Як орендувати торгове приміщення

Як орендувати торгове приміщення. Перш ніж орендувати торгове приміщення, потрібно звернути увагу на деякі важливі моменти. У торгівлі вдалий вибір приміщення – це напевно успішний бізнес. Потрібно розуміти, що ваша точка повинна розташовуватися там, де є хороша прохідність. Не варто навіть розглядати торговельні площі, які розташовані в місцях, де дуже маленький потік людей. Ви повинні також розуміти, хто буде ваш покупець, уявляти собі якийсь усереднений портрет і прив’язувати свої дії з розкручування бізнесу саме до думки людей, зацікавлених у вашому товарі.

Перш ніж орендувати торгове приміщення, потрібно звернути увагу на деякі важливі моменти. У торгівлі вдалий вибір приміщення – це напевно успішний бізнес. Потрібно розуміти, що ваша точка повинна розташовуватися там, де є хороша прохідність. Не варто навіть розглядати торговельні площі, які розташовані в місцях, де дуже маленький потік людей. Ви повинні також розуміти, хто буде ваш покупець, уявляти собі якийсь усереднений портрет і прив’язувати свої дії з розкручування бізнесу саме до думки людей, зацікавлених у вашому товарі. Як правильно вибирати торгову площу – кілька прикладів. Наприклад, ви плануєте відкрити бутик з дорогою модним одягом.

В якому районі міста найкраще орендувати приміщення? У центрі міста або в діловому районі. А ось в спальному районі або на околиці, люди швидше за все будуть прагнути купувати недорогий одяг. Сувенірні крамниці, подарунків, ділових аксесуарів найкраще розташовувати в місцях відпочинку, туристичних районах або так само в діловому центрі. Точка продажу розливного пива буде отримувати найбільший прибуток, якщо її розташувати в спальному районі. Тобто в такому місці, де люди відпочивають.

Адже дороге живе пиво найбільш приємно випити в спокійній, домашній обстановці, ніж на бігу. А ось в центральній частині міста або біля метро, людина швидше за все купить пінний напій в пляшці. Або зайде в бар, ресторан, кафе за розливним пивом. Великі сучасні меблеві та будівельні магазини краще розташовувати на околиці міста. Тут набагато дешевше оренда, ніж в центрі. Плюс зручне розташування виставкових залів і складів.

Доставка великих партій будівельних матеріалів і меблевих гарнітурів теж буде легше і простіше, тому як пробок на краю міста значно менше. Як шукати пропозиції про оренду приміщень? Використовуйте всі можливі варіанти пошуку. Підійдіть до цього питання комплексно.

Можна звернутися в агентство нерухомості, де для вас підшукають прийнятний варіант. У деяких випадках (тільки якщо це дуже вигідне місце) краще безпосередньо звернутися до забудовника або власнику торгової площі, минаючи агентство. Ви отримаєте істотну економію в розмірі орендної плати. Купіть газети оголошень, вивчіть всі пропозиції. Використовуйте для пошуку інтернет, біжучий рядок в місцевій програмі телебачення, довідники в друкованому вигляді.

Не забувайте про головний принцип при виборі приміщення – чи зручно буде вашим потенційним покупцям добиратися до вашого магазину. Чи зручно їм буде оформляти замовлення в цьому місці, а потім оперативно отримувати свою покупку. В якості резервного варіанту ви можете створити свій власний онлайн магазин в мережі інтернет. У цьому випадку покупці будуть здійснювати покупки не виходячи з дому, вашим завданням буде лише доставити товар до клієнта і отримати гроші. Перш ніж укладати договір оренди, не поспішаючи, ще раз подумайте який тип магазину ви будете відкривати і в якій частині міста його найбільш вигідно розташувати.

Аптека, магазин продуктів, бутик дорогого взуття та одягу зажадають від вас різних відповідей на це питання. Вам потрібно буде ретельно проаналізувати всі параметри приміщення, починаючи від його площі і закінчуючи наявністю зручних під’їзних шляхів і великий стоянки для автотранспорту. Випишіть основні вимоги на листок і ви вже в процесі пошуку будете конкретно розуміти якими якостями повинна володіти майбутня торговельна площа. До того ж ви заощадите велику кількість часу і сил, якщо заздалегідь вирішите що вам потрібно.

Підготуйтеся до процесу переговорів з орендодавцем. Ви повинні розуміти, що грамотне проведення подібних переговорів може заощадити в майбутньому значні суми щомісячних платежів за оренду. Якщо ви впевнені що за це місце немає великої конкуренції, то чим більше сил і часу буде витрачено на переговорний процес, тим більше ви зможете отримати знижок і відстрочок щодо термінів сплати. Не забудьте також перевірити існуючу податкову базу і розпорядження місцевих органів влади. Ще раз прикиньте прохідність обраного місця, адже від цього буде залежати наявність великого потоку потенційних покупців. Саме з цієї причини торговельні площі в людних місцях стоять дуже дорого і користуються великим попитом.

Для торгівлі продовольством і товарами повсякденного попиту добре підходять місця поряд із зупинками громадського транспорту, на перетині жвавих вулиць, в людних місцях. Але все частіше в наш час саме висока орендна плата за приміщення в центральних частинах міста і труднощі розміщення там великих торгових площ, змушують великі супермаркети переміщатися на околиці міста. Туди, де є зручні місця для паркування і великий потік автотранспорту. Пам’ятайте також, що розташувавши свій магазин в кварталі, де живуть забезпечені люди, ви можете зазнати збитків. Не варто розраховувати, що якщо людина багата, то він обов’язково придбає ваш товар.

Наприклад, торгівля недорогий меблями в фешенебельному районі міста навряд чи принесе прибуток. А ось орендну плату вам доведеться платити дуже велику. Відповідно до російського законодавства право здачі майна (включаючи приміщення) в оренду належить безпосередньо власнику приміщень. У зв’язку з цим до початку проведення переговорів про оренду і складанні договору, потрібно переконатися, що орендодавець має відповідними документами, такими як: Свідоцтво про право власності на об’єкт; Свідоцтво про державну реєстрацію як юридичної особи або індивідуального підприємця. Без цих паперів право орендодавця на надання приміщень в оренду не буде гарантовано. Крім того, необхідно перевірити повноваження осіб, які підписуватимуть договір. Якщо фізична особа у момент підписання договору діє на підставі статуту підприємства, копію цього статуту потрібно отримати на руки.

Для повного комплекту документів ще необхідна виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб. Така виписка дозволяє отримати повну інформацію про орендодавця. Вона оформляється реєструючим органом безпосередньо за місцем знаходження або реєстрації орендодавця, термін оформлення становить 5 робочих днів. У разі якщо фізична особа, яка укладає договір, діє на підставі довіреності, вам потрібно отримати її копію. У ній повинно бути відображено право цієї фізичної особи на укладення договору оренди, а також дані паспорта. Якщо ви укладаєте договір оренди не безпосередньо з власниками приміщення, вам потрібно отримати письмову згоду справжнього власника нерухомості на здачу її в оренду.

Може виявитися, що при правильному оформленні ваше орендоване приміщення потрапить під якусь акцію, або податкову пільгу. Якщо ви не маєте такої інформації – проконсультуйтеся з юристом по нерухомості, провідному практику в даному районі міста. Не поспішайте підписувати документи, поки не отримаєте всю необхідну інформацію. У правильно складеному договорі оренди повинні бути дотримані певні умови. Найголовнішою умовою є предмет договору.

Предмет даного договору є конкретне майно, що передається в оренду. У тексті договору повинні бути вказані параметри, за якими можна однозначно визначити це майно. І якщо ці дані відсутні або вони не дають можливості однозначної оцінки – такий договір визнається неукладеним відповідно до пункту 3 статті 607 Цивільного кодексу РФ. І пам’ятайте – укладення договору в усній формі неможливо. Крім того, якщо договір буде складений не грамотно, то він автоматично стає недійсним.

Залишити відповідь