Як розкрутити салон краси

Реклама салону краси та залучення клієнтів – це одні з ключових завдань в управлінні будь-яким салоном. Особливо гостро це питання стоїть для нових салонів, які ще не мають бази постійних клієнтів.

Як розкрутити салон краси

На даний момент двома найбільшими сегментами рекламного поля для салону краси є реклама в засобах масової інформації та зовнішня реклама.

Реклама салон краси

  • «Гомеопатичний метод». Називається тому, що відповідає основним принципам гомеопатії — тривале лікування малими дозами. Схема справі довела свою ефективність. У кожному номері вибраного видання на тому самому місці друкується той самий рекламний модуль. Мінімальний термін розміщення – 4 місяці. Це ідеально підходить для безкоштовних газет. У застосуванні цього варіанта є одна проблема. На жаль, рекламні агенти та менеджери видань користуються слабкою професійною підготовкою керівників та відсутністю у них спеціальних знань. Необхідно не просто публікувати модуль, а розміщувати повідомлення у найбільш вигідному місці видання. Справа в тому, що від конкретного місця розміщення оголошення на газетній чи журнальній шпальті прямо залежить його ефективність. Більше того, залежно від місця розміщення реклами, ефективність збільшується до 24 разів! Зрозуміло, що певний відсоток ефективності додається від порядкового номера смуги, наближенні до найсмачніших блоків інформації (програма телебачення, прогноз погоди та ін.).
  • Схема “С+М”. Популярний варіант, особливо у столиці. Принципово виглядає так: в одному номері друкується інформаційна стаття, присвячена конкретній темі світу краси (наприклад, хімічним пілінгам). Стаття має суто інформаційний характер, ні слова реклами (в ідеалі за неї не потрібно платити — ні прямої, ні опосередкованої реклами немає). А внизу, під статтею, міститься рекламний модуль салону з чітким рекламним посилом: “Виконуємо всі види хімічного пілінгу”. Як показує практика, робоча схема.
  • Рядково-блочна схема — один із варіантів так званої економ-реклами. Практикується багатьма виданнями. Салон платить не за цілий модуль, а за рядок у тематичній таблиці. Коштує такий варіант справді недорого. Але ефективність залишає бажати кращого. Добре спрацює лише у комбінації з «гомеопатичним» методом.

  • Врізний купон. Використовується багатьма виданнями (зокрема солідними «глянцевими» журналами). Дійсно привертає увагу потенційного клієнта, особливо якщо в купоні застосовується або дисконтна, або бонусна програма (знижки та подарунки власнику купона при пред’явленні). Є одна істотна деталь: стає абсолютно неефективним у присутності в цьому ж номері інших купонів, хай навіть конкуруючих фірм. Відбувається повне розсіювання уваги читача та нівелювання цінності речення.
  • Вікторини та конкурси. Даний варіант заснований на вродженому інтересі та азарті людей. Застосовувався завжди і скрізь. У певних випадках однією з найменш витратних акцій стає надання призу. Ефективність безпосередньо залежить від оригінальності, інколи ж навіть скандальності конкурсу. Отже, треба виявити інтелект і фантазію. Спонсоринг, тобто спонсорство передач та програм. Тут все залежить від рейтингу самої програми. Найчастіше менеджери радіо та телестанцій пропонують взаємовигідне спонсорство якраз низькорейтингових проектів. Метод вимагає ретельного попереднього дослідження, збирання рейтингової інформації.
  • Передача «У нас у гостях». Розкрутити салон краси допоможе спеціалізована передача про красу. Сенс полягає в тому, що радіослухач або телеглядач представляє спеціаліст-практик, який розвиває якусь тему і здатний відповідати на питання в прямому ефірі. При регулярному використанні метод демонструє чудову ефективність. Істотний додаток: необхідно постійно підтримувати інтерес публіки анонсуванням даних програм. І не забувайте, що анонсування також платна послуга медіаканалів.
  • Інтерактивний магазин — добре всім відома схема. Міні-програма на 2-5 хвилин. Виступ відомої особистості, кілька міні-інтерв’ю з клієнтами та фахівцями. Упор на ексклюзивність та обмежену кількість послуги. За всієї банальності схеми в нашій країні працює «на ура».
  • Сайт салону краси. Фахівці вважають, що немає сенсу створювати сайт без його практичної та регулярної підтримки. Вимагає серйозних вкладень пошукового просування і які завжди виправдовує їх. Однак наявність сайту необхідна, якщо ви плануєте розміщення банерної реклами на популярних жіночих форумах та інших відвідуваних сайтах.
  • Зовнішня реклама особливих пояснень не потребує. Єдине, що необхідно відзначити: комбінації варіантів, що використовуються, будуть жорстко визначатися місцем розташування салону і розміром бюджету. На жаль, для багатьох наших підприємств багата зовнішня реклама дуже дорога. У будь-якому випадку існує мінімум – вивіска над входом. Бажано доповнити її консоллю на фасаді або світловим коробом-вказівником на тротуарі. Шикарні, але дуже дорогі брандмауери (мегаплакати на будівлях), табло з інформацією, що змінюється, величезні просторові моделі (типу баночки крему розміром з будинок) нашому бізнесу, можливо, і не потрібні.

У виборі засобів та методів реклами салону краси вирішальну роль відіграє розрахунок рекламного бюджету та постійне відстеження ефективності реклами, яка позначиться насамперед на отриманому прибутку.

Залишити відповідь