Виробництво кованих автомобільних дисків Минулого разу ми розповідали про виробництві литих автомобільних дисків . Але ж це не єдина альтернатива заводським колесам. Є й інші, більш технологічні топи дисків, які також можна виробляти на своєму власному заводі. Такими альтернативами є ковані диски і збірні диски. На останніх ми довго не будемо зупинятися (хоча, цілком можливо, ми розповімо про цей бізнес в одній з майбутніх публікацій). Якщо коротко, це найдорожчий варіант дисків, так як вони збираються з декількох готових елементів, і нерідко виготовляються вручну.
виробництво кованих коліс Сьогоднішній матеріал ми присвятимо кованим колесам. Напевно, не варто розповідати про необхідні приміщеннях і робочих кадрах. Адже вони, в більшості, майже не відрізняються від всього того, про що ми вже говорили в попередній статті, присвяченій литим дискам. А ось докладніше зупинитися на перевагах кованих дисків, сферах використання і технології виготовлення, мабуть, варто. ПЕРЕВАГИ КОВАНИХ ДИСКІВ Напевно, багато хто чув про те, що ковані колеса це дуже добре. Але далеко не всі знають, в чому саме переваги кованих дисків перед литими або сталевими колесами.
Спробуємо розібратися коротко і по справі. За рахунок особливої технології виготовлення (про неї мова піде далі), структура вироби виходить волокнистої, що серйозним чином позначається на міцності колеса. Так, однією з головних причин, по якій автомобілісти зупиняють свій вибір саме на кованих дисках їх легендарна міцність. Багато хто вважає, що «вбити» ковані колеса просто неможливо.
На ділі це не зовсім так. Зіпсувати неакуратної їздою можна навіть кований диск. Але те, що він міцніше литого це факт. Там, де литий просто тріснув б і розсипався на шматки, кований залишається цілим і неушкодженим. До речі, завдяки все тій же волокнистої структурі, кований диск має ще однією перевагою. Він має властивість гнутися при ударі.
Тобто, кований диск можна відремонтувати при не дуже серйозних пошкодженнях. А ось литий диск, якщо пошкоджується, то, найчастіше, не підлягає ремонту. Адже він просто тріскається. Звичайно, його можна заварити. Але не кожен ризикує їздити на, так званих, «варених» дисках. Третя перевага кування в її легкості.
Ковані автомобільні диски на 40-50% легше сталевих коліс і на 25-30% легше литих дисків. Ця якість дозволяє зробити автомобіль більш керованим, їзду більш впевненою, та ще й заощадити на бензині. Якщо говорити про недоліки кованих дисків, то варто відзначити їх високу вартість. Обумовлена вона застосуванням особливої технології, яка використовує лише 40-50% сировини. А інша частина йде у відходи виробництва. Звичайно ж, через це вартість таких дисків сильно збільшується.
ДЕ ВИКОРИСТОВУЮТЬ КОВАНІ КОЛЕСА? Звичайно ж, їх можуть використовувати всі, хто побажають. Але, все-таки, ковані диски це один з елементів автоспорту. У дрифтингу, кільцевих гонках, ралі всюди використовують легкі та міцні ковані колеса. Дуже часто ковані диски використовуються любителями тюнінгу та учасниками всіляких автомобільних змагань і виставок.
УСТАТКУВАННЯ ДЛЯ ВИРОБНИЦТВА КОВАНИХ ДИСКІВ Для виробництва кованих дисків для автомобілів, вам знадобиться наступне обладнання: Піч. Верстат лазерної або плазмового різання. Устаткування для фарбування. Штампувальне обладнання. Може знадобитися кілька примірників, якщо ви збираєтеся робити диски найрізноманітніших діаметрів. Фрезерний верстат з ЧПУ. Загальна вартість усього перерахованого обладнання складе близько 10 мільйонів гривень. ТЕХНОЛОГІЯ ВИГОТОВЛЕННЯ КОВАНИХ ДИСКІВ Заздалегідь закуповують болванки довгі циліндри сплаву (як правило, легованого алюмінію), які називаються кування. Зазвичай, кування вже пройшла процедуру гарту.
Тому вам не потрібно купувати для цього процесу спеціальне обладнання (ливарні машини). Далі кування нарізається на заготовки потрібного діаметра спеціальним верстатом. Після цього болванки нагрівають і відправляють первинну штампування. Далі циліндри відправляють в піч, де вони нагріваються до некритической температури і потім відправляються під прес штампувальної машини. Метал остигає дуже швидко. Тому найважливішою умовою є знаходження штампувальної машини поруч з піччю.
Після повторної штампування на виході отримують вже майже готові ковані диски. Тепер їх потрібно нагріти, швидко охолодити, знову нагріти і дати охолонути природним шляхом. Далі виріб відправляється на фрезерний верстат з ЧПУ, де наноситься потрібний малюнок майбутнього диска. Все робиться автоматично за заздалегідь підготовленим дизайну. Якщо необхідно, готовий виріб відправляється на фарбування або просто покривається шаром захисного лаку.
Потрібно сказати, що даний етап не є обов`язковим, так як багато сплавів прекрасно себе почувають (і не піддаються корозії) і в необробленому вигляді. Коли всі етапи пройдено, готові колеса відправляються на склад. А далі по магазинам. От і все. Бажаємо успішного бізнесу.