У всьому світі попит на біжутерію незмінно високий, тому що не багато хто може собі дозволити часто купувати дорогі ювелірні прикраси. Зате покупка якісної біжутерії дозволяє йти в ногу з останніми тенденціями моди.
Як і будь-який інший бізнес, продаж біжутерії потребує ділового підходу, розумного управління та продуманої цінової політики. Одним із головних питань, на які ви повинні відповісти перед початком цього бізнесу: яким буде мій магазин?
Формат магазину
Найвигідніша з комерційної точки зору біжутерія середнього цінового діапазону. На продаж таких прикрас ви можете робити націнку до 300%.
Якщо у вас обмежений бюджет, то найкращим рішенням буде оренда площі під скляні вітрини в торговому центрі.
Також ви можете орендувати прилавок у магазині одягу, аксесуарів, косметики чи парфумерії. Однак, якщо у вас жваво йтиме торгівля, є ризик того, що власник магазину сам захоче розширити асортимент і почне продавати прикраси.
Якщо ж фінансові можливості дозволяють, то ви можете орендувати приміщення в окремій будівлі або торговому центрі під спеціалізований магазин.
Асортимент
Яку б цінову категорію товару ви не обрали, ваш асортимент має бути максимально широким. Намагайтеся купувати прикраси різноманітних кольорів та стилів.
Знайдіть оптових постачальників біжутерії, продукція яких ще продається у конкурентів. Це дасть Вам велику конкурентну перевагу, оскільки асортимент Вашого магазину буде унікальним.
Гарний асортимент повинен завжди оновлюватися новими надходженнями та крокувати в ногу з модою. Не бійтеся робити розпродажі на прикраси минулорічних колекцій, що залежалися.
Компетентний продавець
Особливу увагу потрібно приділити підбору хорошого продавця. Компетентний продавець здатний значно збільшити виторг будь-якого магазину, а поганий – довести його до збитків.
Продавець має бути ввічливий, уважний і добре розбиратися в асортименті. Він не повинен нав’язуватися покупцеві і наполегливо вмовляти щось придбати. Головне завдання продавця – допомогти підібрати покупцеві те, що йому потрібно.
Привабливе оформлення вітрини
Наступний важливий чинник, який впливає на успішність магазину – гарна вітрина. Біжутерія повинна бути акуратно розкладена в залежності від кольору, назви або марки виробника. У будь-якому випадку прикраси мають бути добре видно покупцям. Для цього потрібно придбати якісне торгове обладнання та підсвічування.
Якщо ви продаєте прикраси в інтернеті, то у вас мають бути якісні великі фотографії. Ще краще буде, якщо до фотографій ви зможете додати відео з демонстрацією та коротким описом виробу.
Реклама магазину
Не варто забувати і про рекламу вашого магазину. Насамперед подбайте про його назву. Воно має бути незабутнім і асоціюватися з прикрасами.
Вивіска вашого магазину має бути привабливою та легко читатися. Не варто використовувати занадто хитромудрі шрифти, які важко прочитати. Напис та фон вивіски мають бути контрастними та не зливатися.
Рекламувати магазин біжутерії можна роздавати листівки із зображенням прикрас та цінами на них.
Періодично можна проводити всілякі акції та розпродаж старих колекцій.
Ви також можете виступати спонсором та надавати свої прикраси на всілякі модні покази одягу чи фотосесії.