Як розрахувати фінансовий результат

Як розрахувати фінансовий результат. Якщо ви хочете побачити співвідношення між доходами і витратами, вам допоможе фінансовий результат. Даний показник може бути какположітельним, так і негативним. Позитивний результат називають прибутком, він має місце тоді, коли доходи перевищують витрати. Фінансовий результат є негативним, коли витрати перевищують доходи, його називають збитком.

Як розрахувати фінансовий результат – інструкція. У бухобліку прибуток фіксується за такими рахунками: чистий прибуток і прибуток до оподаткування, валовий прибуток; прибуток від реалізації. підприємства може бути підрахована по різними способами. Основний дохід підприємства (якщо це наприклад магазин) буде, залежати від проданої ними продукції або надаваних ними послуг. Такий пункт в бухобліку називається реалізація товарів і послуг.

Підраховується він дуже просто, береться весь прибуток від проданої продукції і віднімається від собівартості цих товарів. Якщо показник подати у вигляді формули, він буде виглядати наступним чином FR VR = – NDS (якщо ОСНОВА) – SP (якщо оптова торгівля) – PKR. Де ФР – Фінансовий результат ВР – виручка від реалізації СП – собівартість продукції ПКР – прямі і непрямі витрати У ситуації, коли підприємство не займається власним виробництвом товарів і послуг, а тільки торгує ними, тут вже має місце розрахунок прибутку від продажів. Визначення цього фінансового результату виглядає наступним чином: Прибуток від продажів – якась різниця між валовим прибутком і витратами, комерційними та управлінськими. Щоб узнатьваловую прибуток, ми віднімаємо з виручки від реалізації повну собівартість реалізованої продукції. Отже, повна формула такого фінансового результату як прибуток від продажів виглядає так: Pprodaz = V – Липень – KR – UR Ппродажа – прибуток від продажів, В – виручка від реалізації продукції, Срп – повна собівартість реалізованої продукції, КР – комерційні витрати, УР – управлінські витрати. Якщо ж ми хочемо розрахувати такий фінансовий результат як прибуток до оподаткування (Пдон), нам необхідно до прибутку від продажів (Ппродажа) додати інші доходи і відняти інші витрати.

Після розрахунку прибутку до оподаткування, підприємство виплачує всі необхідні витрати, таким чином, отримуючи чистий прибуток. У підприємстві чистий прибуток виступає джерелом формування капіталу самої організації, а також, джерелом виплати засновницького доходу.

Залишити відповідь