Як почати свій консалтинговий бізнес

Кожна людина має якісь знання, більшу частину яких використовує досить рідко чи взагалі ніколи. Зробіть так, щоб ваші знання працювали на вас, станьте успішним незалежним консультантом.

Як почати свій консалтинговий бізнес

Тлумачний словник трактує поняття «консультант» у такий спосіб: «це експерт у певній галузі, який працює у державній чи приватній установі та дає поради з питань своєї спеціальності». Звучить досить розпливчасто, чи не так? Але, цілком імовірно, що у вас є власне, цілком пристойне визначення того, що таке консультант.

Успішні бізнесмени, до речі, дуже добре розуміють, хто такі консультанти. За словами Анни Флауерс, прес-секретаря Асоціації Професійних консультантів (Ірвін, Каліфорнія), 1997 року американські компанії та бізнесмени витратили на консалтинг понад 12 мільярдів доларів. Вражає? А кількість звернень за консультаціями продовжує збільшуватися рік у рік.

Дедалі більше людей стають консультантами, оскільки, сучасні технології, дозволяють людям набагато легше спілкуватися та долати будь-які відстані.

Професіоналізм – запорука успіху

Як почати свій консалтинговий бізнес

Робота консультанта полягає у проведенні консультацій. Все дуже просто і немає ніякої чарівної формули чи секрету, щоб досягти успіху у сфері консалтингу. Що дійсно відрізняє хорошого консультанта від поганого, то це пристрасть до знань і постійне прагнення до досконалості. Ну, і, звичайно ж, хороший консультант має бути професійно обізнаний з тим предметом, у сфері якого він чи вона дає консультації. Це справді має велике значення.

Як бачите, сьогодні будь-який охочий, незалежно від віку чи соціального стану, може стати консультантом. Все, що вам дійсно потрібно, це відкрити для себе той особливий дар, який у вас вже є спочатку. Наприклад, вам легко та вільно дається робота з комп’ютерами. Вам подобається бути в курсі останніх новинок програмного забезпечення, які останнім часом з’являються, чи не щодня? Тоді ви цілком можете перетворити свої знання на ресурс, за який люди будуть готові заплатити гроші. І ви зможете без жодних проблем працювати консультантом з комп’ютерної техніки та IT технологій.

Чи ви експерт у сфері залучення коштів? Можливо, ви працювали для якоїсь некомерційної організації, займалися маркетингом чи зв’язками з громадськістю (public relations), а за роки своєї роботи зрозуміли, що саме потрібно робити, щоб збирати кошти на певні цілі?

Що потрібно, щоб стати консультантом?

Перш ніж стати незалежним консультантом, вам потрібно для себе самого визначитися з деякими конкретними питаннями.

Для початку дізнатися, які саме документи, сертифікати та ліцензії будуть вам потрібні для роботи. Справа в тому, що в залежності від особливостей вашої професії може знадобитися спеціальна сертифікація або навіть державне ліцензування.

Ще одне питання, на яке бажано самому собі максимально чесно відповісти: «А чи достатньо я кваліфікований, щоб стати консультантом?» Перед тим, як повісити на свої двері відповідну табличку і чекати, що клієнти підуть «косяком», переконайтеся, що маєте необхідні якості, щоб отримати цю роботу.

Чи достатньо ви організовані та відповідальні? Чи вмієте планувати свій робочий день? Чи завжди ви пунктуальні? Для досягнення реального успіху в бізнес-консалтингу потрібно відповісти «так» на всі три питання!

Топ-15 напрямків для консалтингового бізнесу

Ви можете бути консультантом абсолютно в будь-якій сфері, але на сьогоднішній день, згідно зі статистичними даними, послугами консультантів найбільше користуються в таких областях:

 1. Бухгалтерський облік. Бухгалтерський облік — це те, чого обов’язково потребує будь-який бізнес, незалежно від того, наскільки він малий чи великий. Консультанти з бухгалтерського обліку зазвичай допомагають правильно структурувати фінансові потоки та максимально збільшити прибуток підприємства, правильно розставивши акценти у документації.
 2. Аудит. Тут діапазон дій для консультантів є надзвичайно широким: хтось перевіряє щомісячні рахунки за комунальні послуги для підприємств малого бізнесу, а хтось контролює фінансову звітність та доцільність витрат на великих виробництвах.
 3. Розвиток бізнесу. Якщо у вас є свій успішний, налагоджений бізнес, ви можете отримати ще й додатковий дохід, як бізнес-консультант. Дуже багато бізнесменів-початківців потребують «погляду з боку» і готові платити за неупереджену оцінку та конкретні поради щодо покращення роботи свого підприємства.
 4. Податки. Робота як фінансовий і податковий консультант може бути дуже прибутковою. Податковий консультант пропонує цілком легальні та правові способи зменшення сплати податків.
 5. Юриспруденція. Ви навіть не уявляєте собі, скільки людей абсолютно «пасують» перед різними юридичними питаннями: оформлення пенсій, спадщини, нерухомого майна і т.д.
 6. Консультації з кар’єри та працевлаштування. У зв’язку з періодичними світовими кризами, величезна кількість людей підпадає під скорочення і виявляються безробітними. Консультанти з питань кар’єри та працевлаштування завжди будуть потрібні. Такий консультант допомагає своєму клієнтові визначитися з новою професією або допомагає знайти роботу за фахом у суміжній сфері діяльності.
 7. Комп’ютерна техніка та IT технології. Тут можна “розгулятися” від встановлення програмного забезпечення до налагодження роботи апаратних засобів. Якщо ви хороший спеціаліст у цій галузі, то вам достатньо буде працювати пару-трійку годин на день, щоб повністю задовольнити запити та потреби ваших клієнтів.
 8. Пошук виконавців та персоналу – Head Hunter («мисливець за головами»). Це бізнес не для всіх. Багатьом не подобається знаходити таланти для роботодавців і переманювати їх за будь-яку ціну.
 9. Консультації з управління «людськими ресурсами». Поки на підприємствах працюють люди, у них виникатимуть проблеми, а консультанти в цій галузі не залишаться без роботи. Тут можливі консультації щодо навчання співробітників комунікації, налагодження добрих та поважних відносин у колективі та мотивація персоналу.
 10. Маркетинг. Ви вмієте складати бізнес-плани та проводити маркетингові дослідження сегментів ринку? А може у вас є «чуття» та геніальні ідеї, які сприятимуть розвитку бізнесу? Якщо це дійсно так, то чому б не спробувати свої сили як консультант з маркетингу?
 11. Звязки із громадськістю (public relations). Отримати хороший відгук та приховану рекламу в пресі та на телебаченні, це справжнє мистецтво. Коли організація знаходить хорошого консультанта з PR, то готова оплачувати послуги постійно!
 12. Рекламний бізнес. Консультантів у цій сфері зазвичай наймають для розробки глобальних, стратегічних рекламних кампаній.
 13. Здорове харчування. Консультанти з правильного пінію допомагають людям змінити свої звички в їжі, ефективно знизити або набрати вагу і просто почуватися добре.
 14. Консультант з іміджу та стилю. Фахівці у цій сфері допомагають сформувати стиль, скласти універсальний гардероб, підібрати відповідний макіяж, стрижку та багато іншого, що допоможе створити індивідуальний образ.
 15. Садівництво. Як це не дивно на перший погляд, але попит на консультантів із садівництва «розквітає» з кожним роком. Цьому «виною» мода на ландшафтний дизайн та зимові сади, а також зайнятість багатих людей, яким колись дбає про свої рослини.

Залишити відповідь