У цій статті будуть розглянуті питання з виробництва блістерної упаковки (пластикової). Так само буде представлений список обладнання, необхідного для виробництва і зразкові фінансові розрахунки. За своєю суттю, блістер – це пластиковий контейнер, який формується з полімерної плівки і повторює характер упакованого виробу. Індивідуальне відмінність такої упаковки не тільки в формі, але і в рівні світлопроникності, колірних рішеннях. Розглянемо детальніше цю бізнес-ідею. У цій статті будуть розглянуті питання з виробництва блістерної упаковки (пластикової).
Так само буде представлений список обладнання, необхідного для виробництва і зразкові фінансові розрахунки. За своєю суттю, блістер – це пластиковий контейнер, який формується з полімерної плівки і повторює характер упакованого виробу. Індивідуальне відмінність такої упаковки не тільки в формі, але і в рівні світлопроникності, колірних рішеннях. Розглянемо детальніше цю бізнес-ідею.
Види пластикових контейнерів. Для кондитерських виробів в основному вживаються упаковки з металізованим покриттям: золоті, срібні. Але можливі й коричневі пластикові плівки, з яких роблять коррекси під цукерки або печиво. Прозора упаковка застосовується найчастіше в парфумерної промисловості, для укладання різних засобів особистої гігієни, туалетних і манікюрного приладдя. Цей блістер приклеюється до картонної підкладці, на якій вказується інформація про самому товарі та про його виробника. У різних супермаркетах широко застосовуються різні судочки і контейнери.
Така упаковка буває абсолютно різних обсягів. Виготовляється з харчової полівінілхлоридної плівки або поліетилену. Подібна тара має ребра жорсткості, форми з корпусу при створенні упаковки. Додатково до цього, у таких контейнерів є кришка, за допомогою якої можна регулювати рівень герметичності. Нестандартну упаковку споживають, здебільшого, підприємства малого і середнього бізнесу при виготовленні різних товарів. У таку тару упаковують тюбики з пастою, яйця, ножі, голки та інші товари, які вимагають індивідуальну упаковку.
Сировинна база. Сировина для виробництва блістерних упаковок – плівки, які схильні до термічної деформації: з полівінілхлориду, поліетилену, полістиролу та інших подібних матеріалів. Вони мають різні властивості, наприклад, морозостійкістю. Устаткування і технологічні лінії для виробництва блістерної упаковки, пластикової. Параметр, який в основному визначає склад технологічної виробничої лінії, це розмір формувального поля упаковки. Основне обладнання, яке розміщується на технологічній лінії, обійдеться в 40 000 доларів: 1) Обладнання, яке розрізає рулон в потрібні розміри. 2) Автомат термоформовочный. 3) Компресор певної продуктивності. 4) Кубовий ресивер, що забезпечує безперебійність роботи пневматичного обладнання. 5) Різного роду додаткове обладнання. Рентабельність пакувального бізнесу. У бізнесі з виробництва упаковки прибутковість залежить від трьох моментів: собівартості сировини і виробництва і обсягів замовлень. Також багато що залежить і від економічності використовуваного обладнання, і від вартості оренди. На зарплати фахівцям економити не вийде, тому що праця досвідченого інструментальника затребуваний і дуже високо цінується. Наведемо зразок розрахунків, які засновані на відомостях одного працюючого підприємства з виробництва блістерної упаковки. В середньому, з одного кг плівки ПВХ (75 рублів) можна отримати 16 упаковок (блістерів) в розмірі 35 на 45 см з урахуванням 5% браку. Відпускна ціна (опт) – 8 рублів за одиницю. У цьому випадку, валовий дохід від продажу одиниці товару дорівнює 3,3 рублів. Мале виробництво, яке випускає в районі 100 – 150 000 пакувальних контейнерів на місяць (50-60% завантаження термопласт автомата при 8 годинній зміні 5 днів в тиждень) має виручку від 800 000 до 1 200 000 рублів на місяць. Чистий прибуток – 100 – 150 000 рублів, за мінусом обов’язкових витрат. Окупність підприємства в даному випадку буде не більше 18 місяців.