Як почати бізнес з нуля

Думка про створення власного бізнесу відвідує більшість людей хоча б раз у житті, однак наважуються на це одиниці. Давайте розберемося, чому ж саме так.

Як почати бізнес з нуля

Зазвичай людину зупиняє від першого кроку на шляху до власної справи відсутність грошей для старту та страх невдачі. Звісно, ніхто не сперечатися з тим, що гроші роблять гроші. Проте свою справу можна розпочати і з дуже скромними вкладеннями чи взагалі без них. Ідей для початку бізнесу з нуля чи мінімальними вкладеннями насправді дуже багато.

Коли у вас немає великих капіталовкладень, то й ризику втратити їх також немає. Для людини, яка тільки починає займатися своєю справою, дуже важливо зрозуміти і розібратися, що до чого. І навіть якщо ви зазнаєте невдачі у цьому бізнесі, то вам буде значно легше розпочати інший. На це є дві причини: ви не втратили велику суму грошей і набули безцінного досвіду. Тому брати великі кредити і продавати свою квартиру, коли ви підприємець-початківець просто згубно. Бізнес із нуля або невеликими вкладеннями – це необхідна щабель вашого розвитку як бізнесмена.

Бізнес із мінімальним стартовим капіталом?

Отже, як розпочати бізнес з нуля та без грошей? Звичайно, не всяку справу можна розпочати без витрат. Так, якщо ви вирішите організувати виробництво, знадобляться значні вкладення в обладнання та сировину. Для того, щоб зайнятися роздрібною торгівлею, потрібні вже менші кошти: на первинну закупівлю товарів та оренду торгової площі. Як правило, найменших витрат вимагає сфера послуг.

Однак, якщо підійти творчо до справи, то з мінімумом вкладень можна організувати і виробництво та торгівлю.

Так, наприклад, пристрій теплиці для вирощування сільськогосподарської продукції або кімнатних рослин вимагатиме від вас дуже скромних вкладень.

Якщо ж у вас є ідея виробництва якогось продукту та замовники готові внести передоплату, вам зовсім не обов’язково відкривати фабрику чи майстерню. Ви можете просто розмістити своє замовлення вже на готовому підприємстві і виготовлять те, що вам потрібно. Багато навіть великих виробників часто розміщують замовлення на чужих заводах, тому що в деяких випадках це вигідніше, ніж самим будувати додаткові виробничі потужності.

Не витратним рішенням для торгівлі може бути інтернет-магазин або комісійний магазин.

На чому можна заощадити?

У багатьох видах бізнесу – навіть тих, організація яких вимагає, начебто, суттєвих вкладень – можна знайти можливість звести ці вкладення до мінімуму. Давайте розглянемо те, на чому можна суттєво заощадити на самому початку.

  • Домашній офіс. Якщо ваш бізнес передбачає наявність офісу, не поспішайте його орендувати. Для реалізації дуже багатьох ідей спочатку виявляється цілком достатньо власної квартири, а ділові зустрічі можна проводити залі для переговорів, який можна зняти на кілька годин. Такі приміщення для ділових зустрічей та послуги секретаря часто надають бізнес-центри.
  • Мінімум співробітників. У поданні більшості людей фірма це найперше найняті працівники – бухгалтер, юрист, менеджери, секретар тощо. І їм усім потрібно по-перше організувати робочі місця, тобто офіс, меблі та оргтехніка, а по-друге, регулярно платити заробітну плату. І при цій думці починають відразу вимальовуватися досить значні суми. А тепер подивимося на це питання як справжній підприємець, а саме таким ми збираємося бути. А справжній підприємець ніколи не витрачатиме гроші та час на те, що не потрібно чи можна отримати менш витратним способом. Безперечно, бухгалтерський облік та юридична грамотність дуже важливі і ними нехтувати не варто. Але з бухгалтерією, коли у вас маленька фірма, цілком можна впоратись і самому, а для укладання договорів можна використовувати типові. Якщо ж ви все-таки відчуваєте, що не впораєтеся самі, то найкращий варіант це аутсорсинг – віддайте вирішення цих питань фірмі, яка професійно цим займається. Що стосується менеджерів і секретаря, то на початковому етапі обсяг робіт буде невеликий і ви цілком будете справлятися самі. Також можна за досить скромну винагороду найняти секретаря вдома або бізнес-центрі.
  • Економія реклами. Про рекламу і говорити нічого – існує безліч способів розрекламувати та продавати свій товар (послугу) практично без витрат. Донести інформацію до вашого споживача, наприклад через Інтернет не варто практично нічого. Звичайно, можна вкласти великі гроші в розробку сайту і заплатити ще більші гроші за його оптимізацію та розкрутку в мережі, але можна докласти зусиль, витратити час і самому зробити сайт або купити готовий і наповнити його потрібною інформацією про вашу фірму, товар або послугу. І це не коштуватиме вам великих грошей.

Необхідний рівень розвитку

У бізнесу, як і в людини, теж має бути дитинство. Для підприємця початок із мінімальними вкладеннями – це своєрідний тренінг, школа бізнесу, з якої він отримує весь необхідний досвід – і рухається далі.

Можна, звичайно, взяти великий кредит, вкласти його разом у нову справу і досягти успіху, що трапляється досить рідко. Але бізнес, який виріс на порожньому місці в короткий термін, може виявитися крихким, як картковий будиночок. Будь-яка непередбачена обставина може все зруйнувати.

Необхідно будувати бізнес поступово, закладаючи під майбутню будівлю вашої справи ґрунтовний фундамент. Будуючи такий будинок, ви пристосовуєтеся під різні коливання навколишнього середовища та зміцнюєте стіни вашого бізнесу саме там, де потрібно.