Виготовлення безкаркасних меблів

М’який, креативний, легкий предмет меблів відомий у світі вже понад 10 років. На російський ринок продукт потрапив у 2008 році, приблизно в цей час з’явився перший вітчизняний бізнес із виробництва безкаркасних крісел та диванів.

Виготовлення безкаркасних меблів

Статистичні дані відзначають його високу рентабельність, мінімальний показник якої становить 30% у невеликих містах, а максимальний близько 150% у мегаполісах.

На початок справи потрібно від 10 тис. грн. Окупність підприємства можлива протягом першого півріччя. З чого розпочати організацію власного виробництва?

Аналіз попиту

Хто надає перевагу звичайному кріслу безкаркасному? З’ясувавши відповідь на це питання, ви зможете обмежити коло споживачів та скоригувати зовнішній вигляд та якість виробів відповідно до їх переваг.

До потенційних клієнтів можна віднести:

  • дітей – вони дуже люблять грати на підлозі, дивитися мультики у зручній позі, їм подобається все незвичайне та яскраве;
  • молодь може вибрати цікаві мішки з дрібним наповнювачем для обстановки квартири, як бюджетний та сучасний варіант;
  • дачники віддадуть перевагу крісло, яке легко перемістити і за бажання винести на вулицю, а при забрудненні, швидко вирішити проблему звичайним пранням верхнього чохла в пральній машині.

Визначення формату справи

Виготовлення безкаркасних меблів

Реалізувати ви зможете тільки ту продукцію, яка буде пошита відповідно до меблевого ГОСТу. Якщо ви маєте навички крою, і в змозі самостійно зібрати конструкцію, то можна розглянути варіант домашньої майстерні.

Альтернативою може стати пошиття виробів в ательє, яке спеціалізується на виготовленні штор або автомобільних чохлів. Фахівці зроблять внутрішні та зовнішні шари, а вам потрібно буде їх набити та зібрати.

Третій формат – це організація власної майстерні, де процесом виготовлення буде зайнято кілька співробітників. У цьому випадку стартові витрати зростуть у середньому у 30 разів. Потрібна буде оренда приміщення, закупівля спеціалізованого обладнання, оплата зарплати працівникам. Для новачків такий формат непосильний, оскільки вихід на отримання постійного доходу та повної окупності бізнесу може тривати 2-3 роки.

Закупівля матеріалів

Для створення першої партії товару у кількості 6 екземплярів потрібно буде закупити такі матеріали:

  1. Набивання. Найкраще з цією роллю впорається спінений полістирол дрібної фракції.
  2. Викройка. Її можна підібрати в інтернеті на власний розсуд.
  3. Каркас (основа). Знадобиться жорстка тканина, яка триматиме форму. Можна використовувати поліестер, спанбонд або щільну синтетичну тканину.
  4. Зовнішня оболонка. Підійде жаккард або інша яскрава товста матерія.

Основні витрати становитимуть 9660 гривень.

Найменування статті Вартість у грн.
Оплата пошиття 1 виробу 350
Щільна тканина для зовнішнього шару 450
Матеріал для каркасу (2,5 м завширшки 1,4 м) 400
Спінений полістирол для набивання (0,3 м3) 360
Усього: 1660
Для шести виробів: 9660

Організація реклами та збуту

Якщо продукція реалізовуватиметься у місті з чисельністю населення 200-400 тисяч, краще налагодити збут через інтернет-магазин. Витрати оренду виставкового залу можуть окупити себе. Прорекламувати свій ресурс можна у соціальних мережах, за допомогою друкованої продукції або оголошення в журналі. Головне, щоб інформація була доступна для певного споживача (дітей та молоді).