Як позбутися від залишків в магазині. Однією з головних проблем будь-якого магазина є нерозпродані залишки товару. У цій статті ми розглянемо, чим небезпечні для бізнесу великі обсяги нерозпроданих товарних залишків та як позбутися залишків в магазині. Однією з головних проблем будь-якого магазина є нерозпродані залишки товару. У цій статті ми розглянемо, чим небезпечні для бізнесу великі обсяги нерозпроданих товарних залишків та як позбутися залишків в магазині. Чим небезпечні великі обсяги залишків.
– По-перше, заморожується частина вашого оборотного капіталу, яка не може бути використана і підлягає ліквідації, наслідком чого є неможливість використання частини матеріальних ресурсів. Таким чином ви не тільки уповільнює оборотність капіталу, але і можете втратити важливе пропозицію через відсутність достатніх коштів на рахунку; – По-друге, товар займає місце на складі. Мало того, що товар може мати специфічні умови зберігання, більш того, збільшаться витрати, які не можуть бути списані. Все це призведе до зниження доходу. Багато керівників припускаються помилки в розрахунку кількості продукції, що закуповується, орієнтуючись на попередньо розраховані норми і досвід колишніх продажів. Але найчастіше цього буває недостатньо. Велику увагу необхідно приділяти нішах бізнесу, пов’язаних з модою, сезонними товарами, а також у тій сфері, де асортимент постійно оновлюється, так як їх специфіка полягає в дослідженні реального попиту і ринкової розкрутці товару.
Невірна політика такого підприємства може привести до затримки неліквідного товару на складі. Якщо у вас достатньо місця зберігання, то проблема вирішувана, продукцію цілком реально реалізувати пізніше, проте все одно будуть невеликі втрати через тривале зберігання на складі. Це має значення для продукції тривалого зберігання, а також для продуктів, користування якими є періодичним. Більш того, грамотна рекламна кампанія може істотно вплинути на продаж подібної продукції.
Головна причина нерозпроданих товарних залишків – це неможливість прогнозувати попит. Звичайно, відділ постачання на вашому підприємстві не завжди здатний передбачити всі фактори, але все ж варто визначити ряд умов: Підбирайте грамотних менеджерів з постачання, а також інших співробітників, пов’язаних з цією галуззю. Необхідно, щоб вони мали не тільки досвід в цій сфері, але і обзавелися діловими зв’язками з постачальниками. Частою причиною закупівель неліквідного товару є несумлінність співробітників, що користуються системою відкатів, тому необхідний контроль працівників, а також вивчення діяльності потенційних покупців у конкурентних підприємств; Бажано опрацювати систему бонусів та заохочень для найбільш активних співробітників, які забезпечують закупівлі найбільш продаваних товарів; Крім того, необхідно стимулювати такжеменеджеров з продажу, винагороджувати їх за продаж слабо товарів, що продаються і зниження повернень в магазин. Є сенс вислухати думку продавців, які працюють з клієнтами безпосередньо в магазині так як саме вони найкраще розбираються в потребах споживачів і попиті на конкретний товар. Варто насторожитися, якщо вони час від часу вони не захочуть брати під реалізацію будь-якої товар, можливо саме він виявиться неліквідним; Працюйте з персоналом, мотивируйте його більше спілкуватися з клієнтами.
Співробітник з хорошою мотивацією буде прагнути реалізувати будь-який товар, навіть найменш продається; Якщо ви починаєте продаж продукту, раніше вами не продається, краще убезпечити себе і зажадати оплати поставок «під реалізацію», головним чином це відноситься до продовольчим магазинам, де присутня продукція з коротким терміном придатності; Підбирайте надійних постачальників і працюйте з ними на регулярній основі. До постійним клієнтам завжди краще ставлення, менше ймовірність перебоїв з постачанням і підсовування неліквідного товару; Не нехтуйте пропозиціями постачальників, що забезпечують правильну викладку товару, які проводять промо-акції і всіляко стимулюють попит на товар. Мерчендайзинг і реклама чинять значний вплив на підвищення продажів. Але незважаючи на всі зусилля, на вашому складі все одно іноді з’являється неліквід, тому необхідно знати, як же позбутися від нього: Распродажі. Одін з найбільш популярних методів. Для розпродажі може бути кілька приводів, наприклад, сезонна або святкова, мають максимальний попит у клієнтів.
Існують основні правила розпродажів: по-перше, необхідно максимально звернути увагу клієнтів до розпродажу, можливо це будуть флаєри, плакати або білборди. Необхідно залучити клієнтів – красиво викласти товар на увазі, привітно зустрічати покупців, також важлива хороша мотивація продавців для якісної реклами товару; Акції. Хочете вбити двох зайців одним пострілом? Оголосіть акцію! Це допоможе вам збільшити продажі і одночасно позбутися неліквідних залишків. Акції можуть бути будь-якими, що пропонують знижку або подарунок.
Також регулярні бонуси і подарунки сприяють формуванню бази постійних клієнтів і мотивують їх продовжувати робити покупки в вашому магазині; Дуже маленьку продукцію можна використовувати для роздачі клієнтам в якості сувенірів. Великий лояльність серед покупців мають «міні-лотереї», що дозволяють навіть за невелику покупку отримати невеликий сувенір. Такі лотереї створюють ефект масовості в магазині і залучають ще більшу кількість клієнтів; Рада для магазинів одягу: щоб позбутися від залежаних товарів, запропонуйте їх стоковим і дрібним магазинчиках. Також буде хорошою ідей відправляти їх на ярмарки в провінційні райони. При продажу залежаних товарів не варто скупитися і завищувати ціну, досить збути неліквід за собівартістю і звільнити склад; Якщо у вас продовольчий магазин, то існує кілька шляхів. Наприклад, замість акцій можна також використовувати продукцію для приготування власних страв для продовольчих магазинів. Для супермаркетів це може бути випічка, салати, соління і так далі.
Так само товар з відповідним до кінця терміном придатності, але ще придатним для продажу можна передавати на реалізацію в більш дрібні магазини і ларьки. Товар, з вичерпаним терміном придатності або Непродажні видом можна з легкістю передавати працівникам сільського господарства для худоби. Для цього важливо знайти серед співробітників людини з хорошими діловими зв’язками, не обов’язково це має бути керівник магазину, це може бути звичайний працівник з хорошими комунікативними навичками або з даром продавати. Найчастіше це може бути просто комірник, який має досить багато зв’язків, головне добре його зацікавити. Не потрібно нав’язувати менеджерам неліквід, спочатку це може працювати, але в довгостроковій перспективі це може позначитися на якості його роботи, а для торгової компанії продавець є дуже важливим співробітником. З роботою щодо усунення товарних остатковнаіболее добре впорається менеджер з продажу або товарознавець.
Вони краще за інших впораються з цим так як знають специфіку ринку та мають широкі зв’язки в цій галузі. Також важливу роль у допомозі збуту неліквіду грають постачальники і маркетологи, які проводять маркетингові акції. Крім того, добре замотивований менеджер може продати будь-який товар оскільки він має широкі зв’язки серед споживачів будь-якого класу. Успішний підприємець – це мобільний підприємець. Якщо ви хочете отримати високий прибуток, то вамнеобходімо швидко реагувати на зміни на ринку, важливо відстежувати сучасні тенденції і запобігати забивання полиць на складі неліквідним товаром.
Важливо працювати з професіоналами своєї справи, які здатні швидко реагувати на зміни на ринку і знають потреби своєї цільової аудиторії. Також не варто скупитися на реалізацію рекламних кампаній та вивчення ринку, і з вами завжди перебуватиме успіх.