Попит на одяг для дітей залишається стабільним рік у рік. Кожна сім’я незмінно витрачає на дітей частину бюджету, адже вони ростуть і потрібно постійно оновлювати їх гардероб.
Тому бізнес-проект відкриття невеликої крамнички з асортиментом костюмів, сукень і штанців буде вигідним і прибутковим. Такий бізнес можна відкрити у маленькому місті чи мегаполісі – гарний попит буде скрізь.
Ви не знаєте, як відкрити магазин дитячого одягу з нуля, і виникає багато нерозв’язних питань?
- Скільки грошей потрібно вкласти у це підприємство?
- Які труднощі можуть виникнути під час оформлення?
- З якими постачальниками краще працювати?
- Як самостійно підготувати оптимальний бізнес-план?
Тоді ця стаття буде для вас корисною. Але про все гаразд.
Збір та аналіз інформації
Перед відкриттям своєї справи, вам потрібно буде зібрати інформацію, яка надалі допоможе зрозуміти потреби покупців та оцінити рентабельність підприємства.
За даними аналітиків, структура витрат на дитячі товари така: 34% припадає на одяг, 12% – на взуття, 18% – на іграшки та 36% на інші товари, включаючи підгузки та харчування.
>
На форумах активних мам міста, у вже відкритих дитячих відділах та центрах потрібно з’ясувати наступне:
- кількість подібних торгових точок;
- їхнє розташування, асортимент, постійний контингент;
- зручність розміщення обладнання, його різноманітність та кількість;
- рівень задоволеності покупців: що подобається, що викликає негативні емоції, чого не вистачає в асортименті товарів.
Ще один спосіб отримання інформації – влаштуватися на роботу продавцем-консультантом чи адміністратором, та побачити ситуацію зсередини. Так, ви отримаєте цінний досвід до відкриття власної справи, зможете уникнути поширених помилок, дізнаєтесь потреби та труднощі персоналу. Розібравшись у нюансах вигідних продажів та організації робочого процесу, ви зможете зрозуміти, чи під силу вам заняття, зможете його здійснити, чи цікаво це. Якщо вільних грошей немає, і доведеться брати кредит для відкриття магазину, то більше шансів виплатити його та отримати прибути буде у підприємця, який має хоча б мінімальний досвід у цій сфері.
Чим залучити покупців?
Перед тим, як відкрити магазин дитячого одягу, потрібно чітко зрозуміти, що конкуренція у цій галузі велика. Щоб до вас прийшли клієнти та захотіли купити, їх потрібно зацікавити, здивувати, заохотити. Знайдіть особливість свого магазину:
- Великий асортимент сезонного одягу за низькими цінами, який ви можете забезпечити за рахунок іноземних чи вітчизняних постачальників.
- Наявність дорогих якісних речей відомих виробників, які не знайдеш у конкурентів.
- Яскрава ситуація, що запам’ятовується, яка подобається дітям, наявність ігрової зони або майданчика.
- Постійне надходження новинок, модних та красивих аксесуарів, які мають попит у конкретний період.
Визначення вузької спеціалізації
Всі торгові точки, які займаються продажем речей для дітей від народження до 15 років, називаються дитячими. При цьому деякі мають широку лінію продукції для різного віку, а інші – спеціалізуються на певній віковій групі.
Наприклад:
- одяг для особливих випадків та свят;
- аксесуари та речі для новонароджених;
- все для дошкільнят;
- шкільна форма та інші речі для школярів;
- модний гардероб для підлітків;
- магазин одягу для будь-якого віку.
Для підприємця-початківця більш простим і зрозумілим буде продаж речей для однієї групи. Потім можна розширити асортимент і додати нові лінійки продукції в міру розвитку справи.
Розмаїття пропозицій
Для початку ви можете спробувати свої сили, запропонувавши клієнтам одяг для найменших діток. Фахівці відзначають, що підібрати широкий асортимент для новонароджених найпростіше, оскільки мода не сильно впливає на крихітні повзунки або сорочечки. Мами звертають увагу головним чином якість матеріалу, його натуральність, колір, ціну, та був на дизайн. Шапочки та шкарпетки для немовлят не виходять із моди, і ви завжди зможете реалізувати цю продукцію.
За останніми статистичними даними, початкові витрати на покупку всього найнеобхіднішого при народженні немовляти (коляски, ліжечка, распашонки, пелюшки тощо) становлять від $500 до $1500.
Пропонуючи новий гардероб дошкільнятам, постарайтеся акцентувати увагу на міцності та довговічності. Хлопчики люблять зручний одяг, а для дівчаток значення має ще й краса. Вони, наслідуючи мам і вихователів, хочуть виглядати стильно і оригінально. Тому для них в асортименті магазину розвісьте сукні, яскраві кофти та пишні спідниці.
Одяг для школярів схожий на дорослу деталями, кроєм. Вона має бути стильною, тому що в цьому віці зовнішній вигляд відіграє велику роль у самооцінці дитини. Потрібно насичувати полиці лише сучасними новинками, найпопулярнішими. Однак не варто забувати про якість та зручність речей.
Вибір приміщення
Відповідне місце для магазину дитячої продукції – біля саду, школи, будинку творчості, поліклініки, тобто поряд із будь-яким дитячим закладом. Потік батьків, які зустрічають дитину з уроків або з саду, проходитиме повз вашу точку, і ви отримаєте потенційних клієнтів.
У гіпермаркетах, торгових лавах, у дитячій секції також досить вдале розташування, адже кількість покупців там завжди велика. Визначаючи місцезнаходження, зважте всі можливі варіанти, адже від того, наскільки вдалий вибір ви зробите, залежатиме дохід.
Мінімальний розмір магазину – не менше 20 м2. Починати можна з невеликої площі, розташувавши на ній мінімум обладнання та обравши вузьку спрямованість. Але найбільш комфортно розмістити товари, роздягальні та інше обладнання на 50 м2.
Звичайно, на розмір вплине співвідношення ваших фінансових можливостей та бажань, але слід пам’ятати, що у маленькому приміщенні покупцям буде тісно та незручно.
У хорошому магазині обов’язково знайдеться місце для двох примірочних, кількох острівців з різноманітним товаром, а також вільні проходи для клієнтів.
Екстер’єр та обстановка приміщення
- Фасад. Дітлахів приваблює все яскраве, цікаве, неповторне. Тому зовнішній вигляд магазину не повинен бути нудним і сірим, у такий маленькі покупці навіть не захочуть зайти. Перетворіть фасад та вітрини на житло мультиплікаційних героїв. Нехай вони сміються самі та заражають щастям інших. Додайте в обстановку відчуття чаклунства. Якщо у вас є діти і знаєте, які герої їм більше подобаються, скористайтеся цим. Якщо не довіряєте своєму вибору – зверніться до дизайнера. Він запропонує професійний дизайн-проект.
- Інтер’єр. Якщо малюк із батьками зайшов до вас – постарайтеся його утримати. Розмістіть на одній зі стін плазмову панель, де транслюватимуться казки, дитячі фільми та мультики. Поки дорослі ознайомляться з асортиментом і виберуть необхідні речі, дитина буде зайнята переглядом і не вередуватиме. Зробіть ігрову зону. Нехай маленький диван, стільці та столик для малювання привітно зустрінуть малюка. Може там буде грифельна дошка та крейда, може воскові олівці та картон – знайдіть оптимальний та збитковий варіант. Дорослі оцінять можливість спокійно вибрати речі, доки дитина зайнята. І із задоволенням до вас повертатимуться.
- Освітлення. У світлому та затишному магазині приємніше робити покупки, краще видно товар та ціни. Продумайте багаторівневе підсвічування вітрин, стелажів та всієї площі. Яскраве освітлення – це ще один спосіб залучення уваги.
- Оформлення вітрин. Помічено, що оновлення гардеробу манекенів у вітринах збільшує кількість клієнтів. Попрацюйте над видом вашої вітрини, розташуйте на ній потрібні чи нові моделі речей та аксесуарів, не забувайте їх часто оновлювати.
- Примірювальні. У дитячому магазині розмір примірювальної повинен бути розрахований на дорослу та дитину. Зручно, якщо в ній буде багато гачків, дзеркало, а також стільчик або пуф для малюка. Наявність лише однієї примірювальної створить незручності, черга і негативно вплине на настрій покупців. Найкраще, якщо їх буде дві чи три.
Вибір постачальників
Серед виробників дитячого одягу, на російський ринок найчастіше потрапляє продукція китайського, турецького, польського та вітчизняного виробництва. Ознайомтеся з пропозиціями різних компаній, зверніть увагу на систему знижок, почитайте відгуки покупців у Мережі. Так вам буде легше визначитися з найбільш відповідними фірмами.
Приміром, китайські постачальники пропонують найдоступніші ціни. Але зауважте, що якість товару буде відповідною. Останнім часом покупці переситилися недовговічними та низькопробними речами, і не прагнуть купувати найдешевші. Польські виробники позиціонують натуральність та довговічність продукції. Багато польських марок досить популярні. Замовити необхідну партію речей ви зможете через інтернет, заощадивши свій час.
Однак великим попитом користуються речі, виготовлені за ГОСТами України. Як замовнику, вам простіше працюватиме з вітчизняними компаніями. Адже вони надають повний пакет потрібних документів, зазначені розміри повністю відповідають заявленим. До того ж вони викликають довіру у споживачів. Оформити замовлення ви зможете декількома способами, у тому числі по телефону та інтернету.
Персонал
Репутацію вашому магазинчику створять уважні, чуйні продавці. Тому постарайтеся витратити час як на пошук відповідного складу, а й у періодичне навчання. Добре, якщо працівники мають досвід спілкування з дітьми. Адже це особливі покупці, які вимагатимуть терпіння і відчують нещирість.
Ви можете найняти для позмінної роботи двох або чотирьох продавців, які виходитимуть по одному або по двоє відповідно. Також у залі потрібен адміністратор. Цю роль ви можете взяти на себе або доручити її досвідченому співробітнику.
Нюанси юридичного оформлення
Найзручніша форма діяльності – індивідуальне підприємництво. Вам, як власнику невеликого магазинчика, буде неважко впоратися із системою податкових зобов’язань. Ви зможете обрати особливий вид оподаткування, на який не впливає розмір доходів та товарообіг, — поставлений податок. Він залежить від розміру площі, чисельності штату та обладнання магазину.
У торговому відділі вам доведеться отримати свідоцтво про занесення до єдиного торгового реєстру. Але врахуйте, якщо ви оформляєте приміщення, яке раніше не використовувалося як торгова площа, доведеться подбати і про це. Відразу зверніться до торгового відділу за дозволом, а також до Росспоживнагляду та Пожежної охорони. Трохи простіше, якщо орендувати площу в гіпермаркеті, там питанням отримання нормативних документів займається адміністрація.
Приблизний обсяг вкладень
Щоб скласти бізнес-план магазину дитячого одягу, потрібно внести до нього всі майбутні витрати на закупівлю, а також місячні витрати. Для магазину шкільних речей, що знаходиться у великому торговому центрі, площею 50 м2 бізнес-план матиме такі пункти:
Придбання продукціїВ асортименті500 000
Найменування послуги | Кількість (шт.) | Вартість (грн.) |
---|---|---|
Оренда приміщення за місяць | — | 50 000 |
Касовий апарат | 1 | 30 000 |
Манекен | 4 | 10 000 |
Вішалки, панелі з гачками | В асортименті | 40 000 |
Примірювальна з дзеркалом | 2 | 20 000 |
Обладнання | 3 секції | 30 000 |
Вивіска | 1 | 5000 |
Автонасадка | 1 | 27 |
Монтажні роботи з освітлення | — | 50 000 |
Куток для дітей | 1 | 5000 |
Транспортні витрати | — | 10 000 |
Усього | — | 750 000 |
Сума початкового вкладення приблизно становитиме 750 000 гривень. При цьому середній прибуток за 1 місяць становитиме від 100 000 до 150 000 гривень. Окупиться проект за 12 – 14 місяців.
Вкладаючи сили у здійснення бізнес-ідеї, не забудьте про рекламу. Інакше про великий вибір товарів, красиве оформлення, ввічливий персонал, доступні ціни дізнається невелике коло потенційних покупців.
Відео з порадами та рекомендаціями, як уникнути основних ризиків у бізнесі роздрібної торгівлі дитячими товарами.Частина 1.
Продовження відео. Частина 2.