Вирощування картоплі як бізнес

Незважаючи на високу конкуренцію, вирощування картоплі на продаж – рентабельний та прибутковий бізнес. Картопля – невід’ємна частина раціону харчування мешканців нашої країни. Але також вирощування овочів – важка фізична праця. Саме тому багато сімей поступово відмовляються від самостійного виробництва та схиляються до закупівлі продукції на весь осінній та зимовий період. Середньостатистичний громадянин за статистикою за рік вживає приблизно 110 кг картоплі. Звичайно, ринок практично повністю заповнений, але якщо вам вдасться надати високоякісний продукт, ви зможете зайняти своє місце в цій прибутковій справі.

Що потрібно для відкриття бізнесу з вирощування картоплі?

Перш ніж розпочати виробництво, Вам слід подбати про такі пункти:

1. Наявність земельних ділянок. Вирощування картоплі у виробничих масштабах – тяжкий процес. Ми рекомендуємо починати з невеликої ділянки землі на кілька гектарів. Звичайно, прибуток буде меншим, але при цьому ризик втратити врожай мінімізується. Також варто взяти до уваги якість ґрунту на ділянці та погодні умови вашого регіону – саме від цих двох пунктів залежить врожайність.

2. Сільгосптехніка. Для малого бізнесу досить наявність хоча б одного мотоблока, середня ціна на ринку якого від 300 $ до 700 $. Таким мотоблоком можна орати і підгортати землю, копати врожай. Звичайно, надалі можна буде замислитись про купівлю дорожчих пристроїв сільгосптехніки.

3. Посадковий матеріал. Від якості посадкового матеріалу на 50 відсотків залежить врожайність виробництва. Після ретельного вибору посадкових бульб слід їх правильно підготувати до висадки. Для цього за 3-4 тижні до посадки необхідно проростити картоплю. Приблизно на 1 га землі потрібно 20 центнерів насіннєвої картоплі. Ціна за 100 кг складе 10-15 $. Тобто на покупку насіння нам знадобиться 200-300 $. Звичайно, ціна може відрізнятись у різних регіонах та країнах СНД.

4. Добриво та захист від шкідників. Своєчасне знищення шкідників також є дуже важливим елементом у виробництві картоплі. Обробляти бульби можна або хімічними або біологічними розчинами. При обробці біологічними матеріалами витрати будуть набагато вищими, але вирощений урожай буде екологічно чистим. Більшість виробників таки використовують хімічні препарати. На закупівлю хімікатів піде ще $150.

5. Місце зберігання. Після збирання врожаю картоплю потрібно якісно відсортувати та підготувати до продажу. Не завжди вдається збути одразу весь товар – тому варто подбати про місця зберігання великої партії продукції.

6. Робоча сила. Бізнес з вирощування картоплі на продаж потребує важкої фізичної праці. Самому впоратися з усіма процесами практично неможливо. У селі можна знайти людей, які за невелику плату допомагатимуть обробляти землю, полоти, підгортати і збирати готовий урожай. . А також отримавши сертифікат якості, можна домовитись із представниками мереж магазинів про постачання товару.

Давайте підрахуємо середній дохід з 1 га вирощеної картоплі. Середня врожайність такої ділянки становитиме приблизно 20 тонн. При витратах у 1200$ (це з урахуванням купівлі мотоблоку), продавши продукцію по 10$ за 100 кг, ми отримуємо дохід у 2000$.

При правильному керівництві та організації вирощування картоплі для продажу – успішний та прибутковий бізнес.

Залишити відповідь