У багатьох магазинах для пакування товару пропонують паперові мішки. І це невипадково, адже папір – натуральний продукт, який не виділяє токсинів, не має хімічного запаху, до того ж він легко утилізується.
За наявності у вашому місті достатньої кількості потенційних клієнтів, можна розглянути проект із запуску виробництва пакетів своєї марки.
Виробництво
Якщо виготовляти продукцію вручну, її собівартість буде великою, а час виготовлення в рази перевищено. Тому рентабельніше закупити спеціальне готове обладнання. Це звані лінії виробництва, які складаються з десятка різних верстатів. Вибудувати верстати можна самостійно, закупивши і налагодивши кожен з них, або ж краще придбати готовий ряд обладнання, що вже був у використанні. Він має бути робочим, налагодженим, дієздатним.
Необхідні вкладення
Для розміщення ряду обладнання знадобиться приміщення. Воно має бути досить просторим – 50-90 м2. Якщо його розташування буде за межею міста, то оренда коштуватиме дешевше. Залежно від розвиненості населеного пункту ціна може становити 25-53 тисячі гривень.
Ціна обладнання залежатиме від його продуктивної спроможності. Для маленької фабрики підійде малогабаритна стрічка, вартістю від 500 тисяч, для великої компанії потрібно буде мати потужну техніку, вартість якої стартує з 820 тисяч гривень. Також може стати в нагоді верстат для перфорації, який обійдеться в 155 тисяч.
У лінію можна додати кілька додаткових агрегатів. Наприклад, промисловий принтер із монохромним друком коштує від 500 тис. грн., з кольоровим – від 650 тис. грн. Варто зазначити, що міні-фабрику не можна перепрофілювати для виготовлення іншого виду продукції, до неї не можна додати сучасні частини, чого не скажеш про лінії.
Обладнання
Для того, щоб зібрати власну лінію, потрібно закупити різне обладнання. Слід передбачити:
- транспортер;
- вузол розмотування;
- верстат для нанесення клеючої суміші та приклеювання стиків;
- вузол для виготовлення та протягування паперових рукавів;
- перфоруюче обладнання;
- стіл для формування пакетного днища;
- прес;
- приймаючу техніку.
Послідовність виробничих процесів
Щоб із величезного рулону відпрацьованого паперу вийшов симпатичний пакетик із рекламою, назвою продукту, фірмовими реквізитами, він має пройти такий шлях:
- спочатку розрізають заготівлю;
- краї майбутніх швів покривають клеєм;
- далі принтер наносить задані емблеми та маркування;
- наступний апарат формує дно виробу та склеює його;
- якщо є верстат для прошивки, то пакет ще й прошивається;
- останній етап – сортування продукції за стосами та упаковування їх в обгортку.
Наймання персоналу та канали збуту
Залежно від масштабів промисловості штатний розклад може змінюватись від трьох до 10 і більше осіб. Обов’язково потрібно знайти хорошого технолога, у підпорядкуванні якого будуть оператори. Для перевезення товару знадобляться послуги водія. Принагідно з підбором співробітником починають підшукувати потенційних споживачів. Можна просто обдзвонити магазини та запропонувати закупівлю пробної партії.