступ артистів, продумати меню та найняти офіціантів. А музика? А повітряні кулі? Уніформа для обслуговуючого персоналу?
Ні, напередодні свята займатися цим зовсім не хочеться — надто клопітно. А якщо створювати свято іншим та заробляти цим?
Цілком перспективний бізнес. Але, беручись за цю справу, не можна забувати, що спектр послуг буде дуже великим, а конкурентів, які вже працюють у цій сфері, ще більше.
Вибір ніші
Щоб стати конкурентним у цьому виді бізнесу треба чітко усвідомлювати, що організувати все й одразу не вийде: комусь вдається бездоганно справлятися з весільними церемоніями, а у когось краще виходять арт-хаусні заходи.
Тому потрібно чітко визначитися, на яких конкретно вечірках та урочистостях ви маєте намір спеціалізуватися. За великим рахунком, існує всього чотири різновиди урочистих заходів залежно від їхньої спрямованості та кінцевої мети. Відпочинок: активні спортивні розваги або музичні вечірки (не важливо, чи це буде танцювальний вечір чи концерт струнного квартету). Сімейні заходи: весілля, дні народження, ювілеї чи річниці. Культурні заходи: виставки, галереї, модні покази чи церемонії. І урочисті заходи: презентації, розпродажі та аукціони, політичні збори чи зустрічі професійних об’єднань.
У кожному із цих напрямків вистачає професіоналів. І жоден із них не намагається братися за організацію всіх видів заходів. Та й Вам, навіть із найбагатшою фантазією та великими амбіціями, не варто братися одночасно за організацію весілля, дня народження, зльоту стоматологів та шкільного змагання. Виконати все і вчасно та ще й з високим результатом – не вийде.
Але не варто засмучуватися. Придивіться до того, як йдуть справи у ваших конкурентів: чим вони зайняті, які заходи у них виходять краще, які гірші, на чому вони спеціалізуються і на які урочистості найбільший попит у вашому регіоні. Виходячи з цього, ви зможете визначитися, де саме знаходиться ваша ніша, і якою є категорія споживачів ваших послуг.
Якщо Ви вирішили, що спеціалізуватиметеся, наприклад, на проведенні весільних церемоній. Тоді, перш ніж братися до справи, бажано подивитися, як це роблять професіонали в інших регіонах. І просто необхідно мати великий список фірм, які можуть надати Вам відповідний антураж: квіти, декор, автомобілі, персонал для обслуговування урочистого обіду, уніформу для цього персоналу. У вас має бути перелік усіх залів, які можна орендувати для проведення такої урочистості. Ви повинні знати контакти найпопулярніших виконавців – раптом Ваші клієнти у свій урочистий день захочуть почути конкретного артиста?
Як залучати клієнтів?
Немаловажну роль у правильній організації бізнесу з організації вечірок та урочистостей відіграє не тільки широке коло знайомств та знання ринку, а й реклама. Зрозуміло, що спочатку залучити клієнтів за допомогою тільки реклами не вийде. Багато хто починає про себе голосно заявляти, але дуже швидко втрачає своє ім’я. Якісно виконана робота – ось ваша найкраща реклама. Рекомендації знайомих та клієнтів (свого роду «сарафанне радіо»), сторінки в соціальних мережах: Twitter, Facebook, «В контакті» та «Однокласники» – якщо Ви зумієте залучити та задовольнити хоча б кілька хороших замовників, то вони й зроблять Вам найкращу рекламу.
Отже, ви впевнені, що життя не тільки Ваше власне свято, а й добре сплановане та організоване свято для всіх навколо. Тоді – за справу, та удачі!