Сфера будівельних матеріалів та технологій стрімко розвивається. Постійно з’являється щось нове та не звичайне. У цій статті пропонуємо до вашої уваги ідею — виробництво гумової плитки. Це дуже перспективний напрямок у бізнесі, який стрімко завойовує ринок у своєму сегменті.
Гумова плитка має низку переваг перед іншими схожими матеріалами:
— великий термін служби, висока міцність. Заявляють, що вона може служити не менше 20 років; зручна в монтажі та має привабливий естетичний вигляд.
Сфера використання цього чудового покриття дуже велика. Потенційними клієнтами є заклади для дітей, спортивні школи та майданчики, автосервіси, бази відпочинку, торговельно-розважальні центри, власники приватних будинків, басейни тощо.
Отже, щоб дати старт бізнесу на виробництві гумової плитки слід дуже добре вивчити ринок попиту та пропозицій на вашій території, скласти грамотний бізнес-план. Після реєстрації свого підприємства в державних органах знайдіть відповідне приміщення з висотою стель не менше 3 м і рівномірною підставою підлог. Розмір залежить від обсягів виробництва. У зимовий період воно має опалюватись.
Сировина. Для виготовлення даного будівельного матеріалу використовуються відходи гумово-технічних виробів, найчастіше це автомобільні покришки, які за допомогою спеціальних машин перетворюються на гумову крихту (ціна залежить від регіону, якості, розміру фракції, в середньому 0,2 $/кг). Крім цього знадобляться поліуретановий клей та барвники. Вважається, що з виробництва 1 кв. м. гумової плитки розміром 50*50 см та товщиною 40 мм необхідно 0,25 -0,35 кг барвника, 25 кг крихти та 2,5 кг спеціального клею.
Для виробництва гумової плитки слід придбати спецобладнання. Комплектації ліній бувають різні, все обумовлюється вартістю, продуктивністю, якістю та кількістю обладнання. Сюди входять: міксери, сушильна камера, прес-форми та візки для них, стіл формувальний та стіл для міксера, прес гідравлічний. Найпростіший комплект із продуктивністю до 20 м. кв. в зміну обійдеться вам приблизно близько 7000$. Одна людина може цілком впоратися із цим обладнанням. Виходячи на великі обсяги, потрібно буде додатково наймати робітників.
Процес виробництва цих гумових виробів полягає в наступному: підготовлене з’єднання гумової крихти, барвника і клею відправляється в спеціальні форми, в яких за допомогою гідравлічного преса відбувається стиснення. Для того, щоб вироби набули необхідних властивостей, їх піддають термообробці. Після всього цього плитка витягується з форм, відправляється на упаковку та продаж. Готову продукцію необхідно вигідно і швидко продати. Дайте оголошення на спеціалізованих форумах, надайте послуги магазинам будівельних матеріалів, підрядникам, намагайтеся знайти вихід безпосередньо до замовників. У середньому рентабельність бізнесу з виробництва гумової плитки близько 40%, все підпорядковується ефективності цеху та цінам. Все у ваших руках. Дійте. Успіхів!