Відкриваємо магазин нижньої білизни з нуля – практичне керівництво. Замислюєтеся про відкриття бізнесу? Тоді магазин нижньої білизни саме для вас. Приблизно 85-90% прекрасних жіночих колекцій складають асортимент магазину з продажу нижньої білизни. Чоловічі та дитячі моделі білизни складають 10-15% асортименту магазину. Відсутність сезонності на дану категорію товарів, постійний попит і можливість виставити на прилавки широку лінійку брендів і моделей нижньої білизни, роблять даний вид бізнесу досить прибутковим і успішним. Для салону нижньої білизни не потрібно великих орендних приміщень, і цей факт дозволить істотно економити на орендних виплатах. У магазині може бути представлена широка лінійка брендів і моделей в різної цінової категорії.
Попитом користуватиметься як і елітне білизна, так і білизна бюджетного варіанту. На початковому етапі рекомендується починати з асортименту середньої цінової категорії, цим вам вдасться охопити більш широкий спектр споживчого ринку. Магазин нижньої білизни – відкриваємо прибутковий бізнес. Величезною кількістю незаперечних переваг, в порівнянні з магазинами іншої товарної спрямованості, володіє бізнес з продажу нижньої білизни.
Досягає 300% націнка на товар. Невеликий стартовий капітал в порівнянні з іншими видами бізнесу. Зміна модних тенденцій відбувається не так часто, як на повсякденний одяг. Вельми великий попит і відсутність терміну придатності. Невеликі орендні площі, а, отже, і орендна плата. Поділ покупців за статевими та віковими ознаками (жінки, діти, чоловіки), а також поділ на сегменти (трикотаж для дітей, бренди, еротичну нижню білизну) є характерні риси даного бізнесу.
Основний обсяг початкових витрат буде використаний на купівлю торгового обладнання і на закупівлю продукції. В середньому він становитиме, в сукупності з орендною платою торгової площі, близько 150 000 гривень. Для організації інтернет-магазину з продажу нижньої білизни буде потрібно менший обсяг інвестицій, але і прибуток в перший рік буде невеликою. Повний обсяг витрат на відкриття салону може скласти 200 000-250 000 гривень. Вивчивши попит і пропозицію на місцевому ринку, і раціонально використовуючи отримані дані, ваш прибуток може досягати 100 000 гривень на місяць. Підбір асортименту, закупівля продукції і вибір формату магазину.
Ведення бізнесу з продажу нижньої білизни – нескладний і цікавий процес. Поділ на сегменти дозволяє починаючим підприємцям розширювати асортимент за допомогою впровадження нових лінійок продукції. За асортиментом, представленої на прилавках продукції, магазини поділяються на такі категорії. Елітна лінійка відомих брендів. Нижня білизна середньої цінової категорії. Еротична білизна різної цінової категорії.
Магазин стандартного типу з різною продукцією. Після рішення вибору категорії варто визначитися з форматом майбутнього магазину. Торгова точка в торговому павільйоні, або модний бутік в торгово-розважальному центрі, або інтернет-магазин – вибір залишається за вами. Магазин розташований в окремому приміщенні. В основному має велику площу, продукція представлена в середньої і високої цінової категорії. Розташовані магазини даного формату в окремих будівлях, або торгових центрах з високою прохідністю.
На відкриття такого магазину будуть потрібні значні грошові інвестиції. Невеликий відділ магазин. Такі відділи розташовуються не в великих торгових центрах, а в невеликих магазинах на прохідних вулицях міста, з невисокою орендною платою. Інтернет-магазин нижньої білизни Даний вид бізнесу з продажу нижньої білизни менш витратний.
Доступний він, практично, будь-якій людині, було б бажання. З недоліків можна відзначити неможливість приміряти продукцію на себе, орієнтуватися покупцеві доводиться по картинці і ціною. Асортимент близький до ідеального, повинен підходити під наступні критерії: Різноманітність. Цінова категорія і лінійка моделей повинна бути різноманітною. Сезонність. Збільшення асортименту повинно збігатися з початком сезону (пляжного або зимового). Наявність комплектів білизни.
Комплекти нижньої білизни допоможуть покупцеві з підбором, а для вас збільшать доходи. Нестандартність. Наявність в магазині білизни нестандартних розмірів розширить коло потенційних покупців. Наявність продукції різних виробників і брендів. Три способи закупівлі продукції. Робота з оптовими компаніями.
