Велосипед недоступний викрадачам

Під час швидких швидкостей, достатку автомашин та нестачі парковок, люди все частіше стали користуватися велосипедами.

Велосипед недоступний викрадачам

Іноді ця техніка стають просто незамінною у мегаполісах, у провінційних містечках та на сільських дорогах. Але, на жаль, велосипед, як і будь-який інший транспортний засіб, теж можуть вкрасти.

Який замок найнадійніший?

Блакитною мрією кожного любителя пересування на екологічному виді транспорту є велосипед, який просто неможливо викрасти. Адже несподівана втрата улюбленого та незамінного автомобіля — проблема дуже неприємна.

На підбір якісної системи охорони спортивного улюбленця, пошук міцного та хитрого замку у власників йде багато часу. Але практика підказує, що для досвідчених злодіїв не проблема відкрити будь-який замок на припаркованому транспорті та відвести його.

Усілякі удосконалення запірних засобів, на жаль, не дають потрібних результатів. По-новому до вирішення цього завдання підійшли три студенти з Чилі, які навчаються в Університеті Адольфо Ібаньєс. Свій проект хлопці назвали Yerka Project. Їхнє рішення полягає в тому, що замком стає сам транспортний засіб.

Інноваційні знахідки

Розробники вигадали кілька варіантів фіксації.

  1. Щоб двоколісна техніка сама замикалася, потрібно при необхідності підняти дві ручки, які становлять нижню поперечку, і зафіксувати транспорт навколо дерева, стовпчика чи будь-якої іншої опори. Поперечиною, яка виконує функцію блокування, є розташований під сідлом штир.
  2. Якщо за однією версією для фіксації можна використовувати ключ.
  3. У розробці є варіант блокування системи з використанням смартфона.

Чілійські винахідники подумали і про збереження велосипедних коліс та керма, якими також не проти поживитися грабіжники. Раніше для їхньої цілісності крізь колеса пропускали еластичний трос і кріпили його до замку з U-подібною рамкою. Один із засновників цього проекту Андрес Рой Еггерс для більш ефективного забезпечення захисту коліс запропонував використання кріпильних шпаг.

Мета та перспективи вдосконалення

Головна мета проекту створення невгамовного велосипеда — використання для блокування більшої кількості вузлів і деталей самого виробу. Супутні цілі – не перевантажити його зайвими складовими захисту, залишити транспорт, перш за все, зручним для власників, а вже потім легким та стильним.

Деякі скептики заявляють, що заблоковану техніку теж можна викрасти, якщо розпиляти її на частини. Але варто зазначити, що ймовірність такого варіанта викрадення вкрай низька, тому що привертає до себе увагу шумом, що виробляється, і вимагає багато часу.

Технічний рівень велосипедів постійно зростає та радує не лише професійних спортсменів, а й любителів. Але незалежно від роду діяльності людини, володіння новинкою, що самозамикається, принесе задоволення кожному.