Відкриття свого бізнесу

Можливо, багато хто з нас замислювався і замислюється про те, як відкрити свій власний бізнес, свою справу, яка приноситиме дохід, радуватиме нас і допомагати реалізовуватися в плані кар’єри та розвитку, а може, хтось уже рухається в цьому напрямку, а це вже величезний плюс. Варто тільки розпочати та продовжувати досягати своєї мети.

З чого почати і що взагалі робити для відкриття свого бізнесу? Давайте розбиратися по порядку.

1. Ідея

Відкриття свого бізнесу - Ідея

Із самого початку потрібно вибрати ідею для бізнесу, тобто ті конкретні товари, послуги, віртуальні чи реальні, які ви хочете продавати чи надавати. Все залежить від вас самих, тобто від ваших інтересів, прагнень, діяльності, здібностей, таланту. Можливо, ви добре малюєте і хочете продавати свої картини або малювати їх на замовлення, можливо, вмієте робити професійний манікюр і радієте їм подруг і близьких з будь-якого урочистого чи повсякденного приводу, а, можливо, ви смачно готуєте і хочете ділитися фірмовими рецептами з іншими любительками покулінарити і тим самим збільшити свій прибуток, чи ви добрий економіст, але хочете перестати працювати на когось і почати працювати на себе. Варіантів може бути багато, важливо вибрати для себе те, що вам подобається, і те, що у вас добре виходить. А з досвідом виходитиме краще і краще і, відповідно, фінансова винагорода збільшуватиметься.

2. План

Без плану буде важко будувати свій бізнес з тієї простої причини, що якраз план і включає ті дії, які вам необхідно буде виконувати для відкриття і ведення власної справи. Достатньо сісти у спокійній обстановці та продумати всі ходи від самого початку; можна поспілкуватися з тими людьми, які вже мають свій бізнес, можуть вони зможуть поділитися корисною інформацією, почитати статті в інтернеті на цю тему, подивитися вебінари або відвідати семінари, на яких бізнесмени діляться своїм досвідом.

Відкриття свого бізнесу - План

Якщо ви плануєте відкрити стартап, то тут уже на допомогу прийде ваша власна винахідливість, поради близьких, яким ви справді довіряєте і в яких впевнені, також зайвими не будуть. Добре, якщо ви знаєте та розумієте іноземну мову, тоді можна подивитися зарубіжні відео на тему того, як скласти план бізнесу саме за вашим напрямком діяльності.

3. Капітал

Відкриття будь-якої справи вимагає хоча б мінімальних фінансових вкладень, не кажучи вже про інвестиції свого часу, сил, енергії, знань, умінь та навичок. Продумайте, де ви зможете достатню суму для відкриття свого бізнесу отримати.

Відкриття свого бізнесу - Капітал

Добре, якщо ви вже маєте фінансові накопичення, які ви зможете використовувати на відкриття свого бізнесу. Може ви відкладали суму і зараз саме час розпочати її інвестувати у майбутнє. А можливо, у ваших батьків, родичів чи друзів є фінансова можливість допомогти вам, але цим, звичайно, краще не зловживати. Існують також організації, які допомагають бізнесменам-початківцям відкрити свій бізнес, якщо їх зацікавить ваша ідея, новизна і вони побачать потенціал у запропонованих вами ідеях. Банки неохоче прагнуть видавати кредити під відкриття бізнесу через те, що не кожна ідея може окупитися та принести у майбутньому дохід.

Фінансова складова бізнесу – це важливий фактор, але ні в якому разі не є ключовим. Тому що якщо ви дійсно продумаєте свою ідею, рухатиметеся до її реалізації і не зупинятиметеся і навіть думатимете про те, щоб кинути почате, не станете, то й гроші знайдуться.

4. Реклама

Будь-якому бізнесу, незалежно від сфери або ринку діяльності, потрібна реклама, щоб ваші потенційні клієнти знали про ваш бізнес і про вас, мали уявлення про якість наданих ваших послуг або товарів і знали що думають про вас постійні клієнти.

Реклама може бути різною:

Відкриття свого бізнесу - Реклама

  • «сарафанне радіо», коли ваші знайомі та ті, хто користуються вашими послугами, говорять про це своїм знайомим і так далі по ланцюжку;
  • сайт, який стане особою вашої справи, на якій розташовуватиметься інформація про ваші товари або послуги, розміщуватимуться фотографії, що відображають вашу сферу діяльності, будуть написані відгуки від тих людей, які задоволені вашою майстерністю;
  • рекламні банери, розвішані по місту або розміщені на сайті, які привернуть увагу нових відвідувачів;
  • вивіска на орендованому вами відвідуванні, будь то офіс або кабінет для нанесення макіяжу/манікюру, розроблена професійними дизайнерами, які розуміються на продажах;
  • візитні картки, які будуть містити ваші контактні дані, адресу вашого магазину чи офісу, або того приміщення, де ви надаєте послуги, перелік ваших послуг; дизайн та матеріали візиток можуть бути різними та залежати від ваших побажань та сфери діяльності;
  • логотип, який можна розмістити на банерах, сайті, вивісці, візитних картках, тобто на всіх предметах, пов’язаних з вашим бізнесом.

Реклама коштує грошей і на неї їх варто витрачати, причому не один раз, а регулярно і періодично, щоб імідж вашого бізнесу та вас самих був на увазі, на слуху та підтримувався.

5. Розвиток

Якщо ми не розвиваємось, значить деградуємо. Стан спокою для бізнесу добре, коли він стійкий, розвинений, без різких зльотів та падінь, але завжди потрібно прагнути кращого та більшого. Саме життя дома не стоїть: розвиваються технології, техніка, розвиваються самі люди. Ми стаємо більш гнучкими в тому плані, що робимо кілька справ одночасно, поєднуємо кілька професій, кілька сфер діяльності та досягаємо успіху в цьому. У наш час стільки можливостей для вивчення нового та корисного як для нашого бізнесу, так і для нас самих. Розширюйте бізнес, створюйте філії, нехай навіть невеликі, але це зростання та вдосконалення.

Відкриття свого бізнесу - Розвиток

6. Делегування

Приймайте те, що ви – людина і не можете 24 години на добу працювати продуктивно, знаходитися в декількох місцях одночасно і відразу вирішувати проблеми, що виникають, і вирішувати ситуації. Тому вчіться делегувати. Спочатку, коли бізнес тільки-но почав свою діяльність, нам хочеться все робити самим, ми пишаємося цим, ми все встигаємо і сповнені сил і енергії. Але коли свою справу починає набирати обертів, з’являється все більше клієнтів, а часу на добу, як і раніше, 24 години, то слід залучати до себе співробітників. В ідеалі вони матимуть досвід подібної роботи та знатимуть свою справу, також можна їх навчити самостійно. Так, це займе деякий час і доведеться ділитися вашими знаннями, досвідом, але в результаті ви отримаєте компетентного фахівця/фахівців, які допомагатимуть вам і від цього бізнес тільки виграє.

7. Діяльність

Продовжуйте займатися бізнесом. Якщо щось йде не за планом, не зупиняйтесь. Все можна виправити. Завжди можна сферу діяльності підкоригувати і вигадати щось нове, завжди можна вдосконалити те, що здається вже застарілим і банальним. Якщо почали щось робити, якщо зробили перший крок, робіть другий, третій і так далі.

Успіх любить час, старанність та дії. Створювальні дії на благо вас же, вашого бізнесу та ваших цілей, як короткострокових, так і довгострокових.

Удачі вам та успіхів у відкритті вашого бізнесу, вашої справи. Прагніть, дійте, йдіть уперед! І результат ви побачите, і прибуток.