Виробництво паливних пелет

Останнім часом люди все більше замислюються про альтернативні джерела тепла та енергії, адже вартість на енергоносії постійно підвищується. Тому виробництво паливних пелет є дуже затребуваним і високоприбутковим видом підприємницької діяльності на сьогоднішній день.

Пелети – це циліндричні гранули з торфу, деревних відходів або відходів сільського господарства – лушпиння соняшника, солома. Вони є відмінним матеріалом, який може застосовуватися як паливо, утеплювач стін, добрива, наповнювач для туалету домашніх тварин. Пелети були придумані близько 70 років тому одним американцем, який, маючи свою тартак, не хотів вкладати гроші в утилізацію відходів з неї. І зараз вони упевненими темпами завойовують ринок. Їх можна виробляти як з чистої тирси (для домашніх котелень і тварин), так і з додаванням будь-яких домішок — кори, смоли, лушпиння (для промислового використання), але їх вміст не повинен перевищувати 5 %.

Процес виготовлення пелет полягає в наступному:

— велике дроблення сировини у спеціальних дробарках;

— просушка матеріалу для виробництва, його вологість має бути в межах 8 – 12 %;

— дрібне дроблення, найчастіше із застосуванням молоткових млинів;

— зволоження отриманої маси для кращого склеювання;

— пресування сировини та подальше її охолодження;

– Просіювання та упаковка вже готових пелет. Ті гранули, які не склеїлися та розсипалися, піддаються повторній обробці.

Обладнання необхідне для виробництва пелет ділиться на два види: промислові лінії (вартістю від 50000 $) і міні-гранулятори (від 3000 $). Ціна залежить від якості та продуктивності. Для організації виробництва паливних пелет в рамках заводу – слід знайти відповідне приміщення площею щонайменше 500 кв. м. і мінімум з 6-ти метровою висотою стель. Обов’язковий доступ до промислової електромережі. Найкращим варіантом розміщення вважається місце поблизу тартак і деревообробних підприємств. Адже таким чином знижуються витрати на транспортування сировини. Вона має бути якісною, тому обов’язково за цим слідкуйте. Його безперебійне постачання є вашою основною турботою. Виробництво в таких масштабах може окупитися протягом 1 – 2 років і почати приносити дуже гарний прибуток.

Для виготовлення 1 тонни гранул потрібно приблизно 7,5 м. куб вихідної сировини. використовуються дуже багато. Пелети – екологічно чистий продукт, який має високу тепловіддачу, низьку зольність (співвідношення маси золи після згоряння до початкової маси палива) та зручний у транспортуванні.

Рентабельність бізнесу на виробництві пелет варіюється в межах 90-120 %, що вважається дуже хорошим показником для бізнесу на переробці відходів.

Не варто забувати про те, що будь-яку підприємницьку діяльність слід починати з написання бізнес-плану та реєстрації свого підприємства в державних органах. Успіхів!

Залишити відповідь