Оформлення та оплата франшизи. Робота безпосередньо з виробниками. Робота з оптовими компаніями є вигідним і найбільш поширеним варіантом. Бажано, щоб компанії розташовувалися в вашому населеному пункті, це значно скоротить витрати з доставки. Робота безпосередньо з виробниками ускладнюється тривалим оформленням замовлення і доставкою. Великий проміжок між поповненням асортименту може привести до втрати клієнтів.
У франшизи є свої переваги і недоліки. До переваг можна віднести унікальність представленої продукції, до недоліків відносяться дорогі умови (в деяких випадках) і обмеження на закупівлю продукції, висунуті материнськими компаніями. Необхідно знати при відкритті магазину. Перед відкриттям магазину з продажу нижньої білизни перш за все варто визначитися з правовою формою реєстрації бізнесу.
Провести ретельний аналіз ринку і конкуруючих магазинів. Для цього необхідно дізнатися потреби потенційних клієнтів, досліджувати місцевість на наявність конкурентів, вивчити їх продукцію, ціни і графік роботи. Вивчивши політику конкурентів, можна залучити клієнтів тим, чого немає у них. Ретельний підбір приміщення. Пройдіться по магазинах і центральними вулицями, вивчіть приблизну прохідність. Вибір приміщення, обладнання та підбір персоналу. Одним з головних чинників при виборі приміщення є прохідність.
Вам знадобиться не менше 20 квадратних метрів торговельної площі, обладнаної великий вітриною і декількома примірочними. Ці характеристики дозволять відкрити магазин середніх розмірів. Місткі шафи, полиці, вітрини, примірочні з великими дзеркалами, прилади денного освітлення, манекени. Ось практично всі, що потрібно з обладнання.
Виконані в повний зріст манекени хоч і коштують дорожче, зате виглядають ефектніше і привабливіше для клієнтів. Штат співробітників повинен складатися з продавців, адміністраторів і касирів. Додаткове навчання та періодична атестація персоналу підвищать рівень обслуговування, а, отже, збільшать прибуток вашого магазина. Як збільшити обсяги продажів і напрацювати велику клієнтську базу.
Основні поради, які потрібно дотримуватися, щоб вашому бізнесу з продажу нижньої білизни підкорилися всі висоти. Регулярне поповнення і зміна асортименту продукції. Клієнти повинні обов’язково знати про це, тоді у них буде стимул зайти і подивитися, що у вас з’явилося новенького. Частіше міняйте білизну на манекенах. Індивідуальність дизайну в інтер’єрі магазину приверне до вас велика кількість покупців. Не зупиняйтеся на лінійці одного виробника, надайте клієнтам широкий вибір.
Не допускайте, щоб продукція залежувалася, влаштовуйте розпродажі або акції. Проводьте конкурси та змагання з грошовими винагородами серед продавців. Це дасть додаткову мотивацію. Обов’язково оформляйте поверненню не розпакований продукції. Поважайте закон про право споживача, і репутація вашого магазину буде рости на очах. Корисні поради для зростання попиту і продажів.
Приємний сюрприз до святкових днів – подарункові сертифікати різних номіналів – забезпечать магазину дострокові прибутку. Обов’язкова наявність дитячого і чоловічої нижньої білизни. Роздача дисконтних карт постійних покупців. Проведення акцій і днів цінопаду.
Додаткове відкриття інтернет-магазину при мізерних вкладеннях, може стати приємним бонусом до прибутку магазину. Як відомо, реклама – вічний двигун торгового обороту. Зовнішня реклама є дуже ефективною і недорогий. Але засоби масової інформації не варто скидати з рахунків. Досить невеликі інвестиції на організацію і простота ведення справи, роблять бізнес з продажу нижньої білизни дуже привабливим і вигідним.
На думку підприємців, пов’язаних з цим бізнесом, в середньому 200 000 гривень буде досить для старту. Але за законами бізнесу, чим більше вкладень, тим вище може стати потенційний прибуток. Але існують приклади, в яких при мінімальних витратах зароблялися пристойні гроші. Докладний аналіз ринку і конкурентів, грамотне ведення справ магазину, індивідуальність підходу до клієнтів – і ваш бізнес буде успішним і прибутковим!