Вирощування гарбузів останнім часом перетворилося на досить прибутковий і нескладний бізнес. Цей овоч має велику кількість корисних речовин, таких як цинк, магній, вітаміни А та К. Крім того, сама м’якоть та насіння досить поживні та приємні на смак. Саме за ці якості сучасне суспільство звернуло увагу на гарбузи. Сприятливий клімат та плодоносний ґрунт у нашому регіоні роблять сільськогосподарське виробництво успішною галуззю промисловості. Тож варто звернути на це увагу. І чому б не вирощувати гарбуз!
Переваги гарбузового бізнесу
- гарбуз – невибагливий овоч. Вона здатна успішно плодоносити в різноманітних умовах (клімат та ґрунт). Обробіток не передбачає особливих заходів, достатньо висадити насіння в грунт, знищувати бур’яни і періодично поливати; є дуже багато сфер використання цього овоча: кулінарія (м’якуш і насіння вживають в їжу, гарбузове масло дуже корисне, поживне і цінне), а також фармацевтика ( як ми говорили вище, гарбуз має ряд корисних речовин у своєму складі), і, зрештою, як корм для тварин;
- такий бізнес може виявитися цілком рентабельним. Врожайність баштаних дуже висока завжди. Залежно від сорту з 1 га землі ви можете зібрати близько 30 т гарбуза, з них ви отримаєте від 800 до 2000 кг насіння. Разом з тим, щоб засадити 1 га ґрунту вам знадобиться 4,5 кг насіння, яке обійдеться вам у 15$ за кілограм. Одну тонну готового продукту на сучасному ринку ви зможете продати за 1100$.
Процес вирощування гарбузів
Отримати гарний урожай гарбуза зможе не лише досвідчений аграрій, а й новачок у сільськогосподарському бізнесі. Якщо у вас немає своєї ділянки, то не складно взяти її в оренду. Після звичайної весняної обробки землі слід висадити насіння відповідно до умов посадки обраного вами сорту. Найкраще зробити це у середині квітня. Для хорошого врожаю землю слід удобрити органічним або хімічним добривом. У перший місяць зростання ваших баштових обов’язково потрібно боротися з бур’янами та поливати. За допомогою спеціалізованої техніки це робити дуже легко. На початку осені ви будете готові до збирання врожаю.
Процес переробки
На цьому етапі вам потрібно відокремити насіння від м’якоті та висушити його. Невелика кількість овочів переробляється вручну. Для великих ділянок знадобиться спеціалізована техніка. Трактор із спеціальним відвалом складе плоди у валки. А гарбузовий комбайн — подрібнить, відокремлюючи насіння від м’якоті. Отриману масу він розкидає прямо по полю, що у майбутньому послужить як добрива. Якщо відокремлювати насіння ручним способом, м’якуш можна згодувати тваринам. Найостаннішим етапом стане сушіння відібраного насіння. Це можна зробити за допомогою механізованої техніки.
Зверніть увагу, разом із вирощуванням гарбуза, ви також можете вирощувати картоплю або часник. Це тільки підвищить рентабельність вашої справи.
Останнім часом гарбузове насіння дуже високо цінується на світовому ринку. Тому, якщо вам до душі аграрний бізнес, варто розглянути варіант вирощування овочів.