Як купувати і доставляти товари з китаю оптом. На сьогоднішній день товари китайського виробництва – аж ніяк не доступна продукція, якість якої залишає бажати кращого. Китайські товари поставляються майже в усі країни світу. Купівля товарів з Китаю оптом є не тільки економічно вигідною пропозицією, А й нерідко єдиною можливістю дістати товар, який користується попитом. Крім традиційного одягу і побутової техніки в Китаї можна з вигодою придбати текстиль, будівельні та оздоблювальні матеріали, меблі для дому та офісу, предмети домашнього вжитку і багато іншого. Китай виробляє товари, собівартість яких дає іноземним продавцям можливість 1000% накрутки, що безумовно, виправдовує витрати на транспортування товарів з Піднебесної. У разі оптових закупівель безпосередньо у виробника Ви зможете зробити колосальну націнку майже на будь-яку категорію китайської продукції.
На сьогоднішній день товари китайського виробництва – аж ніяк не доступна продукція, якість якої залишає бажати кращого. Китайські товари поставляються майже в усі країни світу. Купівля товарів з Китаю оптом є не тільки економічно вигідною пропозицією, А й нерідко єдиною можливістю дістати товар, який користується попитом. Крім традиційного одягу і побутової техніки в Китаї можна з вигодою придбати текстиль, будівельні та оздоблювальні матеріали, меблі для дому та офісу, предмети домашнього вжитку і багато іншого. Китай виробляє товари, собівартість яких дає іноземним продавцям можливість 1000% накрутки, що безумовно, виправдовує витрати на транспортування товарів з Піднебесної. У разі оптових закупівель безпосередньо у виробника Ви зможете зробити колосальну націнку майже на будь-яку категорію китайської продукції. На сьогоднішній день в Китаї реально придбати товари, що випускаються під світовими брендами і спеціально розраховані на експорт.
Дана продукція зазвичай виготовляється на спільних підприємствах під найсуворішим контролем замовників і забезпечується написами «Made in Italy» (Зроблено в Італії) або «Made in France» (Зроблено у Франції). Якщо обсяг товарної партії китайського виробника перевищує запланований замовлення експортера, покупці отримують можливість покупки товарів, еквівалентних поставляється в фірмові бутіки Німеччини, Франції, Італії та інших країн. Зважившись на відкриття власного бізнесу заради отримання якісної і недорогої продукції, слід подбати про пошуки ділових партнерів безпосередньо в Китаї. На сьогоднішній день реально отримати будь-яку потрібну інформацію в Інтернеті.
Однак більшість сайтів Піднебесної, власниками яких є самі виробники, створені з використанням ієрогліфів. Мало хто з них перекладені англійською, та й то зазвичай є електронними ресурсами посередників. Крім цього, інформацію на подібних сайтах, потрібно ретельно перевіряти, оскільки почастішали випадки, коли опис товарів розходиться з їх зовнішнім виглядом, якістю та ін., Що прямо свідчить про спробу шахрайства. Для встановлення прямого контакту з виробником, бажано спілкуватися на його рідній мові. Якщо Ви не володієте китайською мовою, а часу на його вивчення у Вас немає, варто звернутися до фахівців, які займаються пошуком ділових партнерів в Китаї на професійному рівні. На сьогоднішній день подібні послуги – звичайна справа, та й коштують вони не надто дорого. Одночасно з цим можна спробувати самостійно знайти сайт виробника.
Для етогонужно точно сформулювати запит в пошуковій системі. Вибравши оптимального, на Вашу думку, постачальника, вивчіть умови придбання товарів, представлених на сайті. При незнанні китайської мови слід скористатися електронним перекладачем. Звичайно, при подібному способі контакту вірогідні помилки або неточності перекладу, проте найчастіше це єдиний можливий спосіб повноцінного спілкування. Встановивши контакт з виробником, Ви отримаєте відповіді на всі запитання. Обов’язково поцікавтеся якістю продукції.
Можете навіть попросити зразок передбачуваного товару, однакопомніте, що він зазвичай до 30% відрізняється від решти партії. Не зайвим буде уточнити необхідні дані про політику повернення бракованого товару. При виборі постачальників слід віддавати перевагу фахівцям, чітко вказує вартість, спосіб і терміни доставки. Звичайно, мовний бар’єр породжує деякі неточності і непорозуміння, однак зробіть все від Вас залежне для отримання відповідей на питання, що цікавлять.
Намагайтеся уникати крапок і недомовок. При виникненні додаткових питань включайте зворотний зв’язок. В обов’язковому порядку зберігайте електронну переписку з постачальником. Вимагайте того ж самого від Вашого агента (у разі, якщо Ви вирішили скористатися його послугами). Обов’язково уточніть розмір мінімального замовлення. На перших порах намагайтеся купувати тільки мінімальну партію.
Якщо вона буде розходитися швидко і успішно, Ви завжди зможете замовити конкретний товар в більшій кількості. Укладання договорів може здійснюватися або дистанційно (через Інтернет), або безпосередньо у Вашій присутності в самому Китаї. Який варіант кращий – вирішувати Вам. На початкових етапах становлення Вашого бізнесу доцільно відвідати фабрику виробника для оцінки умов і технологій виробництва. При особистій поїздці в Піднебесну ви зможете на власні очі побачити партнерів, з якими, можливо, будете співпрацювати, оцінити перспективи ділових відносин і переконатися в різноманітті товару на китайських ринках. Також при діловій поїздці до Китаю ви можете відвідати спеціалізовані виставки-продажу, останнім часом стали одним з оптимальних способів пошуку потрібної продукції.
Навіть в разі дистанційного ведення бізнесу можна призначити зустріч потенційним партнерам для оцінки їх досягнень в області виробництва. Зважившись на ділову поїздку, заздалегідь подумайте про бізнес-візі. Якщо Ваші потенційні партнери самі вишлють Вам запрошення, нюансів з оформленням виїзний документації, швидше за все, не виникне. Піднебесна працює на експорт, тому зацікавлена в залученні іноземних закупівельників.
Якщо ж в запрошенні Вам відмовляють, подумайте про зміну партнерів. Крім оформлення бізнес-візи і покупки квитків, слід подбати про проживання. Забронювати номер в готелі або зняти житло Вам допоможуть або Ваші китайські партнери, які офіційні сайти готелів. На перших порах в Китаї Вам, швидше за все, знадобиться гід-перекладач. Знайти його можна як через Інтернет, так і в самому готелі. У другому випадку ніхто не дасть Вам гарантію якості товару, що купується.
При роботі через офіційне агентство, Ви краще захищені від обману, проте не на 100%. Оптимальний вихід – надання перекладача безпосередньо Вашими партнерами. Під час укладання угоди як безпосередньо в Китаї, так і через Інтернет, намагайтеся користуватися платіжною системою PayPal, що забезпечує купівельну захист при неповних поставках продукції або порушеннях загальноприйнятих умов поставок. Окремим питанням є транспортування товару з Китаю. Спільний кордон з Піднебесної кілька полегшує Росії проблему логістики.
Однак кожен вид транспорту має індивідуальні переваги і недоліки. Літак гарантує бізнесменові швидку перевезення партії товару, проте він дорожче всіх інших способів. Водна подорож товару, навпаки, забирає більше часу, зате доцільно при доставці продукції в міста-порти. Залізничний транспорт є оптимальним співвідношенням ціни і термінів. На жаль, поїзди в Піднебесній ходять далеко не скрізь. Автоперевезення хороші практично всім, однак вимагають обов’язкового оформлення додаткової документації при вивезенні-ввезенні. Найбільш серйозною перешкодою для бізнесменів-початківців є так зване розмитнення товарів.
Частенько до вартості продукції митники додають кругленьку суму податку на ввезення. При цьому податкові акцизи і мита визначаються зовсім не китайської, а російською стороною, тому перед діловою поїздкою чи замовленням товару слід вивчити вітчизняні митні правила. При імпорті продукції приватна особа не обкладається митом, якщо вага товару, що ввозиться не перевищує 50 кг, а його вартість – 2000 доларів. В іншому випадку нараховується мито з розрахунку 30% митної вартості або мінімум 4 євро на 1 кг. Також врахуйте, що розмитнення вантажів має на увазі не тільки сплату податків, а й складання переліку товарів, подачу декларації, а також оформлення товаросупровідних документів. При цьому обов’язково должнисоблюдаться всі формальності.
Якщо у Вас немає досвіду в цій справі, зверніться за допомогою до митним брокерам. Розміри мит багато в чому залежать від категорії товарів, обсягів його доставок і методів ввезення. За роз’ясненням всіх тонкощів імпорту китайських товарів краще звернутися до досвідченого експерта. Категорія товару також впливає на оформлення документації та можливості незначною економії на оплаті растормаживания.
Способів економії на сьогоднішній день всього два – ввезення товарів, не оподатковуваних податками і імпорт продукції невеликими партіями, повністю відповідними обсягами поставок, що підлягають безмитному ввезенню.