Як вибрати і купити контрольно-касовий апарат

Як вибрати і купити контрольно-касовий апарат. Сучасна контрольно-касова машина дуже складне і багатофункціональне електронне виріб, яким оснащені численні організації. Бізнес, який регулярно приносить вам прибуток, безпосередньо залежить від того, наскільки правильна ваша фінансова документаціяі чи вистачить простого надання чеків, або знадобиться контрольно-касовий апарат. Варто бути готовим до того, що просто придбати сканер штрих кодів і контрольно – касовий апарат може виявитися недостатнім для успішної роботи. Сучасна контрольно-касова машина дуже складне і багатофункціональне електронне виріб, яким оснащені численні організації. Бізнес, який регулярно приносить вам прибуток, безпосередньо залежить від того, наскільки правильна ваша фінансова документаціяі чи вистачить простого надання чеків, або знадобиться контрольно-касовий апарат. Варто бути готовим до того, що просто придбати сканер штрих кодів і контрольно – касовий апарат може виявитися недостатнім для успішної роботи. Касових апаратів зараз величезна безліч, кожен виробник намагається здивувати споживача черговий «фішкою» або вдосконаленої розробкою, яка зможе поліпшити робочий процес по їх експлуатації.

Відповідно до закону №54 Ф3 все організації та індивідуальні підприємці повинні застосовувати контрольно – касову техніку при здійсненні грошових розрахунків в готівковій формі і (або) проведення таких розрахунків з використанням банківських карт. Тобто, якщо з Вами або Вашою організацією розплатилися готівкою, то прийом грошей осуществляетсяпо прибутковими касовими ордерами. Контрольно касову техніку законодавство вимагає використовувати не тільки оформленні послуг або продажу товарів, а також для вірного оформлення документів. У тому випадку якщо ви вже вирішили, що вам необхідно придбання контрольно – касового апарату, то вам доведеться зареєструвати його в податковій інспекції. Деякі спеціалізовані центри з продажу касових апаратів, а за сумісництвом обслуговування їх, можуть заощадити ваш час якщо спочатку звернутися до них. Чинний закон передбачає, що кожна фірма, діяльність якої пов’язаний з продажем товару, зобов’язана придбати касовий апарат, який буде фіксувати всі покупки, а також друкувати чеки.

Нагадаю, що для деяких видів діяльності, а саме для готельного бізнесу або нафтового застосовуються особливі касові апарати, тому визначитися з напрямком майбутнього підприємства потрібно до придбання апарату. Податкові контролери дуже педантично відстежують якості, наявність і технології використання контрольно – касового апарату, а також не залишать без уваги і облік виручки і документальне оформлення роботи з касовим апаратом. І так все ж якусь техніку краще придбати для касового обслуговування? У російський реєстр входить перелік моделей контрольно кассовихаппаратов, які розподілилися на чотири групи: автономні касові машини, активні системні апарати, пасивні контрольно – касові машини і фіскальні реєстратори.

Також апарат повинен підходити для вашого роду діяльності, краще відразу звернутися до фахівця. Вірний вибір техніки, наприклад, фіскального регістратора – нелегке завдання. При продажу цієї техніки ведеться запис в державному реєстрі, тому вибираючи продавця, варто звернути увагу на надійність самого продавця і на ціни товару. Кожен фіскальний реєстратор обов’язково повинен бути з принтером відповідного типу.

Так само трапляються моменти, коли контрольно – касовий апарат потребує ремонту, перш ніж віднести апарат в ремонтну службу, необхідно снить показання грошових лічильників, ці свідчення потрібно заносити в акт NКМ-2. Необхідно це робити в зв’язку з тим, що під час ремонту може пройти обнулення лічильників, що безумовно негативно відіб’ється на вашій бухгалтерії та податкової звітності і не піде за собою накладення штрафів. У разі якщо ви з якихось причин вирішили продати свій контрольно – касовий апарат, то потрібно подбати про те, щоб зняти його з обліку в податковій. Для цього необхідно надати заяву туди, де цей апарат раніше був зареєстрований. Є підприємства, які можуть працювати без контроль-касового апарату, наприклад, продаж лотерейних квитків, журналів і газет, транспортними квитками, продаж безалкогольних на розлив, морозивом, торгівля з відкритих лотків. Але попередньо рекомендуємо проконсультуватися з податковою інспекцією. Багатьох може зацікавити інформація, як можна зменшити податки за рахунок включення в суми відрахування оподаткування коштів, виплачених за контрольно-касової техніки.

Легше це зробити, якщо цей апарат використовується, лише в продажах, де є оподаткування пдв, в цьому випадку приймається вся сума витрат. Якщо ж ваш апарат використовується і в діяльності, що не обкладається пдв, і в оподатковуваної (якщо ви займаєтеся оптом і роздробом). Тоді входить пдв необхідно рівно вартості ваших товарів. До відрахування потрібно прийняти ту частину податку, що припадає на товар, яка потрапляє під оподаткування пдв. Також необхідно контролювати справжність придбаних моделей, на жаль, на ринку з’явилися апарати підробки, китайського виробництва. Підроблені касові апарату, природно мають суттєві дефекти, не відповідають законодавству і не надійні в роботі. Купуючи даний апарат будьте гранично уважні і обережні, щоб не купити підробку, яка додасть вам проблем, таких як, труднощі з реєстрацією апарат і обслуговування. Що б позбавити себе від зайвого клопоту, за покупкою краще звернутися в центр обслуговування апаратів, так ви будите спокійні і впевнені в тому, що придбаний апарат буде справжнім, а відповідальність за технічного стан буде нести сервісний центр.

Залишити відповідь