Відкрити хімчистку або пральню як бізнес. В даний час ринок сучасних побутових послуг активно росте і розвивається, викликаючи підвищення конкуренції. Для відкриття хімчистки мало одного бажання і наявності грошових коштів. Необхідно детально розписати порядок дій, щоб уникнути зайвих проблем. Напрошується питання: як це зробити?
Про це ми поговоримо далі. В даний час ринок сучасних побутових послуг активно росте і розвивається, викликаючи підвищення конкуренції. Для відкриття хімчистки мало одного бажання і наявності грошових коштів. Необхідно детально розписати порядок дій, щоб уникнути зайвих проблем. Напрошується питання: як це зробити? Про це ми поговоримо далі. Для початку варто визначитися з поняттям хімчистки.
По суті це та ж сама прання, але не в воді з звичними миючими засобами, а в особливому хімічному розчині. Деякі речі допускають вологе чищення, після якої не залишається специфічного запаху, що виникає при традиційній сухому чищенню. Середня рентабельність подібного бізнесу становить приблизно 10%, проте вона «плаває» в залежності від ряду параметрів. Отже, ви налаштувалися відкрити хімчистку… І, звичайно, задається питанням: а чи вистачить у мене коштів на організацію бізнесу? Чи не застрягне чи моя справа на півдорозі? З першого погляду зрозуміло, що доведеться оплачувати величезні рахунки за електроенергію та інші комунальні послуги.
Неминуча закупівля витратних матеріалів (деякі фірмові хімікати стоять неймовірно дорого-до 15 000 гривень за каністру або бочку). Не забудьте також про надзвичайну орендної плати (приміщення хімчистки має бути просторим). Слід врахувати і витрати на косметичний ремонт (яким би якісним він не був в придбаному вами приміщенні, його все ж потрібно буде «підганяти» під сучасні стандарти) і обладнання (від його якості залежить ефективність роботи вашої хімчистки і термін її окупності). З приводу витрат на зарплату діє класичний принцип – краще менше, але якісніше. Набагато вигідніше розщедритися і найняти лише кілька професіоналів, котрі мали справу з хімічною чисткою одягу, ніж довго переучувати цілий штаб новачків.
Навіть без попередніх підрахунків зрозуміло, що інвестиції в даний бізнес колосальні, але при грамотній організації вкладення окупляться досить-таки швидко, оскільки ринок сучасних побутових послуг в даний час активно росте і розвивається. Якщо з самого початку добре зарекомендувати себе, то в подальшому проблем з клієнтами, швидше за все, не буде. Друге важливе питання – робоча документація. Відкрити хімчистку на порожньому місці, нікого про це не питаючи, при всьому бажанні не вийде – необхідно отримати купу дозволів і довідок від пожежних служб, електротехнічних компаній і ін. Варто зазначити, що постанова головного державного санітарного лікаря РФ від 27.04.09 р допомогло відкриттю безлічі підприємств, що займаються чисткою речей.
Офіційний документ дозволяє відкривати хімчистки в будь-яких нежитлових зонах, в тому числі в підвалах багатоквартирних будинків. Відкриття хімчистки в даний час помітно спрощується тим, що раніше вона не повинна була розташовуватися ближче 50 метрів від житлових будівель. Нові правила не обмежують відстань до житла, якщо буде документально доведено, що хімчистка обладнана за загальноприйнятими нормативами і не шкодить навколишньому середовищу і здоров’ю людей, що проживають поруч. Сучасні міні-хімчистки можуть розташовуватися навіть у великих торгових центрах, але в обов’язковому віддаленні від продуктових відділів та дитячих магазинів. Само собою зрозуміло, дані послаблення ведуть до активного розвитку малого бізнесу. Найлегший і швидкий спосіб відкриття хімчистки – покупка франшизи.
Це дає можливість відкриття власного бізнесу навіть новачкам, а всі організаційні моменти (навчання персоналу, оформлення документів, підбір обладнання і т. П.) Стають прямою турботою франшизодателя. Взявши відсотки за надані послуги, він гарантує потенційному підприємцю грамотне оформлення паперів, рекламу нового підприємства і т. Д. Якщо ви твердо мають намір відкрити пральню в житловій зоні, то можливо організувати в центрі лише пункти прийому замовлень, а саму хімчистку розташувати на околиці міста. При цьому бажано, щоб клієнтам було легко до неї дістатися, інакше їх потік помітно порідшає. Приміщення, де буде розташовуватися хімчистка, має бути просторим і обов’язково перебувати на першому поверсі або в цоколі будівлі (з вимогами безпеки не посперечаєшся). Висота обраного вами приміщення повинна становити не менше 3 метрів.
Крім цього, ви повинні забезпечити безперебійне водопостачання, водовідведення та електропостачання будівлі, а також встановити опалювальні та вентиляційні системи. Ще один важливий аспект – обладнання. Дешевоев кінцевому рахунку обійдеться набагато дорожче, так як зноситься завчасно і не виправдає себе. Якісне обладнання обов’язково повинно мати сертифікат відповідності. Вам знадобляться такі агрегати: машина хімчистки на перхлоретілене, пляма-похідна кабінка, прасувальні суміш пару манекени для верхнього одягу і брюк, компресор, парогенератор, універсальний прасувальний стіл і, звичайно, установки для упаковки і зберігання одягу.
Це далеко не повний список, так як сучасні хімчистки зазвичай обладнані за останнім словом техніки. Однак починаючим підприємцям цілком вистачить і перерахованого вище. Наостанок про персонал. Як вже зазначалося раніше, вигідніше довірити роботу в хімчистці професіоналам, зарекомендували себе в подібній діяльності.
Це зовсім не формальність – в іншому випадку ви втратите час і гроші на переучування новачків. Професіонали вимагають високу зарплату, але зате ви будете впевнені в якості роботи і не зіткнетеся з незадоволеними клієнтами, в більшості випадків відсуджувати компенсацію за понівечені речі. Новачки, звичайно, невибагливі, але позбавлені досвіду і навичок в даній роботі. Крім співробітників лабораторії, вам також знадобляться приймальниці замовлень (по 1-2 на пункт прийому) і водії служби доставки (все це в тому випадку, якщо ви маєте намір відкрити цех хімчистки і пункти прийому замовлень в різних місцях) Підіб’ємо підсумки – що ж все-таки необхідно для того, щоб відкрити свою хімчистку?
Безперечно, стартовий капітал, підприємницькі навички і вміння і – найголовніше! – Чіткий бізнес-план, без якого просто годі й думати про власну справу, так як юридично підковані конкуренти неминуче витіснять вас з ринкової ніші. Сподіваємося, що основні аспекти, перелічені в цій статті, допоможуть вам зосередитися. Пам’ятайте головний принцип – все в ваших руках